Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Jerry3 píše:Honzo, budiž ti přáno, ale já bych z toho také rád něco měl... :lol:
Za nedlouho budu školit pár holek (ale i kluků) na moto na letišti a pak se pojede projížďka :wink: Můžu ti něco nafotit :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

To budu rád. :wink: :lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:Jardo asi se teda budeš muset pohybovat v jiném kruhu ženského pohlaví :lol: Já znám taky několik žen co to umí s volantem i za řidítky :wink: ale taky pár chlapů co jsou na silnici jako kus hovězího :(
Řada mých kolegů, a to dokonce i ti, kdož "se volantem živí", na tom také není zrovna nejlépe. Ovšem u kolegyň si musím často klást otázku, co že to vlastně za volantem vůbec dělají... :evil:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

PiJu-
Cert vem motocykl, se opraví nebo bude jiny.
Hlavne ze si neponicenej ty. Ja takový stesti nemel...
Vitej mezi tema, co to maj "za sebou". Uz nejsi cekatel. Teprve pak si clovek-motorkar-motocyklista uvedomi, ze je to vlasne mžik. To v aute nikdy tak rychly neni. Plechy okolo, dávají sekundu k dobru. Musis zkrátka furt zjistovat, ze ty okolo, o tobe vedi a pak teprv čekat, neudelaji li pitchovinu, bezny manevr na ktery maj nebo cokoliv jinyho.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Pedro píše:Musis zkrátka furt zjistovat, ze ty okolo, o tobe vedi a pak teprv čekat, neudelaji li pitchovinu, bezny manevr na ktery maj nebo cokoliv jinyho.
V jedné stopě se sice stále považuji za naprostého začátečníka, nicméně jsem si už stačil povšimnout, že to, co v autě funguje, tady jaksi ne: i řidiči, zejména pak řidičky, u kterých jsem si byl naprosto jistý, že o mně vědí, mi na poslední chvíli udělali nějakou pra.árnu. Přiznám se, že důvody mi nejsou dostatečně zřejmé.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

Ano, nevíš co udělají. Bohužel to někdy neví ani ony samy / oni sami :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Jenže proč to spoza volantu "číst" dokážu, ale spoza řídítek ne? :?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

Možná je to jak napsal Pedro tou vteřinou k dobru, kterou máš v autě. A při razantním brždění to je i víc než vteřina. Ale dost věcí vyřeší na motce i schopnost bleskurychlé akcelerace....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Nerozumíme si:
- V autě, pokud vidím, že o mně ten někdo jiný ví, tak je dost velký spoleh na to, že se podle toho také zachová.
- Zato v jedné stopě, třebaže najisto vím, že mne ten někdo jiný registruje, se mi nezřídka stává, že se na poslední chvíli zachová zcela proti smyslu povědomí o tom, že mu třeba křížím cestu. Např. když jedu po hlavní, on celou dobu čeká na výjezdu z vedlejší, aby mi to tam na poslední chvíli vpálil.

Zjednodušeně řečeno, vnímám dost velký rozdíl mezi tím, jak se ke mně ostatní chovají, když jedu autem a když jedu v jedné stopě.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Jardo, prave tak jsem to v prve casti textu psal. Nevim jak v tlf vypichnout citaci. Jsem VPP
To, ze o tobe vedi, neni vzdy k pozitivu veci! S tim se u moto musi vic pocitat.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Colommbo »

Možná je to tak, že z auta mají strach/respekt, ale tohle je přece "jen" motorcykl, tedy dopravní prostředek jaksi neplnohodnotný a podle toho k němu (a k jeho řidiči) přistupují... Jiné auto je samotné (v jejich autě) může zabít, proto si dávají většího Bacha, zatímco motorka jim (tolik) neublíží a že to motorkář v naprosté většině případů tvrdě odskáče, si v tu chvíli (nebo vůbec nikdy) neuvědomí. Je to o myšlení lidí.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

Jardo já Ti rozuměl, ale líp / přesněji / vhodněji než já to asi napsal Jirka. Já to myslel tak, že v autě máš na přečtení toho druhého o trošku víc času....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Ano, v autě je na přečtení více času.
V mém případě musím Colombovi trochu oponovat. Když jezdím do práce, tak na Hradecké předjíždím většinou čtyři spoluzaměstnance v autech. Každý z nich tvrdí, když se přiřítím ze zadu, jde z mašiny respekt. Uznávám, že z nějakých supersportů dvakrát výkonějších, ale na mohutnosti třetinových než brumla, si v autech žádný stres nepřipouští. Rozdíl 180 a 300 kg zabořenýho v kufru bude ale znát.
Jen tak pro zasmátí.
Přede mnou tak 30m projížděla kočenka na skutru kolonu, až narazila na vemeno ve fabii, ta se držela středové čáry a nechtěla kočeně udělat místo. Až jsem se prokličkoval k ní, najednou fábka razantně uhla, že by projel i osobák.....
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

Tak skútr a brumla je jako kolt a panzerfaust :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Brembo »

Colommbo píše:Možná je to tak, že z auta mají strach/respekt, ale tohle je přece "jen" motorcykl, tedy dopravní prostředek jaksi neplnohodnotný a podle toho k němu (a k jeho řidiči) přistupují... Jiné auto je samotné (v jejich autě) může zabít, proto si dávají většího Bacha, zatímco motorka jim (tolik) neublíží a že to motorkář v naprosté většině případů tvrdě odskáče, si v tu chvíli (nebo vůbec nikdy) neuvědomí. Je to o myšlení lidí.
Tak toto bude zrejme pravda,pretože to čo si dovalia voči moto alebo osobáku u kamionu netestuju.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět