Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Bramborak3
Příspěvky: 1246
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Bramborak3 »

Durex píše:Pitrisi,děkuju,ale schovám si to až na příští týden nevadí? :lol: Ale zase si první,kdo mi přeje a to se cení :wink: :D
Ty jedeš na ty elefanty, bo jak se tomu srazu říká ? To obdivuji. V takové zimě, počasí... Respekt
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Nekteri jsme motorkari. Co je na tom. Na slony nejezdim, na skutru ci masine celorocne. S nalestenou masinou, za slunka, to neni vsechno. V aute si taky vic uziju v mokru na okreskach.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3949
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Bramborak3 píše:Ty jedeš na ty elefanty, bo jak se tomu srazu říká ? To obdivuji. V takové zimě, počasí... Respekt
Jojo jedu. Už ani nevím po kolikátý :lol: Každopádně jízda v zimně je fajn. Samozřejmě se musí přizpůsobit rychlost a styl jízdy povětrnostním podmínkám a vozovce. Ale v drtivý většině tě stejně auta brzdí ... a kolikrát dost nebezpečně. Třeba když tě před zatáčkou na sněhu předjede a najednou začne brzdit a asi čeká,že ty na dvou kolech můžeš taky brzdit ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Bramborak3
Příspěvky: 1246
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Bramborak3 »

Pedro píše:Nekteri jsme motorkari. Co je na tom. Na slony nejezdim, na skutru ci masine celorocne. S nalestenou masinou, za slunka, to neni vsechno. V aute si taky vic uziju v mokru na okreskach.
Na mokru teda na mašině ani nevyjíždím. Tam to není moc u užití :D , ale v autě to je jinaá. Zadokolka a urve se to na každým výjezdu z kruháče 8) . Kolikrát i když to nečekám. Samozřejmě musím vypnout prokluz kol. Nekdy to je o držku, že mě ani prokluz nepomůže. To mě dělalo občas starosti. Když naletím do zatáčky za mokra trošku rychleji ( dalo by se tam najet ještě o moc rychleji ), tak mě kolikrát začal předbíhat zadek. A zaplej prokluz tam je tak k ničemu, protože jdou kola bokem aniž bych šlápl na plyn. Párkrát to byl takovej smyk v 80, že jsem to rozdýchaval dlouho.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Jenze ja jezdim 75% cest ucelove. Tak si pocasi a teplotu nevybiram. Nula,dest,noc...,potrebuju a chci jet,jedu. Sem tam drobne pady k tomu patri. Jinak se to pod kuzi nedostane. Levitovat na hrane aqaplanu v noci na dalnici nebo jet v lijaku za tmy lesama v podhuri,taky adros. A ten pocit,kdyz z Phy ve 20h vyjedu a 23 si otviram pivo u kamose v dilne nad Trutnovem...
Kazdy jsme jina cloveci. Je to ty vyzve.
Bramborak3
Příspěvky: 1246
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Bramborak3 »

Taky se snažím vyblbnout v autě, když jedu z práce, od baby, nebo něco vyřizuju, nakupuju. Jezdit se projet jen tak i autem pak skáče moc do peněz a není na to čas. To jde tak tak na moto. Tam se stává často, že se jedu jen projet. Vyčistit palici. No hodně.... 1-2x za týden v sobotu ráno, nebo na večer, když už není tolik aut a dáš 100 km. To je na motorce hned. 4 tis km za rok mě stačí.
Hombre
Příspěvky: 1883
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

No jo, to já jsem na 17 tisících. Nyní by se dalo jezdit, žádná zima není, ale čekám na opravu spojky. Loni jsem jezdil i v břečce. V autách nevěřícně kroutili hlavou, když jsem kolem nich prolít přes sto.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27656
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

A se divíš :?: Dyť ten Tvůj tank si cestu udělá :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3949
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Říkám to stále. Olej v tlumičích je potřeba měnit pravidelně a né,až když začne sáknout gufero. Navíc nevěřit původnímu majiteli který tvrdí,že se to dělat nemusí,že je to udělaný nedávno ...

Ten olej tam je min. 5 let ...

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B1DFD28
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 21, 2016 0:53
Bydliště: Pohořelice

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pepe »

Pri prvnim vyletu do Trebek se nachystej na Caponorda s vidlema :D To jediny jsme minule neudelali...
Honda Legend 3.5 VTEC 217 kw - Ravenol RSE 10w50
Honda Accord Tourer 2.4 i-VTEC 148kw - Valvoline ML 10w40
Honda Accord Tourer 2.4 i-VTEC 140 kw - Valvoline ML 10w40
Husqvarna 701 Enduro 55kw - Motorex 10w50
Aprilia ETV1000 RR 72kw - Ravenol 15w50
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3949
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Dobře,nachystám. Hlavně psychicky :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Hombre
Příspěvky: 1883
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Brumla odvezen k lékaři. Předběžná diagnóza, po cestě domů nasadit kulku a navštívit banku. 22 roků sloužit v Itálii se na mašině podepsalo.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Hombre píše:po cestě domů nasadit kulku a navštívit banku
A nemá tam být spíše "nasadit kuklu"?

Jinak to je až tak vážné? Červnová cesta ohrožena?
Hombre
Příspěvky: 1883
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Jo, kuklu,ten mobil si píše co chce. Ohrožena cesta není, příští týden jedu pro ní. Mechoš je znalý. Jen ji obešel, věděl kde hrábnout a z fleku vyjmenoval co bude třeba udělat. Jen mě zaskočil předběžný nástřel ceny s opravou, se kterou jsem nepočítal. Toho, kdo mi ji dovezl z Itálie zná. Hezká slova na něj neřekl, tak že nejsem první ,komu se v mašině pohrabal-složil a pak nadělil. Důležitý je, že motor se spojkou a kardanem bude Ok a zbytek postupně si povyměňuji sám.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Tak to je od dovozce pěkné "nadělení". Ale ať tě to co nejméně bolí (finančně).
Odpovědět