Moto olej nebo auto olej

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27505
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Že by nějaké supersporty měly společnou náplň motor + převodovka a interval 6000 km....
Ano, a představ si, že velká většina !!!
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:
Itall píše:Jestli silniční mají společnou náplň motor-převodovka, to nevím, ale pochybuji.
Itall píše:Že by nějaké supersporty měly společnou náplň motor + převodovka a interval 6000 km, to se mi nezdá.
Itall píše:Nevím, že by Motul byl nejvíc doporučovaný do motorek....
Pochybuji, to se mi nezdá, nevím - ale budeš se hádat. Italle, Ty seš fakt divnej patron.
Ne všechny motorky a motory jsou jako Tvůj teréňák.....A když pochybuješ, nezdá se Ti to, nebo nevíš, přečti si http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=moto_4t
Však se nehádám, jen jsem zapochyboval :) . Jestli to víte, věřím tomu, takovou motorku jsem neměl ani jsem se o to nikdy nezajímal. Jen mě to překvapuje.
Itall

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:
Itall píše:Že by nějaké supersporty měly společnou náplň motor + převodovka a interval 6000 km....
Ano, a představ si, že velká většina !!!
OK, pokud jde o ten Motul, tak to bude spíš jako s Castrol. Reklama. Nepopírám, že je jistě dobrý.
modelář

Příspěvek od modelář »

Itall píše:OK, pokud jde o ten Motul, tak to bude spíš jako s Castrol. Reklama. ...
Motul dělá "cílené speciality", Castrol "generické masovky"! Pokud Ti už jen tohle samo o sobě nic nenaznačuje, pak skutečně nevím ...
Itall

Příspěvek od Itall »

modelář píše:
Itall píše:OK, pokud jde o ten Motul, tak to bude spíš jako s Castrol. Reklama. ...
Motul dělá "cílené speciality", Castrol "generické masovky"! Pokud Ti už jen tohle samo o sobě nic nenaznačuje, pak skutečně nevím ...
Nehádám se. Mě ta generická masovka fungovala v motorce skvěle. A není generická, Castrol TTS je hodně letitý olej. Kde byli tehdy ostatní?
modelář

Příspěvek od modelář »

Itall píše:... A není generická, Castrol TTS je hodně letitý olej. ...
Jak souvisí "letitost" s "generičností"? :?
Itall

Příspěvek od Itall »

modelář píše:
Itall píše:... A není generická, Castrol TTS je hodně letitý olej. ...
Jak souvisí "letitost" s "generičností"? :?
Pojem "generický" chápu jako - založený na něčem značkovém a původním, ale přicházející až později (často po vypršení patentové ochrany) a levnější. To není případ olejů Castrol, které jsem používal já. Znovu připomínám, že to byly 2T oleje a jsou výborné. Jestli tu jsou kritizované 4T oleje, nemám s nimi zkušenost, pro mě jsou drahé.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27505
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:OK, pokud jde o ten Motul, tak to bude spíš jako s Castrol. Reklama. Nepopírám, že je jistě dobrý.
Ne - Motul je O.K. Ale ani já nepopírám, že některé řady olejů Castrol jsou dobré / výborné; ale produkty Motul (všechny) PLNÍ to, co MAJÍ - ne jen to, co slibují na reklamních plochách.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
modelář

Příspěvek od modelář »

Itall píše:Pojem "generický" chápu jako - založený na něčem značkovém a původním, ale přicházející až později (často po vypršení patentové ochrany) a levnější.
Není to zcela přesné, bohužel kromě tohoto
http://translate.google.cz/translate?hl ... ric&anno=2
jsem nic lepšího při zběžném hledání najít nedokázal.

Sám za sebe bych pojem "generický" definoval asi jako "druhově určený k danému účelu a plnící ty nejobecnější požadavky". Tedy že lepidlo na papír dokáže slepit dva papíry dohromady, že tužkový alkalický článek dokáže napájet tranzistoráček, že přípravek s obsahem paracetamolu dokáže srazit horečku... a že motorový olej se hodí mj. k mazání motoru. Nic víc, nic míň! :lol:
Itall

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:
Itall píše:OK, pokud jde o ten Motul, tak to bude spíš jako s Castrol. Reklama. Nepopírám, že je jistě dobrý.
Ne - Motul je O.K. Ale ani já nepopírám, že některé řady olejů Castrol jsou dobré / výborné; ale produkty Motul (všechny) PLNÍ to, co MAJÍ - ne jen to, co slibují na reklamních plochách.
OK, Motul je OK :lol: . Pro mě drahý :P . Stejně jako Castrol, kromě Garden Synthetic a viděl jsem na netu i plně syntetické 2T Castrol oleje kolem 200,- Kč. Tak to jo, jinak ne. Já toho benzinu, potažmo oleje, trochu projedu, tak nemám zájem jezdit příliš draho. Spotřeba motorky, částečně v terénu, je kolem 8 L a za sezónu je to tak 3000 km. Tak asi 5 L oleje, není to moc, ale ušetřená tisícovka za léto je taky dobrá. K tomu 3 L do převodovky, zase pár stovek v kapse atd., atd.
Itall

Příspěvek od Itall »

modelář píše:
Itall píše:Pojem "generický" chápu jako - založený na něčem značkovém a původním, ale přicházející až později (často po vypršení patentové ochrany) a levnější.
Není to zcela přesné, bohužel kromě tohoto
http://translate.google.cz/translate?hl ... ric&anno=2
jsem nic lepšího při zběžném hledání najít nedokázal.

Sám za sebe bych pojem "generický" definoval asi jako "druhově určený k danému účelu a plnící ty nejobecnější požadavky". Tedy že lepidlo na papír dokáže slepit dva papíry dohromady, že tužkový alkalický článek dokáže napájet tranzistoráček, že přípravek s obsahem paracetamolu dokáže srazit horečku... a že motorový olej se hodí mj. k mazání motoru. Nic víc, nic míň! :lol:
No, to je další význam toho slova. Nevím, proč to vztahovat zrovna na Castrol, u mnou zmíněných 2T olejů tomu tak není, resp. bych našel asi dost dlouhou řadu jiných olejů, na které by to sedělo mnohem lépe. A u těch tzv. "lepších", které se vyznačují i "lepší" cenou, jsem to nezkoušel, právě vlivem ceny. Pokud mohu soudit ze zkušeností jiných, na žádný zázrak bych tam, tak jako tak, nenarazil.
Odpovědět