mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Shi
Příspěvky: 1347
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Shi »

Jo, to máš pravdu, ale to že má MB229.61 mi z hlavy vypadlo, protože tohle ještě prodejci nezaznamenali a je to jen na stránkách Mobilu. Tím pádem to bude na podobné úrovni jako ten Shell.
2xmm
Příspěvky: 26
Registrován: stř bře 27, 2024 7:20

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od 2xmm »

Ďakujem všetkým za ich tipy. Je sranda, že čo človek to iný názor :D až na ten Mobil1 ESP LV 0w30 alebo Ravenol. Tie sa opakovali viac krát, tak pôjdem do toho Mobil1 ESP LV 0w30 .
PS: myslel som si, ze vyhrá Petro - Canada s jeho API SP/CF, ILSAC GF-6A ACEA A3/B4/A5/B5, ale ako vidím, nerozumiem sa tomu :D
Pomohli ste díkes :wink:
Toyota Auris Touring Sport 1,6 benzín 1/2015
Mobil1 ESP LV 0w30
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od kornel »

tie oleje sú všetky kvalitou vysoko a s každým z nich by bol motor úplne ok s dostatočnou rezervou pre ochranu (v rámci nejakého toho rozumne/optimálne nastaveného intervalu výmien..).
Tu už ide skôr o ten nazvime to "perfekcionizmus" v rámci daných možností a výberu :)
Mobil EPS LV je z daného výberu pre mňa osobne TOP olej bez debat (a celkovo v rámci tejto kategórie a triedy 0w-30 hľadá len veľmi tažko konkurenciu aj svojimi parametrami, zložením, špecifikáciami, reálnymi testami na viskozitnú stabilitu, koef. trenia, ako aj rozbory po prevádzke..) + moje osobné skúsenosti v dosť nadupanom hot-hatch agregáte (hoci výrobca udáva v ňom ako prvú voľbu používať 0w-20.. :P )
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27508
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Pitris »

2xmm píše: pon dub 01, 2024 14:56 ....myslel som si, ze vyhrá Petro - Canada s jeho API SP/CF, ILSAC GF-6A ACEA A3/B4/A5/B5....
Petro-Canada má velmi kvalitní oleje, a chybu by si neudělal ani s ním, bohužel na ofiko cz. stránkách - a dívám se že i na sk. stránkách je docela nepřesnost / blbost v popisu norem a kdo tomu nehoví může mít problém :( Za to ale olej nemůže....
Oni totiž u některých olejů - a i u tohoto uvádí dohromady A3/B4/A5/B5 (a i C3). To ovšem dohromady nejde. Jedná se o HTHS viskozitu a jsou motory kam tento olej nesmí. Tvůj tam ale nepatří, do Toyoty jde. A jde tam dobře jak ten Mobil1 ESP LV (se sníženou HTHS) tak i Ravenol SSO (s normální HTHS). A(le) kvůli tomu "80% pocuky a 20% Chorvatsko" jsem Mobil dal před Ravenol....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Colommbo »

2xmm píše: pon dub 01, 2024 14:56 Ďakujem všetkým za ich tipy. Je sranda, že čo človek to iný názor :D...
Ano, jak tomu bývá. Budeš-li se ptát na olej, pneumatiky případně nějaké aditivum či mazadlo, nikdo ti nedoporučí nic špatného, ale z návrhů si musíš nakonec vybrat sám. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
2xmm
Příspěvky: 26
Registrován: stř bře 27, 2024 7:20

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od 2xmm »

Chlapi, tak ešte raz ďakujem pekne za pomoc!! Mobil1 ESP LV :wink:
Toyota Auris Touring Sport 1,6 benzín 1/2015
Mobil1 ESP LV 0w30
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od kornel »

len podotknem.. že určitá mierna obozretnosti odkiaľ oleje (zvlášť známych značiek) človek nakupuje, je určite na mieste. Nedal by som ruky do ohňa za to, že sa už falzifikáty v našom spotrebiteľskom priestore nevyskytujú (a vôbec v tom ani nemusí byť úmysel samotného nejakého koncového predajcu). Je dobré si overiť zdroj odkiaľ predajca nakupuje oleje.. Ja to riešim úplne jednoducho, kupujem priamo od oficiálneho distribútora Mobil1 pre SK, hoci drahšie.
2xmm
Příspěvky: 26
Registrován: stř bře 27, 2024 7:20

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od 2xmm »

a to je? a ako zistím odkiaľ nakupuje oleje firma z Bratislavy, ktorá predáva aj online na stránke www.filtreaoleje.sk
Toyota Auris Touring Sport 1,6 benzín 1/2015
Mobil1 ESP LV 0w30
jarson1
Příspěvky: 2090
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od jarson1 »

Jednoducho. Opytaj sa ofiko distribútora danej znacky, ci im dodava.
Ale tak nejak myslim, ze prave tato firma by mala byt v pohode.
Okrem toho si vies obvykle overit konkretne balenie ( šaržu).
Inak (aj) preto mam rad ravenol. Kazda flasa ma stieracie kody na jednoduche overenie pravosti.
Zo stranok " filtreoleje.sk" :
"AKO KÚPIŤ ORIGINÁLNY OLEJ?
Oleje kupujte výhradne z overených zdrojov. FIRMA ERING s.r.o. - internetový obchod www.filtreaoleje.sk je oficiálny distribútor viacerých značiek olejov pre Slovenský trh. Tam kde nefigurujeme ako distribútor kupujeme oleje napriamo od distribútora aby sme mali 100% garanciu originality produktu. Dokážeme tak garantovať originalitu produktov.

Pozor si dávajte aj na servis, v ktorom si dáte vymeniť olej. Existujú servisy, ktoré prehlasujú, že používajú značkové motorové oleje ako Castrol, či Shell, no v skutočnosti dávajú do motorov ich lacnú napodobeninu. "
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
2xmm
Příspěvky: 26
Registrován: stř bře 27, 2024 7:20

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od 2xmm »

no veta tam kde nefigurujeme ako distribútor bla bla smrdí černotou :D lebo tá stránka má aj najlacnejšie oleje a filtre kompletne na celom internete :D
ale inak díkes za kompletné vysvetlenie všetkého :wink:
Toyota Auris Touring Sport 1,6 benzín 1/2015
Mobil1 ESP LV 0w30
jarson1
Příspěvky: 2090
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od jarson1 »

Pozri, ja beriem v poslednom case prave od nich. Sice ponajviac shell oleje a mann filtre ale nemam najmensie podozrenie .
U mobilu je qr kod. Ten naskenujes a da ta na stranku na overenie. Ak nie , potom je az cas na obavy. Minule som kupoval z bazosa mobil a prave takto overil. Je pravy . Alebo sa informuj priamo tu, ak by to to nefungovalo

https://www.lubexpert.sk/home-o-nas/
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
bjukemen
Příspěvky: 4881
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od bjukemen »

na filtre a oleje som pisal ohladom jedneho oleja a odpisali mi ze oleje beru od autorizovaneho dodavatela a ze je to ich tajomstvo, takze taku odpoved nech si strcia za klobuk, od nich nic nekupim ani nikomu nedpororucim ich obchod
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od kornel »

Fúha tak to je drsne obchodné tajomstvo prezradiť kto je im oficiálny dodávateľ konkrétnej značky oleja :D :roll:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Colommbo »

Zvláštní přístup. Evokuje to pocit/dojem, že kdyby bylo všecko košer a dodavatel byl věrohodný, neměl by být problém jej uvést, bo se není za co stydět, naopak. Takovéto mlžení vyvolává jen pochybnosti. Ovšem pouze mezi lidmi našeho ražení, naprosté většině odběratelů to neva...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
2xmm
Příspěvky: 26
Registrován: stř bře 27, 2024 7:20

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od 2xmm »

tak to ste ma pekne stopli :D ja už som mal z ich stránky naklikaný olej aj MANN filtre :D a môžem ísť hľadať inú stránku na nákup :D :lol:
Toyota Auris Touring Sport 1,6 benzín 1/2015
Mobil1 ESP LV 0w30
Odpovědět