Mobil 1 New Life 0W-40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
modelář

Příspěvek od modelář »

Jenže já ten Mobil1 (se "stříbrnou" jedničkou) v 5W-40 kupuji v hypermarketu za 36 EUR/5 litrů! A to je běžná cena bez jakékoli slevy, přičemž z Polska v daném případě určitě nepochází.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Mobil1

Příspěvek od alfi166silver »

anonymní píše:dobrý den, můžete mi někdo vysvětlit toto: MOBIL SHC Synthese technology TM, já myslel, že Mobil1 je PAO olej a zatím je to hydrokrak? děkuji.
http://www.mobil1.de/cms/Was_sind_SHC_S ... -Oele.aspx

Jestli jsem to pochopil správně, tak jen změnili postup jak se k PAO dostat. Dnes prostě upraví(stabilizují) HC základový olej a tím se zřejmě levnější cestou dostanou k oleji třídy IV nebo-li PAO. Technologie holt pokročila do 21.století. Pořád je to Mobil1 a ExxonMobil patří k těm absolutně nejlepším a nejšpičkovějším výrobcům.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

modelář píše:Jenže já ten Mobil1 (se "stříbrnou" jedničkou) v 5W-40 kupuji v hypermarketu za 36 EUR/5 litrů! A to je běžná cena bez jakékoli slevy, přičemž z Polska v daném případě určitě nepochází.
Nevím jak v "jiných" zemích ale standardní cena v Německu na 5ti litrové balení Mobil 1 0W-40 v Kaufmarktu, OBI, REALu nebo Praktikeru ( včera jsem v Německu byl, takže aktuální poznatek) je mezi 83,- až 87,- Euro..... Když mají řetězce akci tak je sleva 20%....
modelář

Příspěvek od modelář »

Psal jsem o 5W-40, nikoli o 0W-40. Ten jsem v nejbližším hypermarketu ještě neviděl...
Freev

Příspěvek od Freev »

Jen dodatek k oleji Mobil z Polska. Tady v Brně a v okolí je vždy na kanystru od všech prodejců MADE IN EU, což je Polsko. Alfi má na nich jiný údaj, ale to se tu už rozebíralo. Když jsem se ptal v Ekolube na původ jejich Mobilu / made in EU /, tak mi bylo řečeno, že neví, kde to dadavetel bere. Ale bylo jasné, že se o tomto nechce nikdo z nich bavit. Já liju do všeho právě Mobil / s původem made in EU /, a jen se utěšuju, že by taková firma nedovolila vyrábět pod jejich značkou béčkovej olej. Jinak výrobu v Polsku tu nakusoval luk.zah. Údajně má ta prodejní cena být menší vlivem nižší daně v Polsku. Ta Polská kvalita nebyla doposud nikým odborně posouzena, jsou to jen domněnky. Je pravda, že mě příspěvky Alfiho dost nahlodaly :( , ale všechno je to většinou o pocitu :?
Luboš T.
Příspěvky: 123
Registrován: sob bře 27, 2004 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Luboš T. »

Nevím o žádné výrobě v Polsku, ale vím jistě,že se do Polska vozí ve velkém z Německa a za takovou cenu, že se to Polákům vyplatí prodávat dále za ceny, které u tuzemských zastoupení nemůžete získat.
S obsahem převážně PAO jsou pouze oleje 0W/40. ostatní jsou převážně HC.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Luboš T. píše:Nevím o žádné výrobě v Polsku, ale vím jistě,že se do Polska vozí ve velkém z Německa a za takovou cenu, že se to Polákům vyplatí prodávat dále za ceny, které u tuzemských zastoupení nemůžete získat.
No, já o jedné ISO stáčírně s certifikací od Mobilu v Polsku slyšel a i čím plnili a i o následném vyšetřování Exxonu v tomto případě...Jinak by mě zajímalo, když je tedy otevřený trh, tak proč to Němci za ty fantastický peníze ve velkém nevozí taky k nám nebo proč to za ty peníze, co to prodává polský "aukrař", nejde u těch stejných Němců, co jim to prodávají, koupit? Že by Eura od Čecha měli jinou hodnotu než od Poláka? Proč mají jiné etikety a je jiný elektronický kód i elektrická tužka na expiraci? Proč na jedné šarži je napsáno MADE a na jiné EXP mm/yy, určitě :wink: je to z jedné linky a technik pro zábavu každou hodinu to přehazuje :lol: :lol: :lol: .....
Jsem se nějak rozkecal....Diskuse na tohle téma je stejně zbytečná....
anonymní

Mobil1

Příspěvek od anonymní »

Freev píše:Jen dodatek k oleji Mobil z Polska. Tady v Brně a v okolí je vždy na kanystru od všech prodejců MADE IN EU, což je Polsko. Alfi má na nich jiný údaj, ale to se tu už rozebíralo. Když jsem se ptal v Ekolube na původ jejich Mobilu / made in EU /, tak mi bylo řečeno, že neví, kde to dadavetel bere. Ale bylo jasné, že se o tomto nechce nikdo z nich bavit. Já liju do všeho právě Mobil / s původem made in EU /, a jen se utěšuju, že by taková firma nedovolila vyrábět pod jejich značkou béčkovej olej. Jinak výrobu v Polsku tu nakusoval luk.zah. Údajně má ta prodejní cena být menší vlivem nižší daně v Polsku. Ta Polská kvalita nebyla doposud nikým odborně posouzena, jsou to jen domněnky. Je pravda, že mě příspěvky Alfiho dost nahlodaly :( , ale všechno je to většinou o pocitu :?
Já to řeším tak, že si objednávám Mobil1 z německé provenience, kde je přímo napsáno Made in Belgium, a na bandasce ani slovo česky nebo polsky, už jsem tady o tom jednou psal, že by lepší kvalita? :roll:
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

Ale Mobil1 Made in Eu prodává i tento e-shop, takže chcete říct, že to je nějaký "shit" z Polska?
Freev

Příspěvek od Freev »

Ano, to už jsem zmiňoval, že na Mobilu z Ekolube je MADE IN EU. I od nich jsem koupil teno olej a o smíšených pocitech jsem už psal.
lemra79
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 16, 2009 19:49

Příspěvek od lemra79 »

Hunter píše:Ale Mobil1 Made in Eu prodává i tento e-shop, takže chcete říct, že to je nějaký "shit" z Polska?
Dle meho nazoru kupujeme "z Polska" tu samou kvalitu MOBIL1, jako sem jde oficialnim zastoupenim. V technickych oborech se rika, ze kam slapne Polska noha, deset let neroste trava. Ovsem co se tyce obchodu, to same mohou Polaci tvrdit o nas. Vic jak prijatelna cena techto oleju je podle me umem Polskych obchodniku. Take si myslim, ze oficialni zastoupeni ma oleje za podobne vyhodne ceny. Z cehos je jasne, ze si z toho nekdo pekne masti kapsu. A nebudte najivni, ze to nekdo prizna.......

Jiny priklad: Total quartz 9000 5w40 - cena na netu cca neco prez 200 kč. Autorizovany servis citroen cca 500 kč. Mate na to take pribeh o tom, ze to nekdo falsuje treba na Slovensku? H...o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rejpal

Příspěvek od Rejpal »

lemra79 píše: Jiny priklad: Total quartz 9000 5w40 - cena na netu cca neco prez 200 kč. Autorizovany servis citroen cca 500 kč. Mate na to take pribeh o tom, ze to nekdo falsuje treba na Slovensku? H...o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
K ceně Totalu v autorizovaném servisu Citroen: Prodejní cena litru ve flašce 400,- Kč vč. DPH, litr nalévaného oleje do motoru 350,- Kč s DPH. Nákupní cenu vím, ale nepovím. Je však vyšší, než se před nedávnem psalo zde: http://www.peugeot-club.com/forum/viewt ... 097&page=1
lemra79
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 16, 2009 19:49

Příspěvek od lemra79 »

Rejpal píše:
lemra79 píše: Jiny priklad: Total quartz 9000 5w40 - cena na netu cca neco prez 200 kč. Autorizovany servis citroen cca 500 kč. Mate na to take pribeh o tom, ze to nekdo falsuje treba na Slovensku? H...o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
K ceně Totalu v autorizovaném servisu Citroen: Prodejní cena litru ve flašce 400,- Kč vč. DPH, litr nalévaného oleje do motoru 350,- Kč s DPH. Nákupní cenu vím, ale nepovím. Je však vyšší, než se před nedávnem psalo zde: http://www.peugeot-club.com/forum/viewt ... 097&page=1
To museli zlevnit, jeste na jare me ho chteli strelit jak jsem psal okolo 500. No uvidim, po novem roce pojedu na garancku. V pondeli se podivam na lonskou fakturu a dam vedet.
Freev

Příspěvek od Freev »

V Kuřimi v jednom ze dvou e-shopů byl Mobil 1 0W-40 - 4L za 1.200,-Kč. Pak byla nabídka z prodeje stažena, dle sdělení prodavače jim dodavatel nebyl schopen vzhledem k poptávce dodávat potřebné množství. Ty marže musí být úžasné :)
Griffin

New Life

Příspěvek od Griffin »

Kupoval jsem zmíněný olej Mobil 1 New Life v Německu u jednoho z významných prodejců autodílů a také je na obale uvedeno EU
Odpovědět