Millers Oils

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
šulda

Re: Millers Oils

Příspěvek od šulda »

Řekl bych že ty po tom co už jsi používal poznáš prd, leda se zeptat motoru. Mě to čeká po očišťovací kůře za cca 2500km a vzhledem k dříve používaným olejům a výměně pár cajků to možná poznám :mrgreen:
ol@f

Re: Millers Oils

Příspěvek od ol@f »

Zdravicko odbornici musim pred Vam smeknout :wink: prosel jsem vsech 26 stran a jeste ze me zivi neco jineho nez znalost oleju, zlaty a jednoduchy IT :!: . Jsem rad ze jsem to precetl cele a videl ze pres pocatecni skepsi se z Millers Oils vyklubal vyrobce kvalitnich a doporucovanych oleju.

Chtel bych Vas poprosit o doporuceni motoroveho oleje pro VW Golf V r.v. 2005 R32 kod motoru BUB predepsana je 502.00. Konfiguratory vyrobcu jako je Castrol apod. vyhazujou oleje s normou 504 a 507 co pokud se nepletu je ten ted tolik prosazovanej LL kterymu bych se rad vyhnul protoze pokud se nepletu v dobe kdy soudruzi v NDR tenhle motor navrhovali tak vubec nepocitali ze by do nej nekdo lil neco co ma vydrzet 30Tkm. Asi by to nebyl problem ten olej lejt ven po 15Tkm a byl by klid ale nejak se mi do toho nechce zvlast kdyz tohle neni auto na denni jezdeni. Auto primarne pouzivam na vyjizdky pro zabavu a ostrejsi jizdy urcite se tam objevi i nejake trackdays ale ne z nejake vyznamne casti. Zimni provoz je mozny ale ne jisty kazdopadne auto parkuje v garazi. Rocni najezd 3-5Tkm pri rocni vymene si asi nebude mit motor na co stezovat a spis mlaskat blahem.

Diky za doporuceni.

ol@f
e1H

Re: Millers Oils

Příspěvek od e1H »

Určite daj olej VW 502.00. Pri tak malom nájazde ti na trackday aj celý rok postačí aj 40-ka. A nakoľko sme vo vlákne Millers Oils, tak tam daj EE 5W-40 a budeš mať pokoj. Vyššie rady olejov sú potom CFS NT, ale tam už nemáš potrebné schválenia, aj keď je pravdepodobné, že tie oleje parametre VW 502.00 prekonávajú (oficiálne to tu ale nikto nevie). Tam nájdeš v ponuke aj nejakú tú 50-ku. :-)

A ak by si chcel za každú cenu olej aj so schválením VW, ale vyššiu viskozitou, tak je na trhu dostupná ešte špecialita od značky Penrite, jej olej Premium 0 (0W-50), alebo Premium 5 (5W-60), oba so schválením VW 502.00.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Millers Oils

Příspěvek od Colommbo »

A jsme zase u těch idiotských koncernových norem - proboha, vždyť je to benzínový šestivál a norma 502.00 je sama o sobě vlastně úplný ho*no, do toho motoru jakýkoli kvalitní olej A3 a na nějakou pitomou normu se vykašlete.. :x
Cit. "VW 502.00 - lehkoběžné oleje pro benzínové motory požívané při náročnějších zatěžovacích podmínkách, určeno pro oleje třídy SAE 0W-xx, 5W-xx a 10W-xx."
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Millers Oils

Příspěvek od Návštěvník »

Cílem těch specifických VW norem není nic jiného, než
- vytvořit pocit, že "mám něco lepšího", když už "to potřebuje lepší normu";
- zamaskovat skutečnost, že některé koncernové motory fakt nejsou schopny pracovat na běžný olej.
e1H

Re: Millers Oils

Příspěvek od e1H »

Colommbo, vieš, že čo všetko je v norme VW 502.00 definované? Nevieš.
Viem, ty to neriešiš, ale sú ľudia ktorí majú radšej istotu a neexperimentujú, a preto dajú do motora taký olej, aký je predpísaný. Hlavne ak 502-ku ponúka každý výrobca v niekoľkých viskozitách, tj. na výber máš z desiatok vhodných olejov.
Ja mať R32 tiež neexperimentujem a dám tam radšej taký olej ktorý bude určite dobrý a nie len pravdepodobne vhodný.
Uživatelský avatar
Millers Oils
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 02, 2009 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Millers Oils

Příspěvek od Millers Oils »

ol@f píše:Zdravicko odbornici musim pred Vam smeknout :wink: prosel jsem vsech 26 stran a jeste ze me zivi neco jineho nez znalost oleju, zlaty a jednoduchy IT :!: . Jsem rad ze jsem to precetl cele a videl ze pres pocatecni skepsi se z Millers Oils vyklubal vyrobce kvalitnich a doporucovanych oleju.

Chtel bych Vas poprosit o doporuceni motoroveho oleje pro VW Golf V r.v. 2005 R32 kod motoru BUB predepsana je 502.00. Konfiguratory vyrobcu jako je Castrol apod. vyhazujou oleje s normou 504 a 507 co pokud se nepletu je ten ted tolik prosazovanej LL kterymu bych se rad vyhnul protoze pokud se nepletu v dobe kdy soudruzi v NDR tenhle motor navrhovali tak vubec nepocitali ze by do nej nekdo lil neco co ma vydrzet 30Tkm. Asi by to nebyl problem ten olej lejt ven po 15Tkm a byl by klid ale nejak se mi do toho nechce zvlast kdyz tohle neni auto na denni jezdeni. Auto primarne pouzivam na vyjizdky pro zabavu a ostrejsi jizdy urcite se tam objevi i nejake trackdays ale ne z nejake vyznamne casti. Zimni provoz je mozny ale ne jisty kazdopadne auto parkuje v garazi. Rocni najezd 3-5Tkm pri rocni vymene si asi nebude mit motor na co stezovat a spis mlaskat blahem.

Diky za doporuceni.

ol@f
Dobrý den,

odpověděl jsem na Váš mail, vlastně na 99% stejně jako zde psal e1H.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Millers Oils

Příspěvek od Colommbo »

e1H: Ano, co je přesně definované v koncernové normě 502.00, nevím a ani mě to nezajímá, btw ty to víš...? :) A pokud připustíme, "že některé koncernové motory fakt nejsou schopny pracovat na běžný olej", tož je někde něco hodně špatně - kristapána, vždyť to nejsou žádné technické zázraky, aby téměř každý motor musel mít svou normu... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jipocar

Re: Millers Oils

Příspěvek od Jipocar »

Presne je to velmi casto jen marketing a tahani penez od olejaru za schvaleni. Kouknete na Japonsky a korejsky auta, maji snad nejaky svy normy a schvaleni? A jsou to horsi motory nez koncernovy?
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Millers Oils

Příspěvek od Brembo »

koncernové autá už pomali budu vyžadovat i použitie destilovanej vody a tiež nasávaný vzduch s koncernovou normou. o 5 rokov bude požadovat koncern i vodiča,splnajuceho niektoru ich normu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Millers Oils

Příspěvek od lefort »

:wink:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
e1H

Re: Millers Oils

Příspěvek od e1H »

Bola tu položená otázka, ale namiesto toho aby ste na ňu normálne odpovedali, máte iba potrebu pi*ovať na koncern (VAG). Nemyslíte si, že to už je na diagnózu? :|
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Millers Oils

Příspěvek od Colommbo »

e1H: Na položenou otázku jsi odpověděl ty i já. A že tu pi*ujeme do koncernu, se nediv, nic jiného si ten subjekt totiž nezaslouží...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

to ol@f: dej VW502.00 buď 5w40 nebo 10w40 - a když "milera", tak klidně řadu EE :wink:
Jinak k těm VW (nebo obecně k firemním) normám:
cituji: :arrow: Někteří výrobci automobilů a motorů požaduje od motorových olejů splnění dodatečných požadavků, které nejsou zahrnuty v metodice testů API nebo ACEA (zahrnuta je např. kompatibilita s těsnícími materiály apod.). :arrow:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Millers Oils

Příspěvek od Návštěvník »

e1H píše:Bola tu položená otázka, ale namiesto toho aby ste na ňu normálne odpovedali, máte iba potrebu pi*ovať na koncern (VAG). Nemyslíte si, že to už je na diagnózu? :|
to teda je, diagnóza Návštěvník :wink: :lol:
Odpovědět