Kvalita současných olejů Mogul

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
FF

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od FF »

...je to ona - čo ten povzdych?!
Naposledy upravil(a) FF dne čtv pro 26, 2013 0:44, celkem upraveno 1 x.
Autoxxxrady

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od Autoxxxrady »

MB 229.3 je založena na A3 a B3 možná B4 z roku 98. VW normy nevim. A3/B4 z roku 2010 co tam srovnáváš moc olejů nemá. To jen tak pro realitu. Oleje co mají A3/B4 většinou nemají 2010 aditivaci. A rozhodně nepočítej, že ji má Mogul Racing.

Neni to na nic. Jen, že revolucia .) to už známe dlouho tuhle aplikaci.
FF

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od FF »

...no snažil som sa nahodiť najnovšie verzie noriem - samozrejme dajú sa aj staršie...
Naposledy upravil(a) FF dne čtv pro 26, 2013 0:44, celkem upraveno 1 x.
Autoxxxrady

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od Autoxxxrady »

Ne tohle je celkem dobrý. Pak mám ještě VW tabulku kde jsou jejich normy srovnaný a odpovídá to. Takže je to ok. Lubrizol je jedna z největších aditivářských firem. Právě tyhle firmy dělají ty aditivační balíky, tak ty tomu rozumí. TO je v pohodě co jsi našel. Já jen, že už to tady je dlouho. Já to používám normálně je to dobrý. Máš tam i normy pro nákladní vozidla, když to přepneš.
Nechci kecat, ale myslim, že A3/B4 jsou zhruba 2004 co mají lepší oleje. Ostatní mají ještě A3 a B4 zvlášť o to je ještě starší aditivace. Myslim, že od roku 2004 se to spojilo do Ax/Bx.
Takže klidně srovnávej A3/B4 z roku 2010, ale nevim kolik takových olejů je s touto aditivací.
Já to myslim tak, že reálně takových olejů je velmi málo
FF

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od FF »

Zaujímavé, že som o túto aplikáciu na tomto fóre (a ani nikde inde) nikdy nikde nezavadil...
Autoxxxrady

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od Autoxxxrady »

Právě, že na stránkách Lubrizol a např. Infineum se toho dozvíš hodně, když hledáš. Infineum je další aditivářská firma. Tam to dokonce píšou, že třeba A3/B4 má návaznost na OEM normy výrobců a je to tam vypsaný. Takže jak si psal, že chceš podklady a něco se dozvědět víc o olejích, tak hledej na stránkách aditivářských firem. Tam se dají získat informace.
FF

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od FF »

Tu sú aspoň tie spomínané tri porovnania:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) FF dne čtv pro 26, 2013 0:24, celkem upraveno 2 x.
Autoxxxrady

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od Autoxxxrady »

Ta aplikace je tady dávno. Prostě si se jen o to nezajímal .) Právě proto prvně studuj a pak si povíme o ACEA a firemních normách jak to je .)
FF

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od FF »

...tú API "biedu" musí snáď spĺňať aj Fritol (a to je SL!)... :wink:
...ináč tie normy - skrátka to nevypadá, že niečo z niečoho vychádza, pretože by to plnilo do bodky to z čoho to vychádza + niečo naviac, ale pozriem aj staršie kombinácie...
Naposledy upravil(a) FF dne čtv pro 26, 2013 0:30, celkem upraveno 2 x.
Návštěvník

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od Návštěvník »

První zmínka tady na foru je http://www.oleje.cz/forum/post40777.html#p40777 stř úno 20, 2008 0:31 :lol:
FF

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od FF »

...ale ten Lubrizol je spomenutý "až" o štyri dni neskôr... :wink: :lol:

P. S.: najhoršie je, že je to v téme, ktorá neroluje, a do tých akosi nikdy nechodím...
Autoxxxrady

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od Autoxxxrady »

Věř mně, že ti nekecám. Já o tom něco vím.
A3/B4 obvykle odpovídá těmhle normám v týhle viskozitě .)
SAE 10W-40
•Daimler MB-Approval 229.1
•Daimler MB-Approval 229.3
•Volkswagen VW50200
•Volkswagen VW50101
•Volkswagen VW50500

V dalších viskozitách to budou jiný normy, ale nebudu tu všechno vypisovat. A když to píšou tyhle aditivářský firmy co to vyvíjí a vyrábí, tak už nevim jak jinak tě přesvědčit.
Stačí jen studovat. Já už jsem tady vypsal 6 aditivářských firem, které dělají aditivační balíky. Tak na jejich stránkách hledat, tam se dá dozvědět něco víc než se běžně dozvíš.
Autoxxxrady

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od Autoxxxrady »

A3/B4 -10 viskozita 5W-40

SAE 5W-40
•Daimler MB-Approval 229.3
•Daimler MB-Approval 229.5
•Volkswagen VW50200
•Volkswagen VW50500
•GM / Opel Longlife B
•BMW Longlife 01
•Porsche
Autoxxxrady

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od Autoxxxrady »

ACEA C3 is usually coupled with a range of OEM specifications including:

•Daimler MB-Approval 229.31
•Daimler MB-Approval 229.51
•Volkswagen VW50200
•Volkswagen VW50500
•Volkswagen VW50501
•BMW Longlife 04
•Porsche (SAE 5W-40 only)

Tak už ti to stačí? .)
FF

Re: Kvalita současných olejů Mogul

Příspěvek od FF »

...tále to ukazuje na to, že v tom Mogule sú špekulanti!

Ináč - vždy sa mi zdala ACEA A3 ako slušná istota kvality - preto ju vyžadujem a ak je k tomu niečo naviac v podobe cudzích firemných noriem (v mojom prípade mimo VW, lebo tie sú požadované) - tak je to iba plus! Konkrétne napr. tá moja "obľúbená" VW502.00 má veľmi slušnú oxidačnú stabilitu (alebo rezervu). Takže v mojom prípade som ten môj motor kŕmil dobrou kvalitou.

"Najlepšie" zo všetkých sa ukazujú byť VW507.00 (2004), MB229.51 (2012) a PORSCHE C30... :wink:

...akurát tie novšie požiadavky na "Aftertreatment compatibility" a "Fuel economy" sú konkrétne mne na nič - tam sa vyzúria tí, čo bojujú s ekologickými "vymoženosťami" (rozumej problémovými a polozbytočnými technológiami) na výfukovej strane...
Naposledy upravil(a) FF dne čtv pro 26, 2013 13:06, celkem upraveno 10 x.
Odpovědět