"Kvalita" nafty...

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
1.9JTD

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od 1.9JTD »

Tu sú nejaké možnosti v rámci mesta - aj kvalitná nafta, lacnejšia o dačo no mňa rozdiel 0,02 eura (1,528/1,548) nejak nefascinuje :)
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od jarson1 »

Ale su taki..." Pre 0,2 eura šel bych v světa kraj..."
alebo "...nechci slevu zadarmo."
:mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
1.9JTD

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od 1.9JTD »

Jaj keby nen pri nafte. Jednak ľudia nedokážu až na výnimky uvažovať komplexne, jednak sú aj takí, čo sú skúpi aj na seba. Príklad kolega na týždňovkách - v sobotu si navarí a hlce to do piatka. Aj to je "palivo", ja by som to už nedal ani našemu psovi.
Pri nafte (aj benzíne) - koľko ľudí si odsleduje, či tie lacnejšie nie sú v skutočnosti drahšie? Nájazd na ne... Presvedčil som sa postupne na piatich autách - crátane nezmyslu tankovať prémiovú jednej konkrétnej značky (a prešlo aj médiami že to palivo mali horších parametrov, než základné).
Mňa rozdiel euro na 80 naozaj nezaujíma. Tankujem (až na ojedinelé výnimky) naftu kvalitnú, nie prémiovú, na takú si ju dorobím no ani nie holú z "dvorov" a od veľkoobchodných centier - tú by som musel aditivovať viac a nebolo by to rentabilné.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od Colommbo »

Chlapci moji, každý to má(me) v hlavě prostě nějak nastavené a není nutno všecko komentovat... Kolega se prostě zeptal, tečka. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od jarson1 »

Ospravedlňujem sa.
Máš pravdu. Jazdím na benzín a o tomto nemám relevantnu vedomosť.
Mohlo by z toho vzniknúť nové príslovie
"Rozumie tomu ako Jarson nafte."
:oops:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od Pitris »

Krom toho bych podle textu JakubLet-a řekl že mu nepůjde ani tak o eura jako o koruny a že bude tankovat v ČR.
JakubLet píše: stř pro 13, 2023 11:40Kde brát standardní naftu kterou nebudu/nechci dodatečně aditivovat ?
Když k tomu přístup tento, asi bych uvažoval o tom OMV nebo Eurooilu...
A byť jsem též benziňák tak si ale myslím že to není zcela nejrozumnější přístup. Tu naftu doaditivovat je u vysokotlakých vstřikovačů důležité, a přimáznout a čistit je je záhodno. Nicméně rozumím tomu jako jarson naftě :P ale neodpustím si radu že v ceně šesti nádrží (10.000,- ??) by se to pětikilo ztratilo, a balení je jednoráz - naliješ a obal vyhodíš....
https://www.prodejoleju.cz/vif-1/vif-su ... -6x125-ml/
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
JakubLet
Příspěvky: 18
Registrován: ned pro 04, 2022 12:42

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od JakubLet »

Díky za odpovědi.

Nejde mi tolik o peníze, z principu nechci někde dávat za nevyrazne lepší naftu o 7kc na litru více. Chtěl bych nějaký zlatý střed. Rozumná kvalita a rozumná cena bez nutnosti něco dolevat.
S touhle scalou mám za dva roky 97tis km. Tankoval jsem vervu, maxxmotion, vif, EO atd... a podelali se všechny vstriky, cerpadlo, měnilo se veškeré vedení a čištění nádrže(a kdyz uz to byli vse venku tak na vrch rozvody). A auta v práci kterým se nijak nedopřavá drží násobně více. Takže v aditivum nebo lepší naftu nemám důvěru a nemám aktuálně moc důvod si ubirat z komfortu abych se oblemcával takovou chemkou když se to stejně podělalo :D iv jednorázový flašce ten vif při manipulaci ukapne a smrdí.
Toť takle. Takže nechci jezdit na ono, tesco nebo na vervu. Standartni nafta na OMV se mi jeví jako optimální střed na kvalitu a cenu. A I důvěru. Levným benzinkam kde se dříve našla voda v phm nebo jiné neduhy nevěřím ani za nic.
Škoda Scala 1.6TDi DGTA, DSG7 DQ200
VAG 0w30/Shell AV-L 0w30
1.9JTD

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od 1.9JTD »

Tankoval jsem vervu, maxxmotion, vif, EO atd...možná príčina problémov. "Auta v práci" tiež tankovali kde čo tieklo - alebo majú určené palivo?

Písal som niekde - nikdy nenatankujem na malých čerpačkách s malým obratom, na bývalých hospodárskych dvoroch, pri obchodných reťazcoch.
Tu v okrese ani na dvoch značkových (pravdepodobne zásahmi obsluhy viac ľudí problém...) Mizernú alebo pančovanú naftu ani VIF nespasí.
OMV považujem nie len ja za kvalitné palivo.

Dávam dlhé roky jedno aditívum, posledný rok aj VIF. Dávkujem ich akoby som dával iba jedno - teda každé v predpísanom pomere. Niekedy aj dvojnásobok. A budem.
Mám dve bezzápachové dávkovacie hlavy - do prázdnej fľašky od prvého aditíva prelejem VIF, neupatlám sa ním, nič nesmrdí.
JakubLet
Příspěvky: 18
Registrován: ned pro 04, 2022 12:42

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od JakubLet »

Tak prémiový paliva nebo EO s vifem jsem považoval za top. A asi to tak bude a hádám, že mi to nebude nikdo rozpoznávat.

Auta v praci (6x sprinter, 2x fabia 1.4 tdi, octavia 2.0tdi, kodiaq 2.0, 2x Ranger 3.2tdci atd..) jezdí opravdu na vše co teče. Nikdo se s tím nemaze. Máme klasicky CCS bez preference jedny značky. A tankuje se jak no-name tak i klasika typu shell, omv, benzina apod. Prostě tam kde zrovna pípne rezerva.

Já vif nerozporuju. Vsak i v testech vychazi dobře. Ale jelikož mi to nic nepřineslo a vnímám to stále jako starost navíc a nějakou formu diskomfortu tak od toho upouštím.
Na to jak sem na můj vkus autu dopřávál a takle se pokazilo tak už mě to přešlo jezdit pro výrazně dražší naftu nebo dolejvat ručně chemku.
Škoda Scala 1.6TDi DGTA, DSG7 DQ200
VAG 0w30/Shell AV-L 0w30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od Colommbo »

Jestli ona ta příčina potíží s palivovou soustavou vozu nebude někde jinde než právě v palivu... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
1.9JTD

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od 1.9JTD »

:wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od Pitris »

to JakubLet: Máš svou zkušenost a i svou představu - OK. Jen se ale zeptám > jak s tou 1.6-kou jezdíš? Toto je motor co si vybrali většinou ti co jezdí klidným stylem a "trošku" jinak jak ty dodávky z práce které zmiňuješ. Tam se 90 % řidičů pohybuje spíš v té horní polovině otáčkového spektra.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od Colommbo »

Kolega píše, že
JakubLet píše: stř pro 13, 2023 20:34 S touhle scalou mám za dva roky 97tis km...
z čehož usuzuju, že se řidič/auto moc nefláká a tedy že s kloboukem na hlavě asi jezdit nebude. Mohu se však mýliti. Nemůžu si pomoct, mám prostě pocit, že chyba není v palivu...
P.S. Před nějakou dobou jsem tu někde psal, že kamarádce rozmlouvám trojkovou Oktu s tímtéž motorem a nájezdem asi 220tis.km navíc za cenu vpravdě nepřiměřenou. Má snaha se neminula účinkem, na druhou stranu ani to nebyl takový problém, je to rozumná holka a nechá si poradit. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od Pitris »

JakubLet píše: stř pro 13, 2023 20:34 S touhle scalou mám za dva roky 97tis km...
Colommbo píše: stř pro 13, 2023 22:03 z čehož usuzuju, že se řidič/auto moc nefláká a tedy že s kloboukem na hlavě asi jezdit nebude....
V tom případě mě pak napadá vysvětlení a asi to od Tvého názoru
Colommbo píše: stř pro 13, 2023 22:03 že chyba není v palivu.....
daleko nebude....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
1.9JTD

Re: "Kvalita" nafty...

Příspěvek od 1.9JTD »

Kolega má Superba 1.6
Kúpil to vtedy dvojročné.
Najazdil hodne.
Dal do opráv hodne.
Odpovědět