jazdené pneu

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Pitris »

Misojogi píše:no ale zda sa ze Barum Polaris 3 je celkom dobra guma co napr potvrdil aj Pitris
Však to jsou "ekonomické" pneu. Kdo má auto třeba za třičtvrtě mega třeba na sedmnáctkách, měl by vybírat jinde....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Itall »

A kdo má auto za 3/4 mega koupené ojeté za 1/4 mega, tak si tam může dát i Barum Polaris 3 :roll: .
Ale pak zas mu někdo může říct: čeče, máš auto za 3/4 mega, to šetříš na gumách?!
A on řekne: to není za 3/4 mega, ale ojeté za 1/4 mega, tak mám odpovídající gumy.
A tím se to vysvětluje, jak by řekl poručík Colombo (nemyslím tady náš Colommbo :roll: ).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Pitris »

Dívám se, že "v Itálii" mají "divný smysl pro humor". Dobře - napíši to jinak:
Kdo má auto s výkonem motoru třeba 200 koní a třeba na sedmnáctkách, měl by vybírat jinde....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Itall »

Původně jsem myslel, že Polaris 3 budou přecejen lepčí, než Polaris 2, ale po zkušenostech se mi ani Polaris 3 moc nezdají. Nijak extra nedrží na kluzku, dost se i sjíždějí (zkušenost mám zrovna s 165/70-14). Z levných gum Polaris 2 a 3 + Matador MP 52 a 58 mi vychází jako nejvhodnější Matador MP52.
Itall

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:Dívám se, že "v Itálii" mají "divný smysl pro humor". Dobře - napíši to jinak:
Kdo má auto s výkonem motoru třeba 200 koní a třeba na sedmnáctkách, měl by vybírat jinde....
To už je lepší vysvětlení :wink: .
Mnou popsaná situace ovšem není nějaký "divný humor", nýbrž je docela reálná.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Colommbo »

A tím se to vysvětluje... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Itall »

Colommbo píše:A tím se to vysvětluje... :D
Ty jsi taky poručík? :D
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Durex »

Tak já jsem typickej dojížďák :D . Jezdím jetý na moto i auto už několik let. Třeba na auto momentálně jezdím 10 let starý zimáky,který už moc masa nemaj :D Praktikuju to tak,že před zimou koupím 4 mm pneu a ty pak jezdím do roztrhání těla přes léto a letos mi to vyšlo tak,že daly znova ještě zimu. Když člověk ví,co má nazuto a ví,kdy se ta gume už utrhne,tak není problém jezdit s čímkoliv. Není nad to,když se zatáčka projede pod plynem s lehkým klouzáním všech kol :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Itall »

Téda, a já jsem vyhodil zimáky, co měly uprostřed dezénu ještě 4,5 mm, to jsem tomu dal, mohl jsem je prodat Durexovi :? . No, tedy, po stranách už měly jen 2 mm..., ale byl bych na ně dal akční slevu :wink: .
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Durex »

Tak to něco napovídá o geometrii :D Není nad ten pomic,že smýšlím ekologicky,že využiju něco,co někdo jiný vyhodí :D Na světě je tolik gum,na který by se dalo najet takových km ... Myslete taky trochu na naši planetu :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Itall »

Durex píše:Tak to něco napovídá o geometrii :D Není nad ten pomic,že smýšlím ekologicky,že využiju něco,co někdo jiný vyhodí :D Na světě je tolik gum,na který by se dalo najet takových km ... Myslete taky trochu na naši planetu :lol:
Špatná geometrie sdírá gumy spíše z jedné strany. Tyhle byly sjeté po obou stranách, i když z jedné více, ale to se stalo na zadní nápravě. Takže geometrii nechám být. Nedůsledně hlídám huštění, také někdy jen 2x do roka, při přezouvání :oops: . Takže z asi 2,3 baru (doufám, že mám správnou jednotku) někdy tlak poklesl na nějakých 1,8 baru. Také jezdím svižněji v zatáčkách, což má, myslím, největší vliv.
Chtěl jsem je původně ještě dojet, také jsem ekologický :lol: , ale s novým autem se mi nějak doma nahromadily kola a gumy, tak jsem je vyhodil (ekologicky do sběrného dvora), páč byly jen 2 a jedna ještě dost bídná. Na planetu myslím, to jó, jak mám chvilku 8) .
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Colommbo »

Itall píše:Ty jsi taky poručík? :D
jj, taky jsem bývával, někdy kolem r. 1990... :) Jinak čítankový důsledek trvalého podhuštění gum. :( A Durex: člověče, já sice nejsem motorkář (i když papíry na velký moto mám od r. 1976), takže s Bussou bych se bál i na nových gumách, ale jezdit s ní na jetých mi tedy nepřipadá moc moudrý... :? Mno, ale asi dobře víš, co děláš a jezdíš hlavou, s touhle specialitkou to ani jinak nejde... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1147
Registrován: čtv srp 06, 2009 17:55

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Harry »

Já vůbec nejsem ekologický, nepotřebuju se v mládí zabít, :wink: je mi teprve 68 let. :lol:
Proto si kupuju solidní pneu a když jsou staré, byť i neojeté, tak je daruji, nebo vyhodím. :wink:
Guma stárne od narození. To je nevyvratitelná skutečnost.
Nenašel jsem zdraví na hnoji. :!: A za prachy si zdraví nebo štěstí nekoupím.:wink:
Subaru Outback 3,0 - objem ničím nenahradíš.

Castrol NEBRAT !

Se Subaru včas u baru,... a na věčné časy :wink:

Není dne, aby se člověk nenas*al.

Umění žít spočívá v tom, aby člověk věděl, na co se má vys*at.
Itall

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Itall »

Colommbo píše:
Itall píše:Ty jsi taky poručík? :D
jj, taky jsem bývával, někdy kolem r. 1990... :) Jinak čítankový důsledek trvalého podhuštění gum. :( A Durex: člověče, já sice nejsem motorkář (i když papíry na velký moto mám od r. 1976), takže s Bussou bych se bál i na nových gumách, ale jezdit s ní na jetých mi tedy nepřipadá moc moudrý... :? Mno, ale asi dobře víš, co děláš a jezdíš hlavou, s touhle specialitkou to ani jinak nejde... :)
Aha, takže terazky jsi nejmíň majorom :D . Já jsem to dotáhl jen na svobodníka a jsem tomu celkem rád :roll: .
Itall

Re: jazdené pneu

Příspěvek od Itall »

Harry píše:A za prachy si zdraví nebo štěstí nekoupím.:wink:
I to tak trochu jo, bohužel.
Odpovědět