Jaký Olej - S4 Biturbo (2,7 V6 30v)

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

SpeedyS4

Jaký Olej - S4 Biturbo (2,7 V6 30v)

Příspěvek od SpeedyS4 »

Ahoj, podle mazaciho planu jsem vybral od valvolinu olej 0w-40 (dosud tam leju castrol 5w-40 ale na castrol jsem neslysel moc dobre reference)

no a ted mam tedy pripraven na doliti tu 0w-40 ale ted uz v mazacim planu valvoline neni, proc? nemam se to jeste pokusit vymenit za 5w-30 ktery doporucuji? jeste upozornuji ze ten motor ma najeto skoro 200tis.
Návštěvník

Re: Jaký Olej - S4 Biturbo (2,7 V6 30v)

Příspěvek od Návštěvník »

SpeedyS4 píše:Ahoj, podle mazaciho planu jsem vybral od valvolinu olej 0w-40 (dosud tam leju castrol 5w-40 ale na castrol jsem neslysel moc dobre reference)

no a ted mam tedy pripraven na doliti tu 0w-40 ale ted uz v mazacim planu valvoline neni, proc? nemam se to jeste pokusit vymenit za 5w-30 ktery doporucuji? jeste upozornuji ze ten motor ma najeto skoro 200tis.
kastról je blbečku to nélepčí co existuje
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaký Olej - S4 Biturbo (2,7 V6 30v)

Příspěvek od bjukemen »

Anonymous píše:
SpeedyS4 píše:Ahoj, podle mazaciho planu jsem vybral od valvolinu olej 0w-40 (dosud tam leju castrol 5w-40 ale na castrol jsem neslysel moc dobre reference)

no a ted mam tedy pripraven na doliti tu 0w-40 ale ted uz v mazacim planu valvoline neni, proc? nemam se to jeste pokusit vymenit za 5w-30 ktery doporucuji? jeste upozornuji ze ten motor ma najeto skoro 200tis.
kastról je blbečku to nélepčí co existuje
...na kastróle nech ti Stará doma varí Blbečku!!!!!!
Naposledy upravil(a) bjukemen dne úte úno 03, 2009 3:11, celkem upraveno 1 x.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...no 5W-30 neviem či by som ho tam dal...

...ale niektore mazacie plany mi pridu dosť scestné...

...bud tam aj nadalej davaj 5W-40 ale Ja osobne by som prešiel na 5W-50
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Myslím, že tyto motory měly předepsaný Castrol Softec.
Aleš

Příspěvek od Aleš »

Zde bych volil Castrol EDGE Formula RS OW-40.
SpeedyS4

Příspěvek od SpeedyS4 »

s castrolem ma kazdy jine zkusenosti....

ale koukam ze se jeste zadnej odbornik nevyjadril...zatim jen rejpalove :twisted: :lol:
Aleš

Příspěvek od Aleš »

Někdo nadává někdo chválí.. to je se vším a u všeho.. Co by jste chtěl slyšet odborného? Odborných odpovědí je zde plná diskuse.. Prostě si vyberte renomovanou značku která je Vám blíže k srdci.. Jen je třeba dodržet normu..
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ten Castrol Formula RS je snad jediný olej od Castrolu, kde vynaložené fin. prostředky jakž takž odpovídají tomu, co by za ně měl zákazník dostat. To jen na okraj.
maros112

Příspěvek od maros112 »

bjukemen píše:...no 5W-30 neviem či by som ho tam dal...

...ale niektore mazacie plany mi pridu dosť scestné...

...bud tam aj nadalej davaj 5W-40 ale Ja osobne by som prešiel na 5W-50
5W-50 od MOBILU 1 ---moja voľba...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27499
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

biturbo - pokud využíváš potenciál motoru, tak bych se (pokud stačí VW 500.00) taky přikláněl k té 5w50
SpeedyS4

Příspěvek od SpeedyS4 »

cisla nejsou bohuzel vse, ale spis jsem chtel vedet jestli 0w-40 nebo 5w30, nebudu tam lejt neco co vyrobce ani nepredepisuje
Moja

Příspěvek od Moja »

Nalej do Audiny olej průměrných parametrů,protože motor 2,7 biturbo má jestli se nepletu 230koní.Takže je to podprůměrný motor tedy chudáček.Takže klidně nějaký Cinol. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tak a kdo se chytí první? :lol: :lol: :lol:
Odpovědět