Jaký olej do Fordu C-Max

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
iweck
Příspěvky: 11
Registrován: pon lis 09, 2009 22:02

Jaký olej do Fordu C-Max

Příspěvek od iweck »

Mám Ford C-Max v záběhu. Jaký motorový olej mohu dolít? Mám předepsánu normu WSS-M2C913-C. V autosalonu mi řekli, že mohu dolít Castrol nebo originál Ford 5W30.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

Olej splnující tuto normu. Jestli to bude Castrol nebo originál Ford je celkem jedno.
anonymní luk.zah

Příspěvek od anonymní luk.zah »

Pokud jde pouze o dolití, tak bych spíše volil olej, který v autě reálně nyní je. Pokud že je to ještě prvonáplň (t. j. v tom servise Vám ještě olej neměnili), tak bych tam raději dolil ten origo Ford, jelikož ten tam s největší pravděpodobností opravdu máte.

Při výměně tam už můžete dát cokoli, co plní normy pro Váš motor. Vzhledem však k cenám olejů, dovolil bych si doporučit, abyste tam i po té nechal ten origo Ford - na netu se dá sehnat za velice zajímavé peníze a i servisy jej mívají za rozumné ceny.
modelář

Příspěvek od modelář »

Ten "originál" olej Ford je přebalovaný Mobil, čili špička a přitom za velmi výhodnou cenu!
craken

Příspěvek od craken »

ale moze byt aj prebaleny Elf
hju

Příspěvek od hju »

pokud je originální náplň pak tem bude ford ale po kolika km dolíváte spotřeba by neměla být tak velká
Robo

Příspěvek od Robo »

Normu ktoru potrbujes splna tento olej
http://olejposta.sk/r_3652.html. Je to prebaleny Castrol.
Griffin

Re: Jaký olej do Fordu C-Max

Příspěvek od Griffin »

iweck píše:Mám Ford C-Max v záběhu. Jaký motorový olej mohu dolít? Mám předepsánu normu WSS-M2C913-C. V autosalonu mi řekli, že mohu dolít Castrol nebo originál Ford 5W30.
Kliidně můžeš použít olej DIVINOL MULTILIGHT FO 2/ SAE 5W-30 který tento Německý výrobce uvedl na trh nedávno. Firma DIVINOL je přitom teprve druhým výrobcem olejů, který tuto specifikaci uvolnil. U APM Automotive prodávají litrové balení za 169,- s DPH obj. číslo DI-49170

Specifikace:
ACEA A1/B1 ACEA A5/B5

Odpovídá výkonnostním nárokům výrobců:
Ford WSS-M2C-913-C Ford WSS-M2C-913-A Ford WSS-M2C-913-B
Karel Karel

Re: Jaký olej do Fordu C-Max

Příspěvek od Karel Karel »

Já kupuju Ford Formula F 5W-30 5L 795kč nawww.autodily-prostejov.cz :wink:
milhaus

Re: Jaký olej do Fordu C-Max

Příspěvek od milhaus »

Karel Karel píše:Já kupuju Ford Formula F 5W-30 5L 795kč nawww.autodily-prostejov.cz :wink:


co kecáš já ho kupoval za 785kč :lol:
Návštěvník

Re: Jaký olej do Fordu C-Max

Příspěvek od Návštěvník »

milhaus píše:
Karel Karel píše:Já kupuju Ford Formula F 5W-30 5L 795kč nawww.autodily-prostejov.cz :wink:


co kecáš já ho kupoval za 785kč :lol:


zdarec taky se chystám vyměněnit olej mám Focusa I a nevím jestli tam dát Ford Formula E nebo Ford Formula F............???
Poradte :lol:
jožka

Příspěvek od jožka »

Je lepší Ford Formula F 5W-30...... :roll:
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej do Fordu C-Max

Příspěvek od ka-spel »

Anonymous píše:
milhaus píše:
Karel Karel píše:Já kupuju Ford Formula F 5W-30 5L 795kč nawww.autodily-prostejov.cz :wink:


co kecáš já ho kupoval za 785kč :lol:


zdarec taky se chystám vyměněnit olej mám Focusa I a nevím jestli tam dát Ford Formula E nebo Ford Formula F............???
Poradte :lol:
Paradoxně na tomto šopu mají lepší F "dvoufordnormový" za levněji jak horší E. Tak není co řešit.
byloObrázek
je Obrázek
Kovac

Re: Jaký olej do Fordu C-Max

Příspěvek od Kovac »

ka-spel píše:
Anonymous píše:
milhaus píše:

co kecáš já ho kupoval za 785kč :lol:


zdarec taky se chystám vyměněnit olej mám Focusa I a nevím jestli tam dát Ford Formula E nebo Ford Formula F............???
Poradte :lol:
Paradoxně na tomto šopu mají lepší F "dvoufordnormový" za levněji jak horší E. Tak není co řešit.
To vypadá na nějakou akční zaváděcí cenu, ne?
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

... o aky motor konkretne sa jedná až možem vedieť..??
Odpovědět