Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ital

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Ital »

Tedy bych upřesnil - servis Škoda byl ze značkových jediným servisem, kde bylo možno přihlížet prohlídce a servisu auta. Peugeot ne, Ford ne, Suzuki ne. A servis Škoda byl také jediným, kam jsem s autem jezdil i po uplynutí (základní) záruky.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2521
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od lefort »

Já mám zase úplně opačnou zkušenost. Nicméně trvám na tom, že tam, kde nenechají zákazníka nahlédnout, nemají zřejmě čisté svědomí...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Libor »

Mě v Suzuki kontrovali tím, že mě k autu na dílně nepustí s ohledem na bezpečnost práce a možný úraz :-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5805
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od jerome »

Libor píše:Mě v Suzuki kontrovali tím, že mě k autu na dílně nepustí s ohledem na bezpečnost práce a možný úraz :-)
Mozny uraz keby si nahodou odhalil ich servisne praktiky :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Jezevcik »

Libor píše:Mě v Suzuki kontrovali tím, že mě k autu na dílně nepustí s ohledem na bezpečnost práce a možný úraz :-)
To je ten samý přiblblý alibismus, jako když tvrdí, že vadí, když ustřihnu zástrčku u elektrospotřebiče a tím pádem právem ztratím záruku.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Ital

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Ital »

Libor píše:Mě v Suzuki kontrovali tím, že mě k autu na dílně nepustí s ohledem na bezpečnost práce a možný úraz :-)
Ano, ne každý servis je vybaven tak, že zákazník může sledovat opravu někde za sklem u kafíčka. Je možno vzít zákazníka na dílnu a postavit ho na místo, kde bude relativně v bezpečí a nepřekážet. S poučením, ať tam stojí a dívá se, nebo ať nechá být a nebude u toho. V malé dílně bude trochu překážet asi vždycky, ovšem to by neměl být případ značkového servisu.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3949
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Durex »

Oni mají ale pravdu. Vem si,že na tebe něco spadne. Nebo někde zakopneš. Budeš mít úraz a kdo to odnese. Kdo bude platit ...? Lidi jsou fakt hrozný. Lezou kam nemají a pořád mají řadu často dementních otázek a nebo si myslí,jak jsou vtipný. Jen to ruší mechanikovu koncentraci ...

V druhém případě se vžijte do to mechanika. Jak by se vám pracovalo,když bude někdo neustále za zadkem a funět vám do ucha? Kolikrát dojde k častějším omylům a přehmatům jen kvůli "dozoru"

Já tady nechci nic obhajovat. Jen mám zkušenosti z obou břehů. Jako zákazník chci vidět,co se s autem dějě. Ale pokud najdu někoho,kdo to neojebává (a pár takových znám),tak bych zkusil trochu věřit. Ale dnes někoho takovýho najít je neskutečnej boj a často sci-fi ..
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od lengy60 »

S tímto se nedá nic jiného než souhlasit.Já sice mohu v autorizovaném servisu sledovat práci mechanika přes prosklená vrata,ale proč bych to dělal?Kdybych neměl v tento servis důvěru,tak nejezdím 80 km daleko,ale mohu jet do servisu v místě bydliště.A pokud chci být u toho,tak jedu u nás k bývalým kolegům,kde i mohu přicmrndávat a pokecat. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Ital

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Ital »

Durex: V autorizovaném servisu se dává před výkonem objednávka - převzetí vozu, takové lejstro na podpis zákazníkovi. Je možné tam připsat, že pokud chce být u vozu při práci, pak jedině na své nebezpečí. Určitě by to dokázali udělat tak, aby byli z obliga. Jenže nechtějí. V servisu Škoda, kde jsem přihlížel já, ani nic takového v objednávce nebylo. S postupem doby - dnes - by se možná nějak sychrovali, ale určitě by to šlo a domnívám se, že by to byla záležitost jedné věty, která šla vložit na papír, který zákazník tak jako tak podepisuje.
Jináč - pod kontrolou se pracuje většinou hůře. Na druhé straně kontrola při práci by být měla a když tam bude zákazník, stejně většinou může ohlídat jen ty nejzákladnější věci, třeba vypuštění oleje, výměnu filtru. S tím mechanik nemůže mít problém, navíc je to bráno tak, že zákazník není hlídač, ale naopak mechanik využije přítomnosti zákazníka, aby mu na místě ukázal, co je případně na voze ještě potřeba udělat. Každý by si při práci měl zvyknout na to, že práce má být kvalitní a případné prasení neprojde. Nejlepší je kontrola hned při práci, neboť případné reklamace a předělávky zatěžují všechny. Na tom není obecně nic špatně. Naopak.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3949
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Durex »

No to je sice hezký,ale kolikrát je praxe taková,že potřebuješ použít hrubou sílu - třeba větší kladivo. jenže to vypadá blbě. Takže to mrdlinkáš nějakým miminkem. Já tady nemluvím o ojebávání. Ale prostě když něco dělám sám,tak mi tam řve hudba a je to v pohodě. Ale když tam někdo je,tak většinou se zakecáš a pak blbneš ... Vždycky se snažím odvést dobrou práci.Ale prostě když sem sám,jde to líp.Teda pokud nepotřebuju asistenci. Někdy si to zkus být na ty druhý straně ... Mít kolem sebe jednoho nebo dva vševědy,kteří by to dělali takhle a takhle,a proč se to nedělá obráceně,a že s něčím pomůžou atd. Výsledkem je skoro vždy delší práce,nasranost mechanika a sem si jistej,že pokud člověk už na začátku nechce ojebat,tak samostatná práce bude lepší,než pod dozorem ... To ovšem platí pro ty připady,že sem u lidí,kteří vědí,co dělají. Nemluvím o servisech,kde mají buď vexláky a nebo kluky po škole,co mají vše na háku ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5805
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od jerome »

Ano zle sa robi ked niekto stoji za tebou bez debaty ale keby sa to cele v CZ-SK neposralo tym ze zacali v servisoch sidit tak nikto by nemal zaujem za tym chrbtom stat :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Libor »

Souhlasím s "oběma tábory". Takže se nedivím nám zákazníkům, i mechošům. Prosklená dílna by byla asi nejlepší řešení, ale kdo to má, že. V každém hlodá ta myšlenka, že když se dá "ojebat", tak se "ojebe". Jak píšou kluci výše, kdo nechá vykapat nebo odsaje veškerý olej? Je to víc času navíc, už na tak krátké normohodiny. Jenže já chci kvalitní práci, tak slepě důvěřuji, že ji odvedou, protože mám auto v záruce a nemůžu si to udělat doma. Na druhou stranu čumily pod rukou taky nesnášìm. Měnil jsem kolegovi čepy řízení, tak bylo třeba při jejich vytahování pořádně klepnout po těhlici. Už byl zděšený pohled s otázkou - musíš do toho tak mlátit? :-) Člověk si nevybere. Mě by fakt stačilo to skleněné okno nebo zeď, nemusím bezpodmínečně stàt u auta ;-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od bloke »

Tých zákazníkov za presklenou stenou by ešte mohli vybaviť stolnými mikrofónmi, ktorými by cez amplióny do dielenskej haly prenášali mechanikom svoje otázky a pripomienky :mrgreen:
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Pandora »

Je zvlastni, ze servisy skodovky po cele republice maji vicemene podobne, tj.velmi predrazene ceny oleju. To je nejaka kartelova dohoda?
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od NOVON »

Durex: Naprosto,ale naprosto souhlasim se vsim co jsi napsal.. :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět