Jaký olej do Fabia II, 1.2 dotaz.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Freev

Jaký olej do Fabia II, 1.2 dotaz.

Příspěvek od Freev »

Zdar, koupil jsem matce výše uvedenou Fabii, má najeto cca 7tis. Chci tam dát olej Mobil, poř. Shell, nic jiného. Olej budu měnit po 10 tis., nehodlám na něm šetřit. Jezdit bude kombinovaně, město a vzdálenosti do 40 km. Potřebuju poradit, který z nich a jakou hodnotu. Něco jsem zde pročítal, názorů je zde spousta :shock: Hodnocení Fabie a motorizace nepotřebuji :) Dík Freev
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Používám Mobil1 0W-40, něco lepšího těžko seženete a navíc je nyní za přijatelnou cenu kolem 300 korun za litr. Ale asi budete mít vůz ještě v záruce, sice Vám tam dají olej, který si donesete, ale v případě jakékoliv reklamace, a ani se to nemusí týkat motoru Vás rychle odpálkují. Jinak tam při těch garančkách dávají nějaký Castrol za nehoráznou cenu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Něco o tom Mobilu píší na olejspol.cz
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Při garančkách se dáva castrol TXT 5w40, takto se označuje sudový, u maloobchodního balení je to tuším softec 5w40. Pokud Vám na ceně nezáleží, tak klido můžete použít Shell helix ultra 5w40, patří jednoznačně k těm nejlepším na trhu. Já do fábie dávám výše zmíněný castrol, jelikož ho mám z práce zadarmo a bez sebemenšího problému.
Freev

Příspěvek od Freev »

Je mi jasný, že na garančce budu asi muset akceptovat předražený Castrol v zájmu záruky, ten pak po garančce hned vypustím a dám tam svůj. Castrol pak někomu daruju do Felicie :D Trošku drařší proplach, ale olej fakt odrbat nechci 8) Právě váhám mezi tím Mobilem 0W-40 a Shelem 5W-30, popř., která varianta je lepší? Dík
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

[quote="Freev"]Je mi jasný, že na garančce budu asi muset akceptovat předražený Castrol v zájmu záruky, ten pak po garančce hned vypustím a dám tam svůj. Castrol pak někomu daruju do Felicie :D Trošku drařší proplach, ale olej fakt odrbat nechci 8) Právě váhám mezi tím Mobilem 0W-40 a Shelem 5W-30, popř., která varianta je lepší? Dík[/quoteProč tam nechcete nechat ten Castrol? Vždyť pro váš vůz a navíc, když s ním bude jezdit něžné pohlaví je to přepych. :o
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Před pár lety jsem TXT používal v několika SAE a musím říct, že patřil k hodně dobrým olejům od Castrolu, nyní to nedokážu posoudit, ale myslím si, že to určitě není nic špatného.Nyní se kolem mě motá řada EDGE a tam jsem o kvalitě přesvědčen.Dejte na doporučení výrobce a vyberte si sám.Otázka, co je nejlepší, je otázka.Určitě bych hledal v hodně známých značkách.Jen mimochodem, když použijete Vámi vybraný olej a někdo Vám řekne, že jste udělal chybu, tak ta fabka Vám to neřekne tý to bude jedno, ono v ní tolik kobyl není, aby potřebovala bůh ví, co.Tím to rozhodně nechci zlehčovat.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Freev píše:Je mi jasný, že na garančce budu asi muset akceptovat předražený Castrol v zájmu záruky, ten pak po garančce hned vypustím a dám tam svůj. Castrol pak někomu daruju do Felicie :D Trošku drařší proplach, ale olej fakt odrbat nechci 8) Právě váhám mezi tím Mobilem 0W-40 a Shelem 5W-30, popř., která varianta je lepší? Dík
Určitě bych tam dal osobně Mobil, oleje Shell jsou silně předraženy a rozhodně lepší než Mobil nejsou, spíš naopak. Jinak myslím, že ten Castrol motoru neublíží a po záruce už tam můžete dát olej podle vlastního výběru. Jinak u Fabie 1,2 je opravdu nutné olej po 10 000 km měnit, nedávno se tu o tom také psalo.
Freev

díky za příspěvky

Příspěvek od Freev »

Dík za příspěvky, dám do Fabie Mobil 0W-40, myslím, že to bude dobrá volba. Dík Freev
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: díky za příspěvky

Příspěvek od Pitris »

Freev píše:Dík za příspěvky, dám do Fabie Mobil 0W-40, myslím, že to bude dobrá volba. Dík Freev
:wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Dé tam réši Super Mogul abe se ta pleskačka v letě nezačubla až bodeš předjíždět ze fšech sil Trabanta.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Chci se zeptat. Většinou se doporučuje do 1.2 HTP plná syntetika, já tam od servisu 10W-40. Můžu v této specifikaci pokračovat, nebo je lepší tam dávat 5W-40? Motor má najeto 47000Km, jezdí se s tím denně 15 km tam a zpět, o víkendech 40 km tam a zpět. Okresky, město občas, dálnice ne
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Na zimu by byl určitě lepší.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Pokud se Vám to nezdá a hlavně teď, když je kosa, tak zkuste tu pětku, ale myslím si, že to u té dvanáctky nepoznáte.Nechte tam tu desítku.Bude dobrá i ve velkém mrazu.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...mazaci plan Valvoline uvadza taketo oleje pre vašu Fabku:

SynPower XL-III 5W-30
SynPower MXL 0W-30
SynPower 0W-40
Odpovědět