Jaky olej do Audi 2.5 TDI?????

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Malajz

Jaky olej do Audi 2.5 TDI?????

Příspěvek od Malajz »

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaký olej mám dát do motoru audi A6 2.5 TDI,120Kw,najeto 170tis.km.Ted jezdí na long life a žádné problémy s tím nemám,ale chci se poradit.Děkuji za odpověd.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...aký používaš momentálne olej...???

...čo tak Valvoline SynPower XL-III 5W-30 alebo ešte lepší Mobil 1 ESP Formula 5W-30
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bjukemen píše:...aký používaš momentálne olej...???

...čo tak Valvoline SynPower XL-III 5W-30 alebo ešte lepší Mobil 1 ESP Formula 5W-30
Dovezl jsem to z Německa a je tam MOBILE 0W 40
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...tak pokračuj v tom oleji čo tam bol doteraz,je to jeden z tých lepších...!!!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bjukemen píše:...tak pokračuj v tom oleji čo tam bol doteraz,je to jeden z tých lepších...!!!
Ted jsem se ale dočetl že ten olej co tam mám Mobil 1 Protection Formula 0W-40 není long life mám pravdu??
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...hmm máš pravdu splne iba normy:

VW 502 00
VW 505 00
VW 503 01

...a to je výměnný interval 15.000 km

...hladaj niečo z normou ,VW 507 00 a konkrétny olej ako som už uviedol Mobil 1 ESP Formula 5W-30


...po kolkých km si menil olej...???
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

A nebo zůstat u toho Mobilu1 0w40, a přejít na interval výměny max.15000km nebo 1rok (teda jestli to není TDI-PD). Pro motor je to lepší.....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bjukemen píše:...hmm máš pravdu splne iba normy:

VW 502 00
VW 505 00
VW 503 01

...a to je výměnný interval 15.000 km

...hladaj niečo z normou ,VW 507 00 a konkrétny olej ako som už uviedol Mobil 1 ESP Formula 5W-30


...po kolkých km si menil olej...???


dovezl jsem to ted v srpnu a najel asi 2000km,tak jsem ho ještě neměnil,ale v servisce je napsané že to začínalo na long life,tak jsem si myslel že to tam je,ale asi teda už není.Proto jsem se ptal co tam mám dát.Tak teda můžu zustat i tady u toho oleje kterej tam je MOBIL 1-0w 40??když ho budu měnit co 15000km???Dík
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...samozrejme tak ako piše Pitris lepšie by bolo prejsť na pevný interval výmeny a možeš aj nadalej použivať ten olej...
Nadim

Příspěvek od Nadim »

Long life určitě nelit. Viz mnoho příspěvků na www.audiklub.cz nebo www.audi-club.cz. Doporučuji co nejkvalitnější 5W40 nebo OW40 a měnit po 15 tis. km
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bjukemen píše:...hmm máš pravdu splne iba normy:

VW 502 00
VW 505 00
VW 503 01

...a to je výměnný interval 15.000 km

...hladaj niečo z normou ,VW 507 00 a konkrétny olej ako som už uviedol Mobil 1 ESP Formula 5W-30


...po kolkých km si menil olej...???
Norma 503 01 je pro prodloužený interval výměny, ale pouze pro benzínové turbomotora Audi. pro diesly nikoliv.
Návštěvník

Re: Jaky olej do Audi 2.5 TDI?????

Příspěvek od Návštěvník »

Malajz píše:Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaký olej mám dát do motoru audi A6 2.5 TDI,120Kw,najeto 170tis.km.Ted jezdí na long life a žádné problémy s tím nemám,ale chci se poradit.Děkuji za odpověd.
Ten motor asi ještě nebude PD?
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Nadim píše:Long life určitě nelit. Viz mnoho příspěvků na www.audiklub.cz nebo www.audi-club.cz. Doporučuji co nejkvalitnější 5W40 nebo OW40 a měnit po 15 tis. km
Nadime,nemyslím to nijak zle,ale podle čeho poznám co nejkvalitnější olej?Jak se to pozná?Podle ceny,obalu,toho,co se povídá?Ještě jsem nikde neviděl uveřejněný srovnávací test olejů,kterého předmětem by byla kvalita.A podle čeho se pozná špatný?Cožpak ty výkonnostní normy jsou k ničemu?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Dost napoví srovnání technických listů
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Hned to nepoznáš, ale časem se to na motoru projeví. Ovšem zde rozhoduje více faktorů, třeba jak je motor zatěžován, kolik najede při popojíždění ve městě se studeným motorem, jak často je olej měněn, ale i v jakém stavu je vzduchový filtr.Takže to zase není tak jednoduché. Těžko říci, který olej je nejlepší, každý má jiné zkušenosti.
Odpovědět