Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
AAA

Příspěvek od AAA »

Matador MP12 jsou Budget aušus
Shi
Příspěvky: 1351
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Příspěvek od Shi »

Misojogi píše:Matador MP12 podla Teba nie su slusne gumy ?
Na trhu jsou i horší, ale mnoho jich není. Značky Barum a Matador prostě ignoruji - cena neodpovídá kvalitě. Na běžném autě jsou tyto gumy pochopitelně tolerovatelné, jenomže konkrétně Matiz podle testů brzdí mizerně už jako nové auto na nových gumách. Takže provozovat Matiz na starších barumech nebo matadorech (s tlumiči, které už taky mají neco naježděno) opravdu nebude žádná výhra a v hustém provozu je zaděláno na nehodu. Když si člověk dá tu práci a kupuje pneumatiky ve vhodnou dobu, tak může koupit i prémiovou gumu za velmi dobrou cenu.

Co se týče stárnutí gum, tak jsme si ověřil, že 8 let starý Michelin (otcovo auto) je na suchém mnohem horší, než 3 roky starý Michelin (moje auto) na mokrém povrchu. Výsledkem tohoto nedobrovolného experimentu nebyla nehoda jen náhodou. Hlavně, že se Michelin skoro nesjíždí ... :evil: Do týdne jsem pro tátovo auto objednával nové letní gumy.
Itall

Příspěvek od Itall »

smaz
Naposledy upravil(a) Itall dne čtv říj 06, 2011 19:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27529
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Shi píše:Co se týče stárnutí gum, tak jsme si ověřil, že 8 let starý Michelin (otcovo auto) je na suchém mnohem horší, než 3 roky starý Michelin (moje auto) na mokrém povrchu.....
Ano, gumy jsou hlavně o směsi.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Itall píše:...zimní MP58 opravdu dobré nejsou,
Nevím jak v rozměrech 115x70 R10 A :lol: , ale já si na ně ve 215x55 R16 H XL nestěžuju, kupoval jsem je s tím, že měli v nějakým německým testu jedny z nejlepších vlastností na mokru a to je téměř celá zima u nás ve městě. Na sněhu mě taky nenechaly ve štychu. Další zimní asi budou od nich Nordica nebo jsem přemýšlel Pirelli Soto Zero MO...
Na letní UHP Matadory Hectorra 2 ve 225x45 ZR17 Y XL taky pěju chválu...
Ono to asi nebude jen o gumách, ale taky trochu o autě a místních podmíkách. O řidiči se nezmiňuju, věřím, že všichni tady jezdíme "hlavou" ...
Bydlet v Alpách, jezdím Vraníky Green Diamond :wink: :D :D
Itall

Příspěvek od Itall »

smaz
AAA

Příspěvek od AAA »

smaz ?? Co to má být? :shock:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27529
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

AAA píše:smaz ?? Co to má být? :shock:
Přečti si to tady http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=4498&start=29 a mrkni na celé vlákno....Itall zahájil sebedestrukci, tím "smaz" začal "upravovat všechny svoje příspěvky.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
AAA

Příspěvek od AAA »

Ach jo. Kam ten svět spěje :? Vždyť jde o hovno. Je to jen net :roll:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27529
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Misojogi píše:Matador MP12 podla Teba nie su slusne gumy ?
Za mě osobně - pokud bych vybíral letní pneu z "budgetového" sortimentu, tak bych volil zřejmě buď Ceat, Dayton nebo Sava.
A je to můj názor, ale myslím si, že mnoho lepších letních gum v "menších" rozměrech, než je Dunlop SP StreetResponse, v současné době asi není.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
hawkeye

Příspěvek od hawkeye »

ma niekto skusenosti s nokianmi?
Pozeram po nokian WR D3 na mitsubishi lancer 205/60/R16
Continental TS830 su 2 kandidat,ale to su uz 2r stare pneu
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1768
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Příspěvek od kornel »

Continental TS 830P v rozmere 225/45 R17 mam momentalne.. mozem povedat, ze zatial asi najlepsie, co som mal v zime obute.
AAA

Příspěvek od AAA »

:wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27529
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

hawkeye píše:Pozeram po nokian WR D3 na mitsubishi lancer 205/60/R16.....
Tento Nokian "neznám", ale mohu doporučit buď Dunlop SP Winter Sport 3D (a snad i nástupce 4D), nebo Bridgestone Blizzak LM25. A od Continentalu ContiWinterContact TS790, ale to je už starší model, a netuším, jestli by byl ještě k sehnání v Tvém rozměru. Dunlop a Bridgestone ano
Naposledy upravil(a) Pitris dne ned říj 09, 2011 20:18, celkem upraveno 2 x.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
feroF
Příspěvky: 142
Registrován: úte led 25, 2005 23:21

Příspěvek od feroF »

Troska sa vratim spat k diskusii s modelařom ohladne pneu (kvalita = zlozenie?)
Nasiel som vacsiu nalepku, ktora bola nalepena na pneu, ktore som kupil prednedavnom. Modelař mi radil, aby som prestudoval zlozenie pneu a odporucania. Nuz, tak som si pozrel ten prilepeny kusok umelej hmoty a cuduj sa svete: modelař mal pravdu (nakoniec, kedy nemal-)))). Je tam toho celkom dost a naviac je tam podrobne vysvetlenie, co znamenaju hodnotenia : treadwear, traction a temperature (teda hodnotene parametre a rozsah - stupnica.) Konkretna pneu (Nexen CP641 - Made in Korea) v rozmere 205/65/15 94H ma hodnotenie 400/A/A.
Skoda, ze druhy parameter - Traction - nie je AA, co znamena v tomto hodnoteni najvyssi stupen. Bola by to top pneu za ludovu cenu.
Alebo sa mylim, modelař?
Odpovědět