Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Já děkovat pánovi :wink: Mám ji mezi možnými nástupci současného (ale velmi dobrého :wink: ) Hankooku W330.
Spolu s Bridgestone Blizzak LM005, Vredesteinem Wintrac PRO, Fuldou Kristall Control HP2, Nokianem WR Snowproof P, a tajně doufám že s novinkou přijde Dunlop.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
neyli
Příspěvky: 114
Registrován: stř srp 17, 2022 6:39

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od neyli »

Jak jsem nikdy Dunlop rád neměl, tak se mně začaly i ty Winter Sport 5 dost líbit, začal jsem je dost na autech vidět a ten vzorek na mě působí jako slušnej ´´hrabák´´ do sněhu :wink: . Ale jak píšeš, u nich bych ASI kdyžtak počkal a okoukal až další nový model.

U tvého výběru bych měl v podstatě dva kandidáty - Yokohamu a Bridge ( Yokohamu jsem si teď sám okusil a Blizzak 005 je sázka na jistotu ) :oops: ....... jenže Bridge budeme reprezentovat oba celé léto :lol:
olej Fuchs Titan GT1 PRO C-3 5W-30
léto Bridgestone Turanza 6
zima Yokohama BluEarth-Winter V906
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

Lm005 mam cerstvo na Carine. Nove.
Sneh ani lad sice nevideli ( aj ked som bol min.tyzden v Poprade :cry: ), ale mam iny postreh. A dost ma to stve. Zistil som , ze nejako rychlo majú limit v zakrutach. Podotykam na suchu. No neviem...mozno som len dlhsie s tym autom nejazdil a tak som to prehnal ..to sa neda vylucit. Proste v istych situaciach , kde napr. letne nokian stále držali, tieto sa znatelne smykaju bokom. Bol uz pripad , ked som si nebol isty, ci vobec zostanem vo svojom pruhu ( Dobsinsky kopec, ostra vracacka smerom hore. ) Ano, boli tam aj zvyšky posypu, ale tomu som to prisposobil. Teda som si to aspon myslel.
Ale aj v inych miestach , kde som uz extra bol na toto zamerany to proste malo tendenciu ist bokom skor ako ine pneu. To proste citis.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Nové gumy musíš zajet. Ale to asi víš, a teď už zřejmě ty gumy něco najetý mit budou, že? Tak že bys to přepískl? To teda dáváš babušce Carince zabrat....😄

Ja ale fakt že byť ty letní Bridgestone Turanza 6 jsem koupil s velkým laufem co jde o cenu a podle testů jsou hodně gut, furt tam hlodá červíček protože to byla taká hurá akce i když / neboť dlouhodobě jsem uvažoval o jiných. No co už, snad budou gut a přesvědčí mě. Ale až napřesrok, letos ještě dojedu Vredesteiny Ultrac Satin....

A zpět ještě k zimním - dik za recenzi na Blizzaky LM005, ale něco mě asi víc táhne znovu k zimním Vredesteinům. Měl jsem jejich SnowTrac 3 na minulém Accordu a byly hodně, hodně solidní. Ale na nový zimáky mám čas 😄
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
neyli
Příspěvky: 114
Registrován: stř srp 17, 2022 6:39

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od neyli »

Já si teda tou koupí Turanza 6 jsem naprosto jistý a už se dost těším až to za měsíc přezuju. :wink: Co bys už chtěl koupit lepšího, než když si vsadil na nový model od jedněj z pěti prémiovek :?: :!: :D
olej Fuchs Titan GT1 PRO C-3 5W-30
léto Bridgestone Turanza 6
zima Yokohama BluEarth-Winter V906
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

U těch Turanz mě nesedí made in Hungary (a přiznám se že i valivý odpor B). A měl jsem vybrány buďto Hankooky Ventus S1 Evo3 K127 nebo (doporučené člověkem jehož autozkušeností si fakt vážím) Pirelli P ZERO (PZ4) S.C....
No nic, říkám - uvidím ty Bridgestony, snad mě přesvědčí.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

Naopak, islo o " kochaciu" jazdu. Ono v takej zakrute nepotrebujes nejaky extra vykon. Kludne si tam zadriftujes aj s trabantom. Proste vyssia najazdova rychlost, drzis obluk, predok sa snazi drzat stopu ale v istej chvili citis, ze sa " odlepuje" a zadok ide za ním... Maju teraz najazdene necelych tisic km zatial. Toto bolo cca pri 500 odhadom.
Ale asi bude chyba niekde inde. To iste som si nahle vsimol aj u civica...a tam su uplne ine gumy.
A este som bol fotit tie letne nokiany na bazos a vsimol som si, ze su nejake " vytrhane".
Takze asi na jar skocim na geometriu.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Že by teda v tom ty Blizzaky byly nevinně? 😄
Já měl kdysi (2006 - 2010??) na Hondě Civic jejich LM-20 a ty neměly chybu :wink: Ale je to už >15 let 🤣
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
neyli
Příspěvky: 114
Registrován: stř srp 17, 2022 6:39

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od neyli »

Pitris píše: stř úno 21, 2024 14:59 U těch Turanz mě nesedí made in Hungary.
A co pak bys rekl na Yokohama made in Phillipines? 🤣🤣
olej Fuchs Titan GT1 PRO C-3 5W-30
léto Bridgestone Turanza 6
zima Yokohama BluEarth-Winter V906
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1798
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Jedno lepší než druhý 🤣🤣
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Globalizace, hoši, říká se tomu globalizace. A taky byznys - vyrábím tam, kde mi to nejvíc nese. Může to člověku vadit, může s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno. Taky nad tím nejásám...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Ale no dyť jó 😄 Bohužel ☹️
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
neyli
Příspěvky: 114
Registrován: stř srp 17, 2022 6:39

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od neyli »

Ale jo, taky jsem s tím smířenej. Jedinkrát jsem s Made in .. byl spokojený u Goodyear - Germany. Bratr kupoval letní ( Polsko) i zimní ( Turecko ) od Bridgestone, mně on nich letní Maďarsko. Minule Pirelli taky Maďarsko, Yokohama Filipíny... ono si fakt nevybereš a je mi to už jedno, hlavně že to funguje dle očekávání :D
olej Fuchs Titan GT1 PRO C-3 5W-30
léto Bridgestone Turanza 6
zima Yokohama BluEarth-Winter V906
1.9JTD

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od 1.9JTD »

Tak som kúpil raz a naposledy dve Firestone Roadhawk made in Vietnam. Z núdze po tom, čo som si jednu inej značky prerazil zvnútra na zlome asfaltu na okraji cesty. Nič iné nemali v prvom pneuservise, kam som prišiel. Cena bola výborná, gumy na hovno. Mizerná priľnavosť za mokra, veľmi krátka životnosť.
Zimné Sebring Snow sú veľkým prekvapením čo znesú aj pri ostrej jazde - aj nízkou spotrebou. Nokiany WR D4 držali vynikajúco za sucha, mokra, snehu no nie sú stavané na môj štýl jazdy - otrhal som im vzorok :D

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

neyli píše: čtv úno 22, 2024 6:52 Ale jo, taky jsem s tím smířenej....
No vono s tím čék jak píše Colommbo stejně nic neudělá :x Jenže (a mám vyzkoušeno na FastResponskách) třeba Dunlop made in Germany bylo něco jiného než "ty stejné" Dunlop made in Thailand. A dvoje Vredesteiny co jsem jezdil byly z Holandska; teď už jsou Hungary. Stejně jako Hankook - co mám nyní W330 (a i ty Ventus S1 Evo3 K127) made in Korea, ale teď jejich nové letní Ventus Prime4 K135 taky Hungary (teda v mém rozměru).... No jo, vono s tím čék stejně nic neudělá ☹️ 🤔
Já jenom aby v těch Turanzách nebyla místo japonského rýžového saké maďarská šťáva z paprik.... 😀
Naposledy upravil(a) Pitris dne čtv úno 22, 2024 9:21, celkem upraveno 1 x.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět