Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
lemra79
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 16, 2009 19:49

Příspěvek od lemra79 »

modelář píše:Já netvrdím, že nenajdou. Jenom jsem považoval za nutné upozornit na problémy s tím, co tzv. "není vidět". A nekritizuji kvalitu práce protektorovacích fabrik, jenom konstatuji, že to, co je pro většinu moderních vozů kritické (tj. např. shodnost valivých odporů pneu, shodnost jízdních vlastností daných vlastnostmi kostry) nelze při sebelepší snaze u žádného protektoru dodržet. A ať se nikdo nezlobí, sedm stovek za protektor jsou prostě zbytečně vyhozené peníze, když mohu mít novou "celou" pneu za osm!
Jak jsem uz psal, vyzkousel jsem si ty "cely" pneu za osmset /sava/. Povolili v kordu a udelali se na nich boule. Z meho pohledu je i tech 800 vyhozenych. Třeba matadory ani neprotektorujou....
Jsem hodně nárocny, kdyz po tom protektoru za 600 chci, aby tohle neudelal? Nastesti ma na to zaruku :-) Treba mu i odpustim, kdyz nebude mit " shodnost valivých odporů" hlavne, kdyz to nebude drncat :-)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

A třeba zrovna dostaneš "nový" protektor na těch tvých "starých" Savách. Kde máš garanci, že tomu tak není? Vždyť co použitá kostra, to unikát!
lemra79
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 16, 2009 19:49

Příspěvek od lemra79 »

Anonymous píše:A třeba zrovna dostaneš "nový" protektor na těch tvých "starých" Savách. Kde máš garanci, že tomu tak není? Vždyť co použitá kostra, to unikát!
jednoduse, po nafouknuti se to vyvali a udelaji se na tom boule. Bo voko vidi, voko neni damske prirozeni :-)

A jak jsem podotykal, co budu ziv, tak je muzu jit vratit za kopec do pneuservisu. Ostatně ten chlapik, co je tam prodava a nazouva by to uz asi davno s timto vyrobcem nedelal, kdyby mu to chodili lidi vomlatit vo hlavu....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

modelář píše:Já netvrdím, že nenajdou. Jenom jsem považoval za nutné upozornit na problémy s tím, co tzv. "není vidět". A nekritizuji kvalitu práce protektorovacích fabrik, jenom konstatuji, že to, co je pro většinu moderních vozů kritické (tj. např. shodnost valivých odporů pneu, shodnost jízdních vlastností daných vlastnostmi kostry) nelze při sebelepší snaze u žádného protektoru dodržet. A ať se nikdo nezlobí, sedm stovek za protektor jsou prostě zbytečně vyhozené peníze, když mohu mít novou "celou" pneu za osm!
Dokonce jsou dnes i levnější nové gumy než protektory. Třeba na Felicii 165/70-13 je u Vraníka protektor za 749 korun, je to ta s těmi křemíkovými zrníčky. A třeba nové Matadorky v tom samém rozměru jsou u Pešíčka za 661 plus doprava zdarma.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

modelář píše:Na základě výsledků testů jsem si pořídil GoodYear Ultra Grip 7+. A zase jsem se nechal napálit - jako kdysi s GY UG6... Sice jsem ještě nejel ve vrstvě sněhu, ale "handling" absolutní katastrofa, extrémní citlivost vozu na boční vítr a vyjeté koleje, nepohodlnost, výrazně zvýšená spotřeba paliva a hlučnost v záběru. Z mnoha zimních gum, které jsem kdy na nejrůznějších vozech jezdil, patří tyhle k podprůměru. A přitom ve všech testech se umístily na špici. :?
Avony už nejezdíš?
byloObrázek
je Obrázek
modelář

Příspěvek od modelář »

lemra79 píše:
Anonymous píše:A třeba zrovna dostaneš "nový" protektor na těch tvých "starých" Savách. Kde máš garanci, že tomu tak není? Vždyť co použitá kostra, to unikát!
jednoduse, po nafouknuti se to vyvali a udelaji se na tom boule. Bo voko vidi, voko neni damske prirozeni :-)

A jak jsem podotykal, co budu ziv, tak je muzu jit vratit za kopec do pneuservisu. Ostatně ten chlapik, co je tam prodava a nazouva by to uz asi davno s timto vyrobcem nedelal, kdyby mu to chodili lidi vomlatit vo hlavu....
Kdo si kupuje protektory, ten bude zřejmě spokojen prakticky s čímkoli, pokud to vůbec půjde obout, nafouknout a alespoň trochu vyvážit.

Za svůj řidičský věk jsem ojezdil už hodně sad gum a na ještě mnohem větší množině pneu jsem měl příležitost se povozit, přičemž zborcení kostry mne postihlo jenom jednou, na Semperitech z prvomontáže, a projevilo se to právě výrazně změněným valivým odporem jedné z pneu bez jakýchkoli prostým okem viditelných změn. Na mých posledních Pirelli P7 byly v místě spojů kordu na bočních stěnách na první pohled viditelné prohlubně již od nova a ničemu to nevadilo - naopak se jednalo o jedny z nejlepších gum, které jsem kdy měl. A už vzhledem k tomu, že celkově jsem najezdil bezmála 1,5 mil. km, musel jsem mít čistě statisticky vzato buď zcela výjimečné štěstí, nebo lemra79 mimořádnou smůlu.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Já jsem protektory bral čistě z ekologického hlediska jako recykling. S jejich kvalitou a vlastnostmi je to bída. Ještě v dobách otcovi Š100 se odděloval naprotektorovaný běhoun od kostry. Téměř nešel vyvážit. Pak jsem na předchozím autě zkusil prý kvalitní italské Zambelli. Na první pohled pěkná kopie Michelin M+S, ale vlastnostmi naprd. Moc tvrdé. Sice jsem na nich celoročně najel 60 tis., ale na zimu na nic. Pak nejhorší zkušenost zimní Obnova. Vzorek kostky jak na prastarých barumkách, ale v zimě opět nepoužitelné a prakticky nešly vyvážit. Na jednom kole cca 150g olova. Navíc po měsíci se jednom protektoru udělala 5cm boule. Všem protektorům je společné použití podstatně horší směsi než na nové zimní pneu a pak více či méně okopírovaný vzorek, kde při podrobném prohlédnutí prostě ty jemné lamely nenajdete a jde jen o max 1mm hluboké rýhy, navíc ne na 100% vzorku. Vzhledem k ceně jak psal náš navrátilec do fóra (vítej) nechápu smysl jejich nákupu. Teda mimo ekologické cítění.
byloObrázek
je Obrázek
modelář

Příspěvek od modelář »

To ka-spel: Pssst!
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1147
Registrován: čtv srp 06, 2009 17:55

Příspěvek od Harry »

lemra79 píše:No nic, trošku to tady rozproudím. Já jsem na zimu pořídil pneu VRANÍK v rozměru 175/65 r14 1ks za 600 kč. Před tím jsem měl SAVU, ale po 4 letech jim povolili kordy, tak že jsem vyhazoval ještě jetelný gumy. Z toho důvodu jsem nechtěl jít do značkovýho low endu. Koupil bych micheliny, ale stáli by vic jak dvakrát tolik, na čež momentálně nemám a ten rozdíl ceny už je citelný. Vím, že VRANÍK je protektor, ale také dodávám, že s celoživotní zárukou. Jinak konkrétní zkušenosti až po zimě :P

PS: čekám kolik z Vás mě urve hlavu :D
Doufám, že jsi si koupil TS 780 Green Diamond :!:

Na normální "nesportovní" ježdění jsou to bezvadné gumy. :wink:
Subaru Outback 3,0 - objem ničím nenahradíš.

Castrol NEBRAT !

Se Subaru včas u baru,... a na věčné časy :wink:

Není dne, aby se člověk nenas*al.

Umění žít spočívá v tom, aby člověk věděl, na co se má vys*at.
modelář

Příspěvek od modelář »

Tak jsem se snažil něco vygooglit a celá věc kolem "zelených diamantů", resp. technologie "Green Diamonds", vypadá na jednu ohromnou blamáž na důvěřivých spoluobčanech. Je totiž s podivem, že když už někdo vlastní autorská práva (a tím nemyslím zrovna "vraníky") na něco, co konkurenci chybí, tak se o tom ani v nejmenším nezmiňuje nikde a v žádné souvislosti na netu. :twisted:
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1147
Registrován: čtv srp 06, 2009 17:55

Příspěvek od Harry »

modelář píše:Tak jsem se snažil něco vygooglit a celá věc kolem "zelených diamantů", resp. technologie "Green Diamonds", vypadá na jednu ohromnou blamáž na důvěřivých spoluobčanech. Je totiž s podivem, že když už někdo vlastní autorská práva (a tím nemyslím zrovna "vraníky") na něco, co konkurenci chybí, tak se o tom ani v nejmenším nezmiňuje nikde a v žádné souvislosti na netu. :twisted:
No, asi jsi dal špatné zadání.... :idea:
Když dám "Green Diamond", nikoliv "Green Diamonds".... :wink:
tak mi na 2. stránce Google vypadnou odkazy http://www.greendiamondtire.com/concept.html
a
http://www.offroaders.com/tech/AT-MT-Ti ... der-MT.htm
Na Seznamu Ti první odkaz vyjde hned jako druhý v pořadí..... :wink:
Pokud dáš pak do Google ""Green Diamond Tire"", máš tam odkazů jak wožralej pív.... :lol:
Výsledky 1 - 10 z asi 11 700 na dotaz "Green Diamond Tire". (0,41 sekund)
Pak jsem odtud http://www.pneuvranik.cz/
zadal nápis ze zeleného emblému, tedy ""Green Diamond Traction Tires""
Vyšlo
Výsledky 1 - 10 z asi 123 na dotaz "Green Diamond Traction Tires". (0,29 sekund)
Takže chyba nebude asi u "Vraníka" ani u systému "Green Diamond".... :wink: :lol:

...a na Islandu nežijou takoví šmejdi, aby psali o něčem, co je podvod,.... :!: (si myslím já).... :)
Subaru Outback 3,0 - objem ničím nenahradíš.

Castrol NEBRAT !

Se Subaru včas u baru,... a na věčné časy :wink:

Není dne, aby se člověk nenas*al.

Umění žít spočívá v tom, aby člověk věděl, na co se má vys*at.
modelář

Příspěvek od modelář »

Ne, hledal jsem správně! Ty doporučené odkazy jsou totiž pouze "křížovými" odvolávkami na produkt a vůbec nic neříkají o tom, kdo je držitelem autorských práv na tento "technologický zázrak". Především pak nelze nic dohledat o samotné "New Industries Ltd." na Islandu!!! Jinými slovy, jedná se o mystifikaci mezinárodního rozsahu, nejspíše iniciovanou v Americe (právě tam totiž směřuje většina linků) a přes Itálii šířenou do Evropy - jak příznačné...! A tak snad jediné pozitivum, které stojí za zmínku, je "zelený motiv" protektorování, který je v některých odkazech vypíchnut - z jiných totiž není ani patrné, že se vždy jedná o pouhé protektory, nikoli o nějakou novou "značku pneu".

ISLANĎANÉ JSOU V TOM ZCELA NEVINNĚ! :wink:
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1147
Registrován: čtv srp 06, 2009 17:55

Příspěvek od Harry »

modelář píše:Ne, hledal jsem správně! Ty doporučené odkazy jsou totiž pouze "křížovými" odvolávkami na produkt a vůbec nic neříkají o tom, kdo je držitelem autorských práv na tento "technologický zázrak". Především pak nelze nic dohledat o samotné "New Industries Ltd." na Islandu!!!
ISLANĎANÉ JSOU V TOM ZCELA NEVINNĚ! :wink:
To je zcela možné. Do této míry jsem se o to nezajímal.

Ale patrně to docela dobře funguje..... :)
Subaru Outback 3,0 - objem ničím nenahradíš.

Castrol NEBRAT !

Se Subaru včas u baru,... a na věčné časy :wink:

Není dne, aby se člověk nenas*al.

Umění žít spočívá v tom, aby člověk věděl, na co se má vys*at.
modelář

Příspěvek od modelář »

Asi jako Herbalife, Amway atd. atd.

Pravda, nevyzkoušel jsem, nemohu soudit. A ani nevyzkouším: jednak nemám odvahu sedlat koně (pardon, kostru pneu), kterého se někdo rád zbavil, a k tomu neshledávám žádný pádný důvod, proč bych měl zbytečně vyhazovat peníze.

P.S.: Vyzkoušel jsem však např. celoroční no-name gumy Tigar TG621 a musím říct, že navzdory obavám jsem byl příjemně překvapen.
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1147
Registrován: čtv srp 06, 2009 17:55

Příspěvek od Harry »

modelář píše:Asi jako Herbalife, Amway atd. atd.

Pravda, nevyzkoušel jsem, nemohu soudit. A ani nevyzkouším: jednak nemám odvahu sedlat koně (pardon, kostru pneu), kterého se někdo rád zbavil, a k tomu neshledávám žádný pádný důvod, proč bych měl zbytečně vyhazovat peníze.

P.S.: Vyzkoušel jsem však např. celoroční no-name gumy Tigar TG621 a musím říct, že navzdory obavám jsem byl příjemně překvapen.
No, ty protektory procházejí důkladnou kontrolou před započetím práce a zařazením na linku, a druhou před započetím vlastního protektorování, ale to je věc jiná.... Je na ně záruka vyšší, než na běžné nové pneu.
Já taky nikoho nepřesvědčuji, pouze jsem reagoval na příspěvek od "lemra79". :)
Býval bych si je i možná koupil, kdyby je měli v mém rozměru v jiném vzorku desénu....
Ne kvůli tomu abych ušetřil 1800 Kč, ani kvůli ekologii, ale ze zvědavosti.
Jenže desén se mi nelíbil....

Herbalife jsem užíval, a pomohl mi velmi. :!: :wink:
škoda, že se ztratil z trhu, a stal se předraženou vzácností..... :(
Subaru Outback 3,0 - objem ničím nenahradíš.

Castrol NEBRAT !

Se Subaru včas u baru,... a na věčné časy :wink:

Není dne, aby se člověk nenas*al.

Umění žít spočívá v tom, aby člověk věděl, na co se má vys*at.
Odpovědět