Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Motoristé přezuli na zimu, někteří dokonce "naopak": jen během dneška jsem viděl hned na třech autech zimní gumy se směrovým dezeném, ovšem naopak!
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, přezuli, a v případě, že mají plecháče s poklicemi, tak kde komu ty poklice při jízdě házejí, tedy jen do té doby, než je ztratí. A proč? Inu proto, že si při jejich nasazování jaksi nevšimli, že jejich poloha vůči disku je pevně určená polohou ventilku. A tak je tam prostě "nějak" narvali, pérem (drátem poklice) přímo proti ventilku. Však ať si to taky užije!
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Poklice nikdy na mém autě nebudou (ovšem výjma pochromovaných).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:Motoristé přezuli na zimu, někteří dokonce "naopak": jen během dneška jsem viděl hned na třech autech zimní gumy se směrovým dezeném, ovšem naopak!
Tohoto já si všímám bo mě to oči úplně přitahuje. A když jsem na to upozornil jednu paní v moštárně, tak se dost divila, že přece jí to dávali v pneuservisu....:?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Cekam kdy kdo vymysli a uzakoni resp vysvetli, ze na jaro a podzim se hodi tzv. prechodove gumii.
Na vsech autech dojedu sezoni obuti a pujdou celorocky. Mi to prezouvani fakt sere
Pokud nekdo jezdi v extremu zimu ci vedra hafo km, to chapu.
Snih nesnasim a na hory vyhradne v lete.
A co ja obcas cumim po gumach na osobacich, 1/3 jezdi v lete na zimacich.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Pedro píše:1/3 jezdi v lete na zimacich.
Já je prostě nepochopím! Přezul jsem minulý víkend a od té doby jsem nasraný, kdykoli musím prudčeji brzdit, akcelerovat, chtít projet rychleji zatáčku, nedej bože jet ve větrném počasí. A to mám pouze jednu sezónu jeté prémiovky, navíc s minimálním km nájezdem. :evil:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Zimní sadu jsem nechal vyvážit a odvezl zpátky do garáže. Dokud nebude sněžit, přezouvat nebudu. Nesnáším zimáky! :-(
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Já je prostě nepochopím! ... to mám pouze jednu sezónu jeté prémiovky, navíc s minimálním km nájezdem. :evil:
A to může být onen problém. V létě jsou často dojžděny právě staré zimáky.
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Mi přechod na zimní 16" udělá radost - auto si s nimi při teplotách kolem nuly rozumí podstatně lépe, než se standardně dodanými letními 17". Jenom se nesmí moc oteplit.

A já jsme příliš velký kolenovrt, než abych si pořizoval další sadu 16" disků na léto. Když jsem zjistil, že se Michelin Pilot Sport 4 dělají i v rozměru 205/55R16, tak jsem o tom ale nějakou dobu uvažoval. Ale jednu měsíční výplatu za sadu pneu + disků jen pro ten lepší pocit fakt nedám. :cry:
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

Jerry3 píše: Já je prostě nepochopím! Přezul jsem minulý víkend a od té doby jsem nasraný, kdykoli musím prudčeji brzdit, akcelerovat, chtít projet rychleji zatáčku, nedej bože jet ve větrném počasí. A to mám pouze jednu sezónu jeté prémiovky, navíc s minimálním km nájezdem. :evil:
Co to je zač? :D
lefort píše:Zimní sadu jsem nechal vyvážit a odvezl zpátky do garáže. Dokud nebude sněžit, přezouvat nebudu. Nesnáším zimáky! :-(
V mrazu a nedej bože sněhu by se mě kola přehazovat nechtěly
Shi píše:...
Taky jsem o nich přemýšlel, ale 16tis za sadu nedam. Prošel jsem ale testy hlavně na tyrerewievs a vezmu Falken FK510 - koukni na ně ideální poměr cena výkon ;)
Naposledy upravil(a) NO HITS dne sob lis 02, 2019 23:05, celkem upraveno 1 x.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

OK, příště si takové pořídím na "pneuvrakovišti". Vím o jednom takovém: staré ojeté gumy dovezené ve velkém ze zahraničí nejspíš na protektorování se tam pečou (v létě) celá léta, v zimě mrznou a celý rok na ně prší a s.rou ptáci.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

NO HITS píše:Co to je zač? :D
Goodyear UltraGrip Performance Gen-1
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:OK, příště si takové pořídím na "pneuvrakovišti"...
Věřím, že mnohé pochopíš :wink:
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

Zvláštní, u mě jsou Ultragrip 9 (performance gen ve větších rozměrech) zatím nej gumy na kterých jsem kdy jezdil. Nejlepší suchej, mokrej a sněžnej grip i brždění. V porovnání s jinýma winter pneu :?
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

GY UG v různých generacích jsem ojezdil na různých vozech několik sad a furt jsem se nějak nepoučil: všechny stály za ho.no, tedy kromě trakce ve sněhu. Tyhle jsem ve sněhu ještě neodzkoušel, ale rozhodně šetří palivo. To je ovšem malá útěcha ve srovnání s excelentními jízdními vlastnostmi předchozích Nokianů. :cry:
Odpovědět