Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

lengy60 píše:Tak dej pak vědět. :wink:
To bude ještě trvat při současném nájezdu hezkých pár let. Do zatáčky umím přibrzdit - puky mi nevadí :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Do podzimu chci poridit nejake ucelove priblizovadlo a bude li nutno obout,urcite nove celorocky. A pokud sezenu solidni DOT mirne jete zimaky aby vydrzely vzorkove zimu,leto. Rozhodne uz nechci na moje jizdy dve sady gum. Takto to bude v budoucnu i s ostatnima plechovkama. A moje zkusenosti,zejmena z vyssich tonazi a vyhovuje mi to i u osobaku,rozhodne vyssi desen na predek.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Přestals kouřit, začals zdravě jíst, nezůstáváš přes noc, teď ty celoročky, mno, nějak se nám začínáš ztrácet, Peťo... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Jim furt stejne, zdrave i nezdrave,piju,prasky nezeru,dobre spim.......,naco drzet dve sady gum kdyz ani jedny nevyuziju do limitu. A tam,kde si obcas zakravim,nepotrebuju supergumii,bo mi jde o radost z hranice v adhezi a ne o cas. Jinak jsem pohodar,cas v aute neni mojim panem. A snazim se postupne,aby to nebylo jen v aute. A je to prima.
Edit- na kratkem vikendu se rad probouzim doma a ne abych musel brzy z pelechu,najist a hned vyvyjet jakoukoliv cinnost. Kdyz muzu,chrnim a pelesim se do 10-11h. Cely zivot :D
A cesta v noci,zejmena po poloprazdnych dalnicich poklidnym tempem,mi prinasi radost. Narozdil od rana ci dopo.
qwq
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 05, 2018 20:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od qwq »

Ja rozmyslam, ze dam opravit defekt a dam naspat 5 rocne Matadory. Budem mat pokoj s vyberom :wink:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Souzním s Petrem,jen s tím rozdílem,že nevím zda jím zdravě nebo nezdravě,prostě sežeru na co mám chuť. :D Celý život jsem nikdy nepěstoval válení v posteli,takže po probuzení vylezu,kávička(dnes už bez cigarety),snídaně a jdu něco dělat.Dnes třeba jedu pro pletivo do Zákup a pak pro betonovou směs,abych mohl o víkendu vztyčit nový plot.Když se zadaří,tak po obědě gaučink a pokračuji.Co se týče gum,tak už jsem to psal,zimní je 3. rok na hraně,4. rok stojí vyloženě za houno,byť má ještě vzorek nad limitem.Takže prostě jedna sada na jedněch discích a šmytec.Kdo nemá na krku dutou kouli,tak pozná hned,jak se vlastnosti pneumatiky zhoršily od loňské zimy a přizpůsobí tomu jízdu.Majiteli duté koule nepomohou ani superbombapeckašlágr pneumatiky a rozbije si hubu na první dobrou. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

lengy60 píše:...Co se týče gum,tak už jsem to psal,zimní je 3. rok na hraně,4. rok stojí vyloženě za houno,byť má ještě vzorek nad limitem.Takže prostě jedna sada na jedněch discích a šmytec.Kdo nemá na krku dutou kouli,tak pozná hned,jak se vlastnosti pneumatiky zhoršily od loňské zimy ... :wink:
Když připustím tuto teorii, tak jak funguje na celoročkách? Tam guma nestárne, tam je to puk od novoty :mrgreen: ? Myslím tím, jestli ta 4-letá zimní guma je už horší než stejně stará celoročka?

Co tedy degeneruje na zimní gumě? Její schopnost lepit, ale přitom dizajn dezénu s hustým lamelováním zůstává na lepší úrovni než u gumy all seasons. A tady se v tom ztrácím...
Jedině co mi koule na krku naznačuje je ekonomické hledisko, že po 4 sezonách jsou celoročky ojeté (60kkm) a neřeší se dál jejich kvalita, která v té době bude vhodná na cementový disk a plotový sloupek :arrow: :idea:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

rousini píše:
lengy60 píše:...Co se týče gum,tak už jsem to psal,zimní je 3. rok na hraně,4. rok stojí vyloženě za houno,byť má ještě vzorek nad limitem.Takže prostě jedna sada na jedněch discích a šmytec.Kdo nemá na krku dutou kouli,tak pozná hned,jak se vlastnosti pneumatiky zhoršily od loňské zimy ... :wink:
Když připustím tuto teorii, tak jak funguje na celoročkách? Tam guma nestárne, tam je to puk od novoty :mrgreen: ? Myslím tím, jestli ta 4-letá zimní guma je už horší než stejně stará celoročka?
pointa je v tom ,ze ludom je lito vyhodit stare zimaky s vysokym dezenom. lebo za 4 roky zimak nestihnu znicit. potom skusaju ich aj dojazdit v lete, a to je zas o nicom.
celorocku nicis cely rok.. po ~3 rokoch je dezen na minime. a musis ju menit hlavne z toho dovodu.
pokial nechodis iba okolo kominu, tak vymena bude z dovodu dezenu, a nie tvrdosti.

presedlal som z letneho miselinu, to boli naozaj puky. crossclimate je omnoho maksi a komfortnejsi.
ked si spocitam ceny pneu sady za 3-4r obdobie, tak aj za vyssiu cenu celorocky a rychlejsej vymeny, sa oplati.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

rousini: Pepoh to napsal úplně přesně. :wink: Ne po 4 letech,ale po 3 letech budou mít najeto cca 40.000 km,vzorek bude už na tuty pod 4 mm,takže je s klidným svědomím vyhodím a dám nové.Celoročky,stejně jako ty zimáky jsou po 3 letech na hraně,ovšem jako bonus sjeté a tudíž využité.Se starými ač s vyhovujícím vzorkem zimáky jsem se najezdil dost,abych věděl jak na tom jsou.Obstojí leda tak na suchu,na vodě,sněhu nebo ledu jsou o ničem.Letní bych tak jako tak nesjížděl na 1,5 mm,nejsem sebevrah.Navíc,jako bonus,nemusím řešit,zda dám nové na zadek a ty ještě použitelné na předek,prostě vyhodím všechny 4 a 4 nové zase obuji.A nemusí to být nutně Michelin za bambilión,ale klidně ty Nexeny nebo Hankook za příznivější cenu. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

yosemitak: Pojistovny-likvidátoři u u nás řeší pneu Zrovna mi to rikal kamarad,ze ho ťuknul typek a prvni vec,kdyz prisel likvidator byla,ze sel po gumách,ač nehodu nezavinil.Prý ofiko postup pojisťoven,tak asi tak..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

lengy60: jo, rozumím. V podstatě neřešíš ztrátu vlastností, neb guma na to nená čas. Něco takového jsem i napsal.
Já tu ztrátu vlastností vlivem stárnutí gumy neumím posoudit, protože jsem neměl možnost bezprostředně přesednout. Oproti tomu spolehlivě poznám gumu A od B. Ale to je vedlejší. I se starýma zimákama na hraně 4mm jsem tuto sezónu popředjížděl většinu pomalejšího provozu a jak na sviňu, když jsem jel do neznámého kraje po neznámých cestách v době, kdy na konci listopadu mrzlo den-noc a na můj trip začalo při -5°C pršet...
Furt je to o tom, jestli nemáš průvan mezi ušima nebo nasráno v gatích (druhý extrém) a dovedeš občas zkontrolovat adhezi a tomu dávkovat setrvačné síly.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Protoze jsem ,,lidi,, tak si ponecham na Alme zimaky 2ks 2014 a 2 2015 jeste nekolik sezon. Bo za zimni obdobi jsem s vyjimkou jedne zimy,najizdel cca 2tkm. Na Fiatu to bude podobne. Nebudu vyhazovat 50-75%
Me,SNB a pojistovne to staci. Spise letos po sezone mozna vyhodim 9ti lete letnaky. Ted jsem na ne koukal. 2x 2,5mm a 2x 3mm. Ty 2-3tkm daj.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bjukemen »

Tiez uvazujem nad celoroc. pneu, kedze mi treba nove letne r17 + nove zimne r16 a za zimu najazdim max 3000km volba je jasna...
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Jasný - ven celoročky R16,5 :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bjukemen »

:D
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět