Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1890
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

Pitris píše:Mám za to že (aspoň některé) celoroční označení M+S mají. A v našem případě to chceme na léto (zimní má), bo jde mimo jiné o to "M" - bláto....
Hmm, tak to jsem netrefil. Myslel jsem používat zimáky na obě sezóny.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1890
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

Jerry3 píše:
rousini píše:Má celoročka označení M+S?
Ano, má, a to vždy.
rousini píše:...levných, tvrdších zimácích...
To jako myslíš staršího data výroby? Pokud ano, tak na tom budou ve všech ohledech hůře než nové dobré celoročky.
Ne, myslel jsem nové s tvrdší směsí, kvůli létu a bahnu. Jinak jsem vůbec netušil o vlivu siliky na bláto, jak popisuješ dále... :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

rousini píše:Ne, myslel jsem nové s tvrdší směsí, kvůli létu a bahnu.
No jo, to je sice pěkné, ale jak to zjistíš? Nikdy jsem žádný údaj o "tvrdosti" směsi nezachytil: velká písmena za nápisy Traction a Temperature na boku pneu to ne zcela věrně vystihují, byť s tím dost souvisejí.

Samozřejmě však lze logicky usuzovat, že celoročky budou mít vždy směs tvrdší než "čistě" zimáky. Typickým příkladem byly kdysi gumy Nokian WR, které se v Evropě prodávaly jako "zimní", zatímco v USA a Kanadě jako "celoroční". A sám za sebe mohu potvrdit, že to byly v mém životě jediné M+S gumy, na kterých se "s rozumem" dalo jezdit i po jarním oteplení.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:lengy60: A který máš :?: Tátovi "končí" letní na Suzuki SX-4 a taky by mu celoročky pro jeho i "nesilniční 4x4" ježdění vyhovovaly.... Musíme najít takové aby se moc nezalepovaly blátem a měly záběr.
Já mám na svém Goodyear Vector 4seasons SUV
Obrázek
dle výrobce vozu speciální pneumatika,která ve spojení se systémem Grip Control zaručuje průjezdnost jakýmkoliv terénem. :lol: Písečné pláže nikde po ruce nemám,do Labe se mi s autem také nechtělo,takže tam jsem odkázán pouze na různá videa,ale co se týče sucha,vody,sněhu i ledu,tak si nemám nač stěžovat. :wink: Manželce jsem vybral Nexen N'BLUE 4 SEASON
Obrázek
které jí na bóbika budou jistě bohatě stačit. :wink:
Dcera měla na C4 Nexen N'PRIZ 4S
Obrázek
sjezdili na nich s přítelem Alpy za každého počasí bez problémů.
No a abys to měl kompletní,tak sestra jezdí 4 sezónu Kleber Quadraxer
Obrázek a taky v poho. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2521
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Tvrdost směsi svým způsobem indikuje hodnota "treadwear", čím nižší číslo, tím měkčí směs. Dá se tak poměrně spolehlivě řídit v množině pneu jedné značky, ovšem mezi značkami to bohužel srovnatelné není :-/
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, i tohle je jedním z ukazatelů. Bohužel když se to zkombinuje s těmi mými dvěma dalšími, nezřídka to jaksi "nevychází" (z hlediska logiky). Ona ta gumařina je totiž neskutečná alchymie.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1890
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

No já tu tvrdost myslel jen uživatelsky, tedy zkušenostma. Teď mám doma Nokian a Semperit a ten Nokian je na zarytí nehtem o poznání měkčí.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2521
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

To souhlasím. Měl jsem problém na Fiestu sehnat stejné "zakázkové" pneu, se kterými vyjížděla z továrny a které "pekl" na objednávku Bridgestone. Naštestí, ač výroba tohoto dezénu již oficiálně skončila, zmíněný rozměr a směs je jako jediný stále v produkci.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Mám to úplně stejně.Pokud budu chtít stejné pneumatiky na jakých auto vyjelo s fabriky,tak jedině přes autorizovaný servis,volně v prodeji nejsou.Goodyear je samozřejmě vyrábí,ale nejsou v běžné nabídce,tam pouze v jiných rozměrech,než já potřebuji.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3949
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Durex »

Jerry3 píše:Ona ta gumařina je totiž neskutečná alchymie.
To je a už sem to tu někde psal. Máte formu,ale dostanete jinou šarži gumy,která má trochu jiné složení a nebo je při vulkanizaci jinej tlak nebo jiná teplota a rázem je vše jinak. Takže může nastat situace,že mám na pohled 2 stejné pneu,ale každá se bude chovat trochu jinak ... Jedinej ukazatel,kterej se dá relativně dobře zkontrolovat,je tvrdost v Shore ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Shi
Příspěvky: 1351
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Jerry: Mátě něco konkrétně proti zimním Continental TS 860, nebo ten povzdech byl směrován pouze proti TS 850 či zimním Continental obecně ?

Proč se ptám: Jedny TS860 mám už nachystané pro sebe, ale ještě jsem na nich nejel. Další sadu zimních budeme kupovat na další auto, opět v rozměru 205/55R16 91H (nebo 94H). A rád bych nezáludné pneumatiky pro použití nejen na na dálnici, ale i na okreskách v ČR. Kdybych nevzal Conti TS860, tak můj druhý kandidát byl Dunlop WS 5.

Mimochodem, existují i zimní pneumatiky na silniční kola, já si říkal jak to ti finové a finky dělají, že mi podkluzují nohy, ale oni z těch kol nepadají:
http://www.suomityres.com/eng/tyres/
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Zkus Eskymo 3.
Kdyz vydrzely moje zachazeni...
Samozrejme, ne kazdemu jezdci a podvozku sednou. Ale do prudkych zatacek, na mokru, sotoline :wink:
Je potreba si nekdy pomoct ruckou..., ale nesundavat nohu z plynu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Shi píše:Jerry: Mátě něco konkrétně proti zimním Continental TS 860, nebo ten povzdech byl směrován pouze proti TS 850 či zimním Continental obecně ?
Dlužím odpověď, tak alespoň dodatečně reaguji: obecně mám "něco" proti každým gumám, o kterých při jízdě vím. A zrovna zimní Conti mezi takové patřily a patří. Samozřejmě nemohu vyloučit, že rozměr od rozměru to může být jiné.
Shi
Příspěvky: 1351
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Děkuji za odpověď. Mě TS 860 lákají na směs, která vypadá, že na mokrém nemá moc konkurenci. Slabší výkon na suchu a sněhu jim odpustím a budu doufat, že se ukáží nezáludné a předvídatelné.

Pedro: Savy mě podle výsledků v testech moc neoslovily, navíc v mém rozměru a indexu připadají v úvahu jen Sava Eskimo HP2 a u nich výrobce preferuje výdrž na úkor přilnavosti na mokrém, přičemž já mám priority opačné.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

To jsou sice pěkné předpoklady, nicméně
úlek při každém zatočení vše převáží. :twisted:
Odpovědět