Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Shi
Příspěvky: 1349
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Nemám tolik zkušeností, abych to dokázal takto intenzivně vnímat, protože s novým obutím vždycky jezdím opatrně a hledám kde jsou meze a zapomínám jak se to chovalo na starém obutí. Vždy se postupně nějak adaptuji na to, co mám obuto. Pokud je to však hodně mizerné, tak to poznám, a buď se adaptuji, nebo to nějak řeším. Zatím jsem se předčasně zbavoval pouze Michelin Pilot Primacy r.v. 2007, které sice byly o něco lepší, než Michelin Pilot Primacy r.v. 2003, ale ve výsledku mi už od Michelinu smí přes práh pouze řada Pilot Sport.

Nové auto jsem letos dostal na Bridgestonech ER300. V roce 2010 patřili ke špičce touringových pneumatik, dneska už je špička trochu jinde a já navíc preferuji na léto UHP. Ale zatím mě překvapují spíš příjemně a rozhodně mě ani na suchu ani na mokrém neuráží tak, jako se to dařilo touringovým Michelinům PP. Po svém posledním manévru, kdy jsme na poslední chvíli odbočoval z prázdné dálnice, mám pocit, že si auto s těmi Bridgestony neuvěřitelně rozumí - čekal jsem že si už písknou, ale auto dalo najevo, že limit je ještě někde jinde - ani "nešustily", natož aby už pískaly. Takže za mě Bridgestone konstrukčně model z roku 2008 dostává v roce 2017 :wink:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:A pro někoho možná zajímavé celoročky.... http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ko ... dne-vedle/
Na bodlině fungují naprosto bez problémů a teď jsem je nechal namontovat i manželce na nové auto,převážně městský provoz,občas přes kopec do NDR,není o čem. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Na jaro sundam docasny gumy na predku, vsechny novy komponenty si uz sedly, geo doladena, nic se nesjizdi, auto sedi. Pneu jsou na prd, na mokru se s nima neda. Vzadu uplne jina pisen, nejdou urvat.
Zjistim, jestli jdou celorocky dle zakona dat jen na jednunapravu. Vychazim z toho, ze budou mit podajnejsi smes. Když k tomu vyberu vhodny vzorek, nejen s podelnejma drazkama. Ty soucasny pod plynem v ostrych zatackach ujizdej, nezabiraj. Nejlip se bejcilo na mokru s Eskymem, ac 7mi letym.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27518
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

lengy60: A který máš :?: Tátovi "končí" letní na Suzuki SX-4 a taky by mu celoročky pro jeho i "nesilniční 4x4" ježdění vyhovovaly.... Musíme najít takové aby se moc nezalepovaly blátem a měly záběr.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1889
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

A jak je to s celoročkama v období, kdy je vozovka pokrytá sněhem a ledem nebo se takový stav dá s ohledem na povětrnostní podmínky předpokládat? Má celoročka označení M+S?

Z toho mála, co Pitris píše bych uvažoval o nějakých levných, tvrdších zimácích pro jeho tátu na celoroční provoz...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27518
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Mám za to že (aspoň některé) celoroční označení M+S mají. A v našem případě to chceme na léto (zimní má), bo jde mimo jiné o to "M" - bláto....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

rousini píše:Má celoročka označení M+S?
Ano, má, a to vždy.
rousini píše:...levných, tvrdších zimácích...
To jako myslíš staršího data výroby? Pokud ano, tak na tom budou ve všech ohledech hůře než nové dobré celoročky.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:...A v našem případě to chceme na léto (zimní má), bo jde hlavně o to "Mud" - bláto....
V rozměrech typických pro SUV se vyskytují celoroční gumy, které jsou právě pro tento účel vhodné. Bohužel většina majitelů takových aut, která je obouvají jako prvomontáž, si pořizuje zimní gumy až po první nehodě v zimě...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Jinak doporučuji gumy s vysokým obsahem siliky - bláto se na ně až tak moc nelepí. Že skutečně jde o takovou gumu se v praxi pozná podle toho, že zaschlé stopy po blátě nejsou úplně hnědé (samozřejmě podle složení půdy), ale na povrchu pneu, zejména při nasvícení sluncem, "hrají do zelena".
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27518
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Dík za radu :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Rádo se stalo! :D

P.S.: Z koncerňáckého pohledu jsem nikdy nikomu nic neporadil. V daném případě proto, že jsem ti neporadil pořídit si "nejlepší gumu" zn. Continental. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27518
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Nechci Continental. Neuznávám made in Germany jenom proto že je to made in Germany.... A když z toho koncernu, tak Uniroyal
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Problém je jinde: ty mé radě rozumíš, zatímco koncerňáci ji nemohou pochopit. Resp. nemohou pochopit, proč do motoru "nejlepšího auta" nepoužít "nejlepší olej" a "nejlepší palivo", a samozřejmě také proč ho neobout do "nejlepších pneu". No a jaké to jsou? Přece ty od Continentalu, vždyť vítězí ve všech testech! :P
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27518
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:....vždyť vítězí ve všech testech! :P
....většinou dík valivému odporu a (ne)hlučností. Podobně jako Michelin.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Spíše svou průměrností. Ve smyslu, že nemají výraznější slabiny, ale také obvykle ničím nevynikají. Snad možná s výjimkou toho, co jsi zmínil.
Odpovědět