Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27657
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Pepe: Nesrovnávám starý a nový Barumky a ani netvrdím že by se na Barumkách nebo Matadorkách nedalo jezdit. Jen chci říct že v případě třeba krizového brždění ti rozdílový půlmetr o který bude budgetovka horší než lepší guma rozhodne o tom jestli Ti zůstane celý nebo rozbitý předek nebo ten dotyčný před Tebou stihne nebo nestihne projít/přejít....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris JUNIOR píše: trošku vody, stačilo vlhké místo po kaluži a už to klouzalo.
No vidíš, já jsem na téměř nových zimních nikoli budgetových pneu nedokázal na zasněženém kruháči plynule přejít z levé zatáčky do pravé, abych ho opustil. No nic, dal jsem si ho ještě jednou, ale netvrdím, že by mě to nevytočilo (doleva). :P
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:...ten dotyčný před Tebou stihne nebo nestihne projít/přejít....
Jiná moje kolegyně onehdá vyzula na přechodu pro chodce jednoho chodce z boty... :twisted:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1890
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

Jerry3 píše:
Pepe píše:Jen rikam ze ty Barumy, pripadne Matadory jsou pro beznou i dost sviznou jizdu naprosto dostacujici ...
Z tohoto úhlu pohledu jsou každé nové pneumatiky "dostačující". I tak to lze rousiniho optikou pojmout. Nebo snad ne?
Najdi si jinou oběť. Tohle jsem nikde nepsal.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 21, 2016 0:53
Bydliště: Pohořelice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pepe »

Jerry3 píše:
Pepe píše:Jen rikam ze ty Barumy, pripadne Matadory jsou pro beznou i dost sviznou jizdu naprosto dostacujici ...
Z tohoto úhlu pohledu jsou každé nové pneumatiky "dostačující". I tak to lze rousiniho optikou pojmout. Nebo snad ne?
Zhrnul bych to takto: tam, kde zacinaji klouzat barumky za 1400kc mi uplne stejne klouzou goodyeary za 2600. Pricemz oboji se stava pri jizde hodne na hrane, ktera vim ze na silnici nepatri :D (deje se to jen kdyz jsem sam a vidim do zatacky). Ba dokonce na mokru ty goodyeary klouzou podstatne drive...
Honda Legend 3.5 VTEC 217 kw - Ravenol RSE 10w50
Honda Accord Tourer 2.4 i-VTEC 148kw - Valvoline ML 10w40
Honda Accord Tourer 2.4 i-VTEC 140 kw - Valvoline ML 10w40
Husqvarna 701 Enduro 55kw - Motorex 10w50
Aprilia ETV1000 RR 72kw - Ravenol 15w50
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od yosemitak »

Zastavit radsi u pul metru drive nez o pul metru pozdeji je samozrejme fajn, ale ta otazka zastaveni/nezastaveni vcas ma tolik promennych, ze podle meho nazoru treba pul metru ve zmerene brzdne vzdalenosti neni moc podstatnych. Cimz nerikam, ze bych si koupil nekvalitni gumy ktere maji prokazatelne podprumerne zastavovaci schopnosti; ale jsem si velmi dobre vedom toho ze nabourat se da i na fungl kvalitnich pneu.
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27657
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Jasně že při třeba tom krizovém brždění do toho kecá několik proměnných, ale volba pneumatik je faktor který ovlivnit můžu....
A zrovna většinu Good-Yearek bych za TOP já asi nepovažoval.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Pepe píše:Zhrnul bych to takto: tam, kde zacinaji klouzat barumky za 1400kc mi uplne stejne klouzou goodyeary za 2600. Pricemz oboji se stava pri jizde hodne na hrane, ktera vim ze na silnici nepatri :D
Shrnul bych to asi takto: Rozdíl rychlosti průjezdu výjezdem z dálnice (km 119 na D1 směr Jihlava v době, kdy tam ještě byly dva legální výjezdové pruhy) na prémiovkách a budgetovkách cca 20 km/h. V obou případech šlo o různé kusy, ale jinak identické Octavie 01 se stejnými motory, s nimiž jsem jezdil prakticky identickou trasu min. jednou měsíčně. Až jsem se divil, proč jednou jedu v pohodě a podruhé již na hraně.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:Jasně že při třeba tom krizovém brždění do toho kecá několik proměnných, ale volba pneumatik je faktor který ovlivnit můžu....
Ano, a to je právě ten risk management! :lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

rousini píše:
Jerry3 píše:Z tohoto úhlu pohledu jsou každé nové pneumatiky "dostačující". I tak to lze rousiniho optikou pojmout. Nebo snad ne?
Najdi si jinou oběť. Tohle jsem nikde nepsal.
Dobře, já to tedy upravím: Jakákoli guma s pořádným šípem je dostačující! :twisted:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1890
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

Ale no táááák. Neslovíčkař :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Nejlepší způsob jak předejít krizovým situacím je sledovat dění kolem sebe,tzn. ne jen na silnici,ale i chodníku apod.A jinak jsem viděl spoustu ran,kdy na autě byly super epesní gumy a bylo jim to platné jak sáně v létě.Jistě,když jezdím soustavně pilu,tak zjistím rozdíl mezi kvalitní pneumatikou velmi rychle,jinak je tam opravdu tolik proměnných,že ta pneumatika až tak velký vliv mít nemá.Těmi pneumatikami nemyslím nějaké čínské za pár šupů,kde ty vlastnosti jsou mnohdy opravdu tragické,ale běžné pneumatiky za podobné peníze.A když mi skočí nějaký jouda nebo dítě před auto v poslední moment,tak nestačím sešlápnout ani brzdu.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:...jinak je tam opravdu tolik proměnných,že ta pneumatika až tak velký vliv mít nemá
Ano, pneumatika je jen jednou z těch mnoha proměnných. Jelikož však aktivně pracuji s riziky (v tom smyslu, že se je snažím minimalizovat), stále platí, že
Jerry3 píše:Osobně považuji za dobrou gumu takovou, o které nevím, tedy mne ničím nejenže neirituje, ale hlavně neomezuje.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1783
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od kornel »

Pepe píše:Ja mam na toureru na leto barumky a na zimu matadory a kdyz je srovnam s goodyearama a bridgestonama na sedanu, tak necitim zadny rozdil krome ceny.
..ono niekto skrátka necíti, niekto by možno dokonca nepocítil ani keby jazdil s defektom na všetkých štyroch (akurát by sa čudoval, že mu to jaksi žere :lol: )
Ja teda medzi každým jedným obutím , ktoré som na aktuálnom vozidle vystriedal, rozdiely cítil a niekde dokonca dosť výrazne v rôznych oblastiach (a to boli všetko prémiové obutia..)

P.S týmto ale nenarážam a nehodnotím budgetovú až strednú triedu pneumatík..
bjukemen
Příspěvky: 4933
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bjukemen »

zimne a letne matador su nepouzitelne za dazda resp za mokra
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět