Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Hankoky jen pokud nebude moc snehu a nepojede s nima nikdy do hor ap.,jinak univerzal ktery neco vyjede,zabrzdi,odvede vodu v rozumny rychlosti a neni v horku ,,gumovy,, Nexten. Jezdim na tomto vzorku i ja nekolik let. A na podzim je budu kupovat znova. Prezouvani letni zimni,pro toho kdo je nevyuzije v tom ci onom extremu,povazuju za zbytecny,zejmena pro klidase.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Hlidat DOT !! Univerzaly se moc neprodavaj,tak at nemas archivky
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Napíšu to tak, jak si to myslím, Míro... :idea: Dcerka nemá vůbec žádné zkušenosti s řízením. Pořídili jste jí auto. Přijde zima. Uvědom(te) si, kde žijete a kde bude tedy v zimě jezdit (tedy nebydlí-li třeba někde u nás v úrodném Polabí.) Předpokládám, že máš dcerku rád. Tož se vykašlete na nějaké uni gumy... :roll:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Hankoky jen pokud nebude moc snehu a nepojede s nima nikdy do hor ap.,jinak univerzal ktery neco vyjede,zabrzdi,odvede vodu v rozumny rychlosti a neni v horku ,,gumovy,, Nexten. Jezdim na tomto vzorku i ja nekolik let. A na podzim je budu kupovat znova. Prezouvani letni zimni,pro toho kdo je nevyuzije v tom ci onom extremu,povazuju za zbytecny,zejmena pro klidase.
Pedro myslíš asi Nexen,ne? :D Jestli ano,tak do nic jdu.Já právě netuším,jestli holku třeba nenapadne,že vyrazí vedle k sousedům na lyžovačku a i v UL se občas nadějeme překvapení a ráno je na silnici pěkná duchna. :lol: A jak jsem psal,nájezd bude tak 5-6 tis. ročně a že dcera trhala rychlostní limity si také nemyslím. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Hlidat DOT !! Univerzaly se moc neprodavaj,tak at nemas archivky
To se ale po netu dělá dost blbě. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Pisu z tlf,tak sem tam chybka. :-)
Zatim u pc nevydrzim dlouho sedet. A ani nesmim.
Da se to s prodejcem ci net firmou poresit. Jiste na tvuj dotaz odpovi
Jinak at si to strci nekam.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:Napíšu to tak, jak si to myslím, Míro... :idea: Dcerka nemá vůbec žádné zkušenosti s řízením. Pořídili jste jí auto. Přijde zima. Uvědom(te) si, kde žijete a kde bude tedy v zimě jezdit (tedy nebydlí-li třeba někde u nás v úrodném Polabí.) Předpokládám, že máš dcerku rád. Tož se vykašlete na nějaké uni gumy... :roll:
Jirko je mi to jasný. :wink: U nás toho sněhu moc není,spíše žádný,kdybych nejezdil lyžovat vedle do Geisingu,tak jsem jel letos po sněhu jednou.Loni jsme kupovali mojí sestře také celoročky a v poho.Sice ségruše už něco málo najeto měla,ale taky 4 roky nejezdila.No musím říct,že se s tou 122 k VTI rychle sžila. :lol:Jinak u nás je také úrodné Polabí,je to tady samý sedlák a auto si dcerka kupuje za svoje,já jsem jen "poradce",protože nejsem žádný Onassis. :lol: Ono by nebyl až takový problém koupit dvoje pneu,disky mám navíc z mého auta,ale ty zimáky prostě při tom nájezdu neodjezdí a zimáky stojí 4 sezónu za prd. :? Ještě se nabízí varianta,koupit letní a na zimu auto odstavit,protože koupit zimáky a jezdit na nich v létě je snad ještě horší varianta než ty celoročky. :idea: Pokud se za 2 roky rozjezdí do té míry,že bude chtít jezdit autem v létě k moři nebo v zimě do Alp,tak pak by se samozřejmě pořídily pneu sezónní. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Pisu z tlf,tak sem tam chybka. :-)
Zatim u pc nevydrzim dlouho sedet. A ani nesmim.
Da se to s prodejcem ci net firmou poresit. Jiste na tvuj dotaz odpovi
Jinak at si to strci nekam.
Tak jasně,že se vznesu dotaz na stáří pneu,otázka je,do jaké míry budou pravdomluvní.Na druhou stranu si myslím,že se holka stejně rozjezdí do té míry,že po dvou letech se pak pořídí dvoje pneu.
Jinak po max.3 letech půjdou gumy z auta tak jako tak dolů.Ale ono by zase nemělo až tak vadit,když je guma dřívějšího data narození,pokud je správně skladována,ne?
Co že nemůžeš(nesmíš)sedět,nějaký zdravotní problém?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

lengy60 píše:...Ještě se nabízí varianta,koupit letní a na zimu auto odstavit,protože koupit zimáky a jezdit na nich v létě je snad ještě horší varianta než ty celoročky...
Za mě je horší varianta mít kdovíco pofidérního na sněhu. Se zimáky se dá jezdit, když člověk není blbec, i v létě. Zato můžeš být v zimě sebelepší řidič, ale jak tě auto neposlechne, tak s tím vůbec nic neuděláš :idea:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5791
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jerome »

lengy60 píše:Ja vím jerome, letní Hankooky sedlám taky,ale tady si člověk říká,zda by nebyla přeci jen lepší guma s více "zimním" vzorkem jako jsou např.ty Nexeny.
Zinmy motiv maju aj Savy
Obrázek
Naposledy upravil(a) jerome dne ned kvě 17, 2015 10:14, celkem upraveno 1 x.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5791
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jerome »

Inak aj to co pise skodovkar je pravda :wink:
Naposledy upravil(a) jerome dne ned kvě 17, 2015 10:14, celkem upraveno 1 x.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Už se tu na několika místech psalo o tom, že zimní gumy jsou vždy kompromisem záběrových a vodících (směrových) vlastností včetně samočistících schopností, letní pak musí kombinovat vlastnosti směrové, přilnavost a správný odvod vody. Jaký kočkopes pak musí být ty univerzály... :roll:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

skodovkar píše:
lengy60 píše:...Ještě se nabízí varianta,koupit letní a na zimu auto odstavit,protože koupit zimáky a jezdit na nich v létě je snad ještě horší varianta než ty celoročky...
Za mě je horší varianta mít kdovíco pofidérního na sněhu. Se zimáky se dá jezdit, když člověk není blbec, i v létě. Zato můžeš být v zimě sebelepší řidič, ale jak tě auto neposlechne, tak s tím vůbec nic neuděláš :idea:
Tak to máš jistě pravdu,vím ve svém okolí o spoustě lidí,co dojíždějí zimáky v létě,což bych já po mé zkušenosti nikdy neudělal.Je pravda,že jsem do té zatáčky vjel poněkud rychleji,ale že mi celé auto odjede do strany jsem tedy fakt nečekal,bylo to jako když namydlíš schody. :mrgreen: Na druhou stranu jsem jel třeba z Jičína do UL na letních gumách(nových) ve sněhu a dojel jsem taky,byť do bylo trošku dobrodrůžo. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5791
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jerome »

Colommbo ano je to kockopes. Byvat v podhorskych oblastiach alebo casto jazdit na hory je blbost si ich kupit. Ale byvat v nizine kde je sneh cakompak 2 tyzdne cez zimu,vacsinou brecka a jazdit jak clovek (50,90,130) preco nie ? Vacsina testov sa robi v extremoch ale ked mas v hlave rozum a vies ze mas celorocky tak nepojdes co to da. A nakoniec jazdis bezpecne a narazi v zime do teba kreten co ma fungl nove Goodyearky ktore vyhrali vsetky testy len on ma v hlave ze drzia jak pribite :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:Už se tu na několika místech psalo o tom, že zimní gumy jsou vždy kompromisem záběrových a vodících (směrových) vlastností včetně samočistících schopností, letní pak musí kombinovat vlastnosti směrové, přilnavost a správný odvod vody. Jaký kočkopes pak musí být ty univerzály... :roll:
Jirko tohle já všechno vím a jsem si toho vědom,ale mně jde hlavně o to,aby v případě,že holka nedobrzdí,nepřišel pan chytrý a nezačal poukazovat třeba na to,že jsou na autě v létě zimáky nebo v zimě(byť na suché silnici)letničky a podobně.Celoroční guma je oficiálně uznaná,takže může dceři vlézt každý na záda.Ony ty celoročky stejně povětšinou vychází ze zimních gum,jen je tam jiná směs.Jak jsem psal,sestra má ze stejného důvodu ty celoročky( Kleber Quadraxer)taky a problém měla jen jednou a to když to valila 110 po dálnici z TP do UL pod sněhem a strašně se divila,že jí auto plavalo. :lol: Jsem myslel,že ji bacím po lebedě. :roll: Já tam jel totiž chvíli před ní na zimácích(Dunlop) a dělalo mi to to samé.Nedávno její kamarádka taky nedobrzdila,byť měla na autě zimní gumy,ono je to ve městě dřív než na nové boty,vždyť to každý znáte. :idea:
Dceru vezmu na začátku zimní sezóny někam na sníh a dostane školení,jak s autem zacházet,ale jestli se pak bude chovat za volantem jako blbka,tak to už neovlivním.Ale já tady nechci obhajovat své rozhodnutí,šlo mi jen spíše o ten vzorek a zda se dá použít celoroční guma s rychlostním limitem H.
To mě taky unáší,auto s maximálkou 175km/h,které je schopno dosáhnout jen s kopce a větrem v zádech,má předepsán rychlostní limit 240 km/h,tedy stejný jako to samé auto s motorem 2.0,2 x tak větším výkonem a vyšší maximální rychlostí. :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět