Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Já bych...no, já bych hov*o...ale kdybych :D ...tak bych vybral, jako milovník malých aut, třeba Pandu 4x4. To by mohlo být trochu i do té TV. I když vidím na netu, že někdo zrovna nedávno s Pandou jel Afrikou. Jenže trabantisti jeli Afrikou už daleko dříve, byli by první :wink: . Pandy by vyšly dráž, ale zas to mohla být pohodovější cesta, myslím.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Pandu,tak leda 1. generaci. Tu jsem i měl. Je to o dobrodružství,né o pohodlí. A do pandy 2. generace by ses nevešel,pravá koleno se přetlačuje se stř.tunelem,vadilo to i mě a mám o dost cm méně než ty. Měl jsem ji jako služební.
Já bych s nima jel hned,samozřejmě na motocyklu... :wink:
ale i klidně Trabim či Maluchem,nebo něčim podobnym.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Autoxxxrady

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Autoxxxrady »

Jo jo Jan Červenka už ho má dlouho. Za tu dobu už ho má pěkně poladěný.
Ale dvě kola jsou pořád lepší jak čtyři .)
http://www.youtube.com/watch?v=pFlmITowB8Q

Tady to má ještě v barvách co pamatuju
http://www.youtube.com/watch?v=yoB7747lLU8
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Ano, klasický hoax! :P
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Pozoruji, že pokud se oživí poptávka po nových autech po předchozím propadu (třeba nyní), pak se jich prodá za danou časovou jednotku podstatně více, než se vyrobí. Tedy někde se asi auta skladovat musí. A to v množství větším, než malém :idea: 8) .
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Dnes už se vyrábí tzv. na sklad naprosto minimálně, většina aut se zadává do výroby pro konkrétního zákazníka dle jeho konfigurace. Pokud hrozí převis nabídky nad poptávkou, prostě se omezí výroba.
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Bude určitě záležet na tom, jak kde. Jestliže má velkosériově vyrábějící automobilka hromadu objednávek a nestíhá vyrábět, asi si může dovolit dělat pouze auta na objednávku. Pokud nemá dost konkrétních objednávek, asi výrobu hned nezarazí :idea: . Vyrábí dál, auta se distribuují a prodávají těm, co si je sice neobjednali, ale vyhovují jim. Často za tzv. akční ceny, o něco snížené oproti běžnému ceníku. Zákazníků, co si hledají zboží přes net, jsou houfy. Navíc, u nás se objednává do výroby třeba škodovka, ale jiné značky běžně nabízejí co mají a mají třeba plný sklad. Dále se sem dostávají unifikovaná provedení, kde jsou dva tři stupně výbav (nabízí se jedna, ta akční), třeba jeden benzín, jedna nafta (na přání, páč je cenově osolená) a šmytec. Zákazník si vybírá červené, zelené, modré. Pokud je cena nižší o desetitisíce, pak většinou nevadí, že to není zrovna ta a ta metla.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:...Vyrábí dál, auta se distribuují a prodávají těm, co si je sice neobjednali, ale vyhovují jim. ...
Klasickým fíglem výrobce je vnutit "nepotřebná" auta dealerům značky, aby si je koupili. Ale to už bych prozrazoval až příliš, tzv. "z kuchyně". Tobě mohu pouze touto formou vzkázat, že sice uvažuješ logicky správně, ovšem tak to v praxi příliš nefunguje.
javier
Příspěvky: 77
Registrován: ned čer 01, 2014 12:49

Re: Jaké auto?

Příspěvek od javier »

Itall píše:Navíc, u nás se objednává do výroby třeba škodovka, ale jiné značky běžně nabízejí co mají a mají třeba plný sklad.
Minuly rok som kupoval na objednavku Mazdu. Vybava nebola polozka po polozke na zelanie ako sa to da napr u Skodovky, ale chcel som kombinaciu farby, motora a stupna vybavy, ktora nebola nikde na sklade. Takze som sa obrnil nutnou davkou trpezlivosti (ono to z Japonska chvilku trva :mrgreen: ) a auto sa zadalo do vyroby. Trvalo to 4 mesiace.
Ako dlho to bezne trva u tej Skodovky alebo inych aut vyrabanych v Europe?
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Trvá to zhruba stejně dlouho (v závislosti na tom, zda se trefíš do doby, kdy zrovna lakují tebou zvolenou barvu), akorát musíš odečíst lodní dopravu z JP, tj. cca 4 - 6 týdnů.
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Dodání auta za 4 měsíce není moc atraktivní pro zákazníka asi ani pro prodejce. Fabia v r. 2002 trvala zhruba měsíc. Dnes bych auto na objednávku nekupoval ani náhodou. Auto se dá vybrat i z toho, co je a ještě bude levnější, aut jsou houfy, stačí si projít prodejce v ČR. Běžná auta nejsou Ferrari a spol., aby se na ně muselo čekat a ještě kolik měsíců. Nějaké pořadníky jsou pro mě věcí minulou, auto sice není rohlík, přesto jeho dodání musí být alespoň trochu svižné.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... auto sice není rohlík, přesto jeho dodání musí být alespoň trochu svižné.
Chování českého spotřebitele je nanejvýš podivné: napřed několik let vybírá auto, aby ho pak chtěl dostat hned v momentě, kdy se už konečně rozhodl. :shock: :mrgreen:
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Asi nejde o českého zákazníka, ale o mě, že. Dlouhodobě sleduji situaci na trhu nových aut a sbírám informace, to je tedy vlastně ten výběr - je dobré ho neuspěchat, ve vlastním zájmu. Pokud pak nastane konstelace ke koupi (povšechně je dána tím, že s některým autem doma se již nechci/nechceme zabývat nebo ho už nechci z nějakého uživatelského důvodu), koupuji nové auto. Rozuměno nyní, nikoliv za několik měsíců. Vytvářím pro to také podmínky - cena starého auta je natolik výhodná, že jde rychle z domu a jako nové auto si vybírám to, které je a ne to, které není. Výměna auta pak proběhne v řádu několika málo týdnů, i tak to není hned.
Odpovědět