Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

pred nejakým časom , ked som pokukoval po nejakom "inom " aute, mal som subaru ako také tiež tak trochu v hladáčiku. Samozrejme nie práve Levorg ...tolko dukátov nikdy mat nebudem :? Ale proste nejaké to subo , napríklad Legacy možno Forester mi tak trochu vrtalo hlavou. Samozrejme 4x4.
Jedného človeka som stretol a oslovil, práve preto, lebo jazdil na takomto aute. nedá sa to stretnúť každý deň, tak som využili príležitosť. Trochu sme sa rozprávali, čo hladám , čo očakávam a tak ...proste som od neho chcel nejaku radu a skúsenost ako od majitela Subaru.
Nakoniec mi povedal:"...je to na vaše riziko. Nevýhody: servis ak treba nevie hocikto, diely nie su najlacnejšie a ani ich každý nemá ihned, spotreba bez komentára - da sa udržať v rozumnej miere ale garantujem, že vas to bude bavit prvých 100km... Takže ako chcete ,ale upozornujem vas , že ak sa raz zveziete v subaru , dôjde po pár metroch k zatmeniu zdravého rozumu a už nebudete chciet nič iné."
Zviezol som sa teda, ale len na tom jeho a len asi 5km. Nastastie (pre mna :) ) ho samozrejme predat nechcel.
Takže Colommbo, opatrne. Aby si do týždňa nehlásil , že máš ešte aj Subaru :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

V době, kdy jsem vybíral nástupce mé první áčkové Omegy, tedy cca v r. 2008, jsem na Subaru taky trošku koukal, ale buď to bylo "slabé" nebo silné s automatem. Vybavuju si, pokud správně, Legacy (?) v kombíku, každopádně bylo černé a třílitr s manuálem, jakási sportovní edice původem ze Švýcarska. Což by mi bývalo vyhovovalo, avšak bylo za pro mě dost (hodně) peněz (asi 200tis.Kč...?)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

Tak neviem, ale presne čierny 3liter s manualom mal ten pán :D Ale to bude iste náhodička, toto bolo cca pred 3 rokmi.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

A jak ses v tom cítil, jak to jelo (byť jen těch pár kilometrů)...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

no jak...tých pár km bolo von z mesta na hlavný tah a potom na skušku taký kopec - Soroška . No možno to bolo o 2-3 km viac, lebo sme sa vrátili na pôvodné miesto stretnutia. Vsak som tam nechal svoje auto.
Výkonu kopec ( vsak jasné 3liter a este k tomu boxer :) - ak sa nemýlim teda ), podvozok nenormálne dobrý - vsak stály 4x4, priestor fajnový, za par sekund som sa citil ako doma 8). Ked ho riadiš , vôbec sa nezdá tak velké ako zvonka vyzerá.Viac neviem povedať. Bolo to len o emocii , ako vravím , rozum som za tu chvílu nestačil zapnúť. Akurat som začal "po japonsky", tak ma upozornil, že nemusím hned na 3tis.otáčok :) Ale je to môj pohlad, cloveka ktorý vtedy jazdil na 1.6 84kW. takže je to ako keby si presadol zo S120 do niečoho co má aspoň 60kW...
Nakoniec uvedomme si situaciu - len tak stretneš cudzieho človeka , daš sa do reči a este ti dovolí sa zviezť...to sa tak často nestáva. Takže to bolo všetko emočne ovplyvnené týmito okolnostami. Na druhu stranu tento konkretny kus nebol nejaký "cukrík". Esteticky bolo vidno , že už dačo má za sebou. Ale po technickej stranke vyzeral udržiavaný ( alebo som si nestihol nič zlé všimnúť). A nebol od nás. Cudzia RZ. Tieto autá tu často nevidieť, tak neviem velmi porovnávať.
Sumár - jazdilo sa velmi dobre. Žial ako náhle zapneš rozum , potom subo velmi rýchlo vypadne z výberu auta pre proletára s rodinou . Zvlášť zvyknutého na staré toyoty s minimálnym servisom a pomerne stabilnou slušnou spotrebou :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Já na takovou kombinaci motoru a převodovky narazil v tom inzerátu taky poprvé. Auto, motor i převodovka by mi vpodstatě vyhovovaly, se spotřebou (vzhledem k vozu) bych se taky vyrovnal. Co mě však od této značky/motoru tak nějak dycky nejvíc odrazovalo, byla, aspoň Harry to tu v některém z vláken kdysi zmiňoval, nutnost seřízení ventilové vůle pomocí přesných podložek každých cca 80tis.km a při tomto úkonu motor ven z auta... Zlatý hydroštely! 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:....každých cca 80tis.km a při tomto úkonu motor ven z auta....
Aspoň u toho boxera svíčky vymění :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

jarson1 píše: Žial ako náhle zapneš rozum , potom subo velmi rýchlo vypadne z výberu auta pre proletára s rodinou . Zvlášť zvyknutého na staré toyoty s minimálnym servisom a pomerne stabilnou slušnou spotrebou :mrgreen:
>90% ludi si vybere auto beznej konstrukcie, s minimal servis narokmi. da sa povedat ze svatba z rozumu.
fandim raritam, no vytriezvenie prislo ked som si zistoval servis info o boxeri,wankeli.
wankel bez garaze a vybavenia je .. :?
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Hen ten Wankel, kupř. v Mazdách, je kapitola sama o sobě. (Mějný) výkon jako kjáva, jezdí to jako kjáva a sejvis kolem najetých 100tis.km, taky jako kjáva. Nebjat, pane Kjob! To snad už jadši to Subaju. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Když tu teď Subarutéma, tak jedno polénko do ohně :)
https://www.garaz.cz/clanek/subaru-je-n ... .seznam.cz
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Já si jen rýpnu že Subaru je sice podvozkově a motorově super, ale spolehlivost motorů je dost diskutabilní. I toho, kdo se extra stará (kvalitní často měněný olej, pořádné zahřátí a dochlazení, atd.) může dostihnout problém s ovalitou válců, velkou spotřebou oleje, problém s těsněním pod hlavou, o velkém apetitu boxerů ani nemluvě...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Vaculík a Corsa
Radosť ho počúvať :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

teraz dal na duster, :wink: nenormalny cit pre detail
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

koncern v týchto testoch vždy tahá za kratší koniec
https://www.youtube.com/watch?v=HA8ZMf1tVVA
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Suru
Příspěvky: 35
Registrován: sob zář 23, 2017 16:47

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Suru »

Nedá mi to nereagovat, když se probírá Subaru. Pokud vím, tak podložky pro seřízení vůle ventilů se řešili jen u 2,0 u Forestrů a tam musel motor ven, možná i některá Lega...
Vlastnil jsem Lego 2004 2,0 110 KW, krásné, ale moc nejelo-najeto od nova cca 50t km, nemusel jsem řešit vůbec nic, pak Outback 2,5 127 Kw od nova, najeto 120t km - v cca 50t km před cestou Itálie a zpět (cca 1200km) vyměněn olej na Castrol 5W-30 a motor se rozežral na 1l oleje/2500 km, olej asi neumazal a to mu vydrželo než ho nový majitel zadřel na klice, zapomněl dolívat, ale dle manuálu spotřeba oleje v normě (povoleno 1l/2000 km) to už docela jelo. Teď Outback H6 3,6 v automatu a to je konečně přesvědčivý pohon pro rodinný kombík- dotažen z Německa, najeto 130t km, spotřeba oleje tak 0,3l/10t km a benzínu 8,8 - 9,6l/100 km při normálním ježdění, mám cca 4 roky a nemusel jsem krom údržby řešit NIC.
Je ale pravda, že některé Subaru motory jsou náročnější na zacházení a servis, ale vyložený průser byl snad jen nafta do roku 2014, pak už údajně dobrý...
Subaru Outback H6 3,6R 191 kW
Odpovědět