Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rousini »

Já tomu rozumím. Auta se dnes nekupují na 20 let a když to dvacetiletý se holt začne sypat, tak se musí hledat řešení.
Pokud to nebude na veteránský značky (tento týden jsem to použil už podruhé), tak vezmu slušnou ojetinu a za pár let ji jako slušnou ojetinu obměním. Kecy vo rejži jsou tak do koncerňáckýho vlákna...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
rosso
Příspěvky: 513
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rosso »

Za kolik jezdí ta 2.4?
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1798
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

rosso píše:Za kolik jezdí ta 2.4?
10l/100km
rousini píše:Já tomu rozumím. Auta se dnes nekupují na 20 let a když to dvacetiletý se holt začne sypat, tak se musí hledat řešení.
Pokud to nebude na veteránský značky (tento týden jsem to použil už podruhé), tak vezmu slušnou ojetinu a za pár let ji jako slušnou ojetinu obměním. Kecy vo rejži jsou tak do koncerňáckýho vlákna...
Asi mám na to stejný pohled :)
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od abc »

Hodně šťastných km přeji. :)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od dany01 »

pridam aj ja niečo ku "rýži"..., za mna Kia nikdy!!!!!!!!!!!!!!
stálo ma peniaze-čo som stratil pri predaji 1/2 auta, času-straveného v servise, kolko nervov a vrasok na čele ani nehovorím. A jak som dufal,že kupou nového mam pokoj na dllllllhý čas........
Kia, ani zadarmo by som ju už nechcel...., nemám žiadne predsudky ale bohužial vlastnú skúsenosť!!
Neviem porovnať ako je na tom Honda ale Ceed je strašný "kýbel" oproti EU autám. Podotýkam, nebol som v tom len sám, poznám viacerých čo su z toho na nervy...
technické problémy sa nejaké odstránili, nejaké ostali-servis nevedel čo s tým,mal som pocit že robím pokusného králika, najhorší bol jazdný konfort- neskutočný hluk od zadnej napravy-kolies + k tomu dunenie, pozistované kadečo-resume, proste to je na "hovno" urobené auto, hluk prechadzal karoseriou- kupené pneu 68 dB , nič. Znamemu nepomohlo ani odizolovanie kufra, dverí, podbehov asfaltovymi pasmi od špeci firmy, a teraz sa držte - jazdí so štuplami v ušiach....,
jeden pan 6 tis. km huči ložisko v prevodovke-baziruju v servise čo urobiť, ja som to zistil pri 15 tis.km, nahodne pri vymene oleja ked som s mechanikom hladal čo by mohlo tak dunieť v tom aute pri jazde, od 9 tis. som počul diferák, dalej ani nebudem pokračovať - v mojom prípade jezdené len dialnice!!!
ešte jedna vec-neviem ako Honda ale Kiu vie diagnostikovať len autorizak , kde som chodil jak do kostola, vždy čakačka na termín.....
teraz určite "skočí" do mna Jerry, že je 100% na vine VAG..... on ked aj na ulici stúpi do hovna , bude na vine VAG......
tolko za mna,mierne viac riadkov ale snažil som sa čo najmenej.....
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Myslím, že tomu taky (aspoň trochu) rozumím. Peťa je mladej, založil(i) rodinu, jež se, dá-li Pánbu, ještě rozroste, takže odhadem tak na dvacet-třicet let jiný starosti než "krásná auta s duší." Jediný háček vidím osobně v tom, že až na to po těch letech zase přijde čas, krásná auta s duší už nebudou. Ono kdoví, co a jak bude... 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1798
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

dany01
Tato má 114tkm a hluk naprosto žádný, motor krasne tiše ševelí a od pozvozku hluk absolutně žádný ale děkuji, aspoň vím, na co si davat do budoucna pozor :)

O jakou motorizace a rok se jednalo?
Naposledy upravil(a) Pitris JUNIOR dne sob úno 01, 2020 18:47, celkem upraveno 1 x.
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1798
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Colommbo píše:Myslím, že tomu taky (aspoň trochu) rozumím. Peťa je mladej, založil(i) rodinu, jež se, dá-li Pánbu, ještě rozroste, takže odhadem tak na dvacet-třicet let jiný starosti než "krásná auta s duší." Jediný háček vidím osobně v tom, že až na to po těch letech zase přijde čas, krásná auta s duší už nebudou. Ono kdoví, co a jak bude... 8)
Ano Jirko, být po mém, koupím si nejakou alespoň 3.6 V6 zadokolku.. Bohužel teď ale potřebuji kufr a milion na to nemám :D
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
rosso
Příspěvky: 513
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rosso »

Pitris JUNIOR píše:
rosso píše:Za kolik jezdí ta 2.4?
10l/100km
To je OK spotřeba.
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od dany01 »

každy ma inak nastavenú hranicu hluku , ale čo viem od užívatelov typu čo si kupil , tak ten hluk tam je, ale ak si prešiel z japonca , ktorí neriešia odhlučnenie,aspom pri bezných autách-mám od ludí čo ich mali, majú.Za seba viem že Japonca-od iných užívatelov a už ani Korejca z mojej skusenosti-nikdy. od úžívatela Corroly, čo ju po 1/2 roku vrátil, další sa vyjadril ku nahradnému autu zo servisu T Corrola 1,6 i, citujem "u tohto auta hluková izolácia nenájdená...." chalan čo Corrolu vratil ,skonštatoval že Toyota bola na tom horšie s hlukom ako Kia ceed.
ako píšem 1/2 auto - r.v. 2019, 1,6 crdi,sw-ešte upresním, hluk nešiel od motora ani z predu ale zo zadu - kufra, zadnej časti, zadnej napravy, cez tie "papundeklové plechy", žiadnu izoláciu, atd.
Niekde som sa vyjadril že síce sa snažia ale stale su to len pokusy o auto....bohužial, zistil som až na sebe. Mal som predsudky pred Franzuzskymi autami, ale po vlastnej skusenosti už viem že radšej frantíka ako ryžožrúta....
ak by si mi neveril , da sa to dohladať na Facebooku, kam som bol aj ja nasmerovaný, už som myslel , že som v tom sam....
ešte doplním-dostali sme až k info z fabriky,ako je to vo výrobe, ako sa prezentuje, napr. Xceed-bolo zapracované na odhlučnení oproti Ceed, iné silentbloky, atd a je to len marketing, dopatrali sme sa že to je "ojebavka", a všetko je identické........už neverím pokial sam neoverím, a nevyskušam poriadne a hlavne uplatným novinárom.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1798
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

dany01
Zajímavé, děkuji za názor :)
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rousini »

Já měl po O1 Megana III koupeného jako nové auto. Byl to nejhorší šrot, na úrovni favoritu. Nicméně neměl jsem tak širokou zkušenost (myslím statisticky vypovídající vzorek), abych napsal, že Renault stojí za hovno.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od dany01 »

aby to nevyznelo že som jednostranne zaujatý, nebudem pokračovať k čomu som-sme sa dopatrali, verím že tomu by ani vela ludí neuverilo-že to nieje možné a hlavne nechcem vynášať veci, ktoré viem pretože ich viem a nemal som ich asi ani vedieť. Ale kedže sa ma to týkalo, išiel som po nich jak po údenom.
nerobme si ilúzie ,samozrejme netvrdím že sa to nedeje aj pri iných značkách, deje sa to aj tam, otázka je len či sa k info dostaneš, ak ano krútiš hlavnou a kukaš jak medved na bubeň.....
ak by som problém nemal ,nevedel by som o iných
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od dany01 »

rousini píše:Já měl po O1 Megana III koupeného jako nové auto. Byl to nejhorší šrot, na úrovni favoritu. Nicméně neměl jsem tak širokou zkušenost (myslím statisticky vypovídající vzorek), abych napsal, že Renault stojí za hovno.
-ked som skusil kolegovho P 308 na trase kde som ja mal chuť to auto pustiť proti pilieru mosta aby som sa ho zbavil, bol som ochotný akceptovať aj Frantíka s tym aký je len ,aby som nezažival čo som musel ja- potvrdil mi to kolega ked vystupil z mojho že je to strašné, ale dizajnovo sa mu páčilo.....nepopieram-pekné bolo, ekologické 6d temp, nové , ale bohužial na "prd....."
potom brácho kupil Renaulta - je to jeho volba, nech si s nou žije, ale odhlučnenie, komfort niekde inde.
Smutné bolo, ked som zobral hlavného technika,predviedol kde je problém. skonštatoval-ked mi to prinesiete na vyriešenie, nič s tým neurobím, je to proste tak......no dakujem , ale nechcem......
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Pitris JUNIOR píše:dany01
Zajímavé, děkuji za názor :)
Ano. Tady nezbývá než poděkovat za názor.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět