Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Pedro »

Model,, 3"
Leda tak M3 E30 2,3 V4.
Elektrika na ulici, jedine v T3 4x50kw 600V.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1865
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od BigBang »

E30 M3 měla řadovej čtvřvál :P

Tesla model 3 je skoro stejná zbytečnost jako zbylý Tesly...

Ohledně nehod koncernových vozů jsem se s Jerrym a jeho koncernofobii dohadoval asi loni a nikam to nevedlo. Byť jsem se to snažil podpořit staticticky :P :mrgreen:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

BigBang píše:E30 M3 měla řadovej čtvřvál :P

Tesla model 3 je skoro stejná zbytečnost jako zbylý Tesly...

Ohledně nehod koncernových vozů jsem se s Jerrym a jeho koncernofobii dohadoval asi loni a nikam to nevedlo. Byť jsem se to snažil podpořit staticticky :P :mrgreen:
Vždyˇjsem to psal,děcka na plácku s kuličkama nebo jiný dětský sport...kdo dál a výš! :lol: :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

Jenže když přesednu z auta do jedné stopy, jde veškeré kočkování stranou, protože pak už jde přímo o život, přesněji o holé přežití. Navíc spoza řídítek je to vidět ještě lépe.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

carfan píše:Len tak zo zvedavosti, čo si myslíte o Tesla Model 3? Ako hodnotíte tento elektromobil?
Každý čistě elektromobil hodnotím jako nesmysl, a to z mnoha dobrých důvodů, z nichž některé tu již zazněly. A je to horší, než skútr, u něhož klekla baterka. :twisted:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

Ještě k tomu indoktrinovanému bludu o snadné a rychlé opravě koncernového vozu, protože hustá servisní síť... Už kdysi jsem tu popisoval, jak si Pražáci jezdí pro skutečně kvalitní servis klidně 220 km daleko. A já sám díky služební škodovce moc dobře vím, jak náročné je chtít po servisu vyřešit i drobný problém. Tam totiž mají rádi jen pravidelné servisní prohlídky, což není nic jiného, než odevzdávání peněz za nic.
carfan

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od carfan »

Jerry3
Toto je problém takmer všetkých značiek, kvalitný servis sa hľadá ťažko. Pri väčšom počte servisov je aspoň na výber. Príkladom je napr u nás na Slovensku Ford a jeho servisná sieť, stačí si prečítať diskusie spokojných záujemcov.
Tak pre vás je elektromobil asi rovnako slepá cesta ako pre mňa vodík a hybridy, uvidíme, ktorá technológia v budúcnosti zvíťazí :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

Carfan se nám tu marně snaží namluvit, že auta jsou pro něj vlastně nedůležitým spotřebákem, který ho přinejmenším otravuje. Přitom stačí přeložit si jím samotným zvolenou přezdívku (že by svobodná vůle?) a podívat se na počítadlo "čárek" (že by statistika?). :mrgreen:

A když už jsme u toho lengyho porovnávání: mne otravují např. mobily, které rovněž považuji za spotřebák, možná i proto, že jsou týdny, kdy u sebe musím nosit hned tři, což vylučuje třeba vyrazit v jedné stopě. Ovšem nejsem registrován na žádném dedikovaném diskusním fóru, nežiji v mylné představě, že o nich něco vím, a už vůbec bych si netroufl snažit se diskutovat s jejich příznivci. Snad s výjimkou položení dotazu a získání odpovědi na něj, kterou bych se však, na rozdíl od carfana, řídil. Mj. proto, že bych si vážil času a úsilí mně věnovanému.

Domnívám se, že carfan nám tu již dostatečně předvedl, že si náš čas a úsilí nezaslouží ani v nejmenším. A pokud by snad někdo chtěl mou maličkost podezírat z toho, že se tu snažím carfana zesměšňovat, pak úplně postačí projít si jeho příspěvky ke zjištění, že tohle umění on zvládá sám.
carfan

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od carfan »

Jerry3

Nemôžem si pomôcť, ale stále na mňa pôsobíte dojmom človeka, ktorý všade bol, všetko videl, najlepšie sa všetkému rozumie a len to čo prezentuje je správne. Keď sa opýtam aspoň na jeden argument, vždy diskusia skončí v zmysle len my máme pravdu a všetko ostatné sú len výmysly.
V konečnom dôsledku nechcete pomôcť niekomu v diskusii, potrebujete si len dokázať, že máte nad niekým navrch. Smutné, že má niekto potrebu sa takto prezentovať, snáď len zostáva viera, že ľudí, ktorí odmietajú akúkoľvek diskusiu budeme stretávať čo najmenej. Ten váš fanatizmus je obdivuhodný :|
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

K vašemu druhému odstavci: křivdíte mi!

A k tomu prvnímu: nevím, co živí vás, ale mne dobrých 20 let živily předpisy pro konstrukci silničních kolových vozidel. A když už jsme u ekologie, tak mj. patřím mezi ty, kdož se zasloužili o zákaz používání tetraetylolova v automobilových benzínech. O co jste se v automotivu zasloužil vy?
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jezevcik »

carfan píše: Tak pre vás je elektromobil asi rovnako slepá cesta ako pre mňa vodík a hybridy, uvidíme, ktorá technológia v budúcnosti zvíťazí :D
Vždy se bude jednat o souhrn nějakých kompromisů. VHS převálcovala Betamax, byť byl technicky lepší. Na druhou stranu technicky o něco lepší Blue-Ray převálcoval HD-DVD, aby se ukázalo, že kvůli vyšší ceně díru do světa stejně neudělá, dá se říci, že přežívá a vlastně by plně postačil levnější formát HD-DVD, protože se především hromadně stahuje v nižší kvalitě.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Pedro »

BiBa-
Samozrejme, jakozto fanda teto rady, jsem vetsi blbost uz napsat nemoh'... :oops:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Colommbo »

Ale co, V4 mívaly starý Saaby a to byly (na tu dobu) taky pěkný brčka... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
carfan

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od carfan »

Jerry3

Vôbec nie, stačí si len prečítať vaše príspevky.

To že niekto pracuje v určitej oblasti neznamená automaticky, že všetkému musí rozumieť a vedieť čo je najlepšie. O vašom prínose v automotive môžme dlhé hodiny polemizovať a úprimne ani ma to nezaujíma.


BigBang

Zbytočnosť, ktorá je na 2 roky dopredu vypredaná :D
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Pedro »

Jirko, ty vajickoidni? Co jsem vzdy pocit, ze se prevrati v prvni zatacce. Jak s tim mohli jezdit zavody.
Nebo jejich 2T.
Odpovědět