Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od jerome »

bloke píše:Ešte som si spomenul že chladničku Zanussi má segra už aspoň 18 rokov ...
Nasi maju nejaku Polar (poliaci) dvojkompresorovu a ide 15 rokov. Jak som pisal vyssie je to jednoduche zariadenie v kombinacii kompresor,termostat,trubky. Potom mozno zalezi ako je pouzivana,cistena,odmarzovana,nadstavena atd. 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od jerome »

Ital píše:Ještě mám tento dotaz. Starší LCD televize po delším zahřátí trochu blbne, tak jsem chtěl zkusmo připojit set-top box
Ano pripojis SCART a uz len prepnes dany AV vstup na TV a ladis programy na Set top boxe nie na samotnom TV :idea:
Set top box vlastne len prenasa cez Scart udaje do TV a TV ti ich zobrazuje 8)
Ine je to cez kablovku. Tak musis programy naladit na samotnom TV
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ital

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

jerome píše:
bloke píše:Ešte som si spomenul že chladničku Zanussi má segra už aspoň 18 rokov ...
Nasi maju nejaku Polar (poliaci) dvojkompresorovu a ide 15 rokov. Jak som pisal vyssie je to jednoduche zariadenie v kombinacii kompresor,termostat,trubky. Potom mozno zalezi ako je pouzivana,cistena,odmarzovana,nadstavena atd. 8)
No...pokud bych zde extrapoloval zkušenost z aut, tak všechny používám a udržuji víceméně stejně a zkušenosti s nimi a s jejich spolehlivostí a závadovostí jsou odlišné diametrálně. Což potvrzuje můj logický názor, že hlavně záleží na jakosti daného výrobku. Tzn. - pokud si ho nekoupí vyloženě kurvič, tak záleží na tom výrobku, potažmo u auta na používání neextrémních olejů, a tak.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

Ital píše:...Je teda fakt, že bubnu se dotýkám radši po vyndání zástrčky ze sítě, což stejně dělám po každém praní. Zkoušel jsem i při zapnuté pračce a ránu jsem nedostal. Stále si naivně myslím, že TO je normálka.
Za normálka považuji pračku i další techniku vůbec od sítě neodpojovat.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

jerome píše:Jak som pisal vyssie je to jednoduche zariadenie v kombinacii kompresor,termostat,trubky.
Akorát že je sakra rozdíl v použité technologii kompresoru, náplni okruhu, technologii chlazení vnitřního prostoru, způsobu regulace, "tropikalizaci skříně, materiálu obalu a vnitřních povrchů, provedení přihrádek a zásuvek, zavěšení a těsnění dveří atd. atd. Odtud také plynou propastné rozdíly mezi chladničkami. :idea:
Ital

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

No tak právě.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od jerome »

Ital píše:No...pokud bych zde extrapoloval zkušenost z aut, tak všechny používám a udržuji víceméně stejně a zkušenosti s nimi a s jejich spolehlivostí a závadovostí jsou odlišné diametrálně.
To je pravda :wink:
Jerry3 píše:Akorát že je sakra rozdíl v použité technologii kompresoru, náplni okruhu, technologii chlazení vnitřního prostoru, způsobu regulace, "tropikalizaci skříně, materiálu obalu a vnitřních povrchů, provedení přihrádek a zásuvek, zavěšení a těsnění dveří atd. atd. Odtud také plynou propastné rozdíly mezi chladničkami. :idea:
Aj to je pravda ja som spomenul len ze neni to nijako zlozite zariadenie.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Máchal

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Máchal »

jerome píše:
Ital píše:Ještě mám tento dotaz. Starší LCD televize po delším zahřátí trochu blbne, tak jsem chtěl zkusmo připojit set-top box
Ano pripojis SCART
Pokud má TV (předpokládám, že ano) a STB výstup HDMI, tak připojit přes toto. SCART je dnes již takřka zapomenut a minimálně používán.
Máchal

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Máchal »

jerome píše:Ine je to cez kablovku. Tak musis programy naladit na samotnom TV
Je nutné mít jakýkoliv DVB-C přijímač.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od jerome »

Máchal píše:Pokud má TV (předpokládám, že ano) a STB výstup HDMI, tak připojit přes toto. SCART je dnes již takřka zapomenut a minimálně používán.
Jasne ked je tam HDMI neni o com. Musi byt vsak aj aj inak je to prd platne :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od jerome »

Máchal píše:
jerome píše:Ine je to cez kablovku. Tak musis programy naladit na samotnom TV
Je nutné mít jakýkoliv DVB-C přijímač.
Dnes uz aj lacne LCD/LED TV maju DVB-T/C tuner takze zapoji koaxial a moze ladit :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

Pochybuji, že zrovna Itall by si svého času pořizoval STB s HDMI výstupem. To by totiž mělo smysl pouze v případě, že by měl LCD v HD. A takovou nejspíše neměl. :idea:
Ital

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

Tož, děkuji za rady a podporu, ragazzi. TV má i HDMI, dokonce 2x, ale zatím mám jen SCART káblík. I tak to jde. Je potřeba přepnout TV do módu analog (to jsem udělal i poprvé), vyhledat příslušný kanál pro příslušný SCART (má to 2x SCART - to jsem taktéž udělal už poprvé), a pak je potřeba teprve zapnout set-top box, pokud je už zapnutý, tak se nenačte (to jsem poprvé neudělal). Takže nyní jsem ho vypnul a opět zapnul a načetl se. Pak už vše šlo jak má. Příjem přes set-top box nic moc, ale časem se to upravilo, TV má lepčí tuner, lepčí obraz. Takže nouzově by to šlo použít.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

Ital píše:Tož, děkuji za rady a podporu, ragazzi. TV má i HDMI, dokonce 2x, ale zatím mám jen SCART káblík. I tak to jde.
No, pokud má STB HDMI výstup, tak je to silně kontraproduktivní.
Ital píše:Je potřeba přepnout TV do módu analog (to jsem udělal i poprvé), vyhledat příslušný kanál pro příslušný SCART
Tomuhle vůbec nerozumím: "kanál" pro SCART? :o :shock: :?
Ital píše:...a pak je potřeba teprve zapnout set-top box, pokud je už zapnutý, tak se nenačte (to jsem poprvé neudělal).
Z toho jsem už úplně jelen: vždyť "plnohodnotný" SCART tam je právě proto, aby se při zapnutí zdroje signálu ("master"), v daném případě STB, nemuselo vůbec nic dělat s "otrokem"/monitorem, tj. v daném případě s televizorem.
Ital

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

Tak jak to mám správně nazvat? Normálně se tam přepínají kanály směrem "dolů" až se dojde na č. 1, pak č. 0 (používal jsem na video připojené jen přes anténu), pak dále stejným směrem přepínám na HDMI1, HDMI2, EXT1, EXT2, EXT3...atd. SCARTy jsou EXT1 a EXT2. Je to takto v rámci kanálů, tak jsem to nazval kanál, však to je kanál :idea: . A přijde mi jedno, zda přes HDMI, HDMI je jeden z těchto všech "kanálů" v řadě, nevidím v tom žádný osoh. No, třeba by se přes HDMI načetl i zapnutý set-top box.
Odpovědět