Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Durex píše:Italle,to Ytrium ale pokud vím není nic spešl. Jen dobrý marketing ... :lol:
Uvidíme, uvidíme...
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Já bych třeba dal převodový olej 75W a bylo by dobře. Je to snad, kurňa, jen mechanická převodovka, né?! :?: :!:
To pak sice řadí lépe za studena, ovšem - pro změnu - nedokážeš rychle přeřadit z 2 na 3 za tepla. Jinak je otázkou, co že tam při výměně dává značkový servis Suzuki. Pokud jsem se poptával (ve třech zemích!), tak nikde originál nemají a dávají tam prostě ten, který zrovna mají od svého "dvorního" olejáře. :evil:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Durex »

Itall píše:Je to snad, kurňa, jen mechanická převodovka, né?! :?: :!:
Jenže ona ta kurňa snad mechanická převodovka má taky svoje požadavky na tloušťku olejového filmu ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

Tak pak si snad jedině pronajmout kontejner,poslat vlakem do Hamburku a dále lodí do Japonska.Po výměně stejnou cestou poslat zpět. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

Šlo o Suzuki původem v Maďarska. :lol: Jenže Maďar úspěšně tají, co tam dává, že to tak pěkně za nova (na originální náplň) řadí, jako už pak na žádný jiný olej.
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Durex píše:Italle,to Ytrium ale pokud vím není nic spešl. Jen dobrý marketing ... :lol:
Marketing na mě neúčinkuje, ani jsem žádný nezaznamenal. Jsou to pouze svíčky Brisk pro moje auto, s výměnným intervalem dle výrobce auta nebo delším. Nic jiného neměli, resp. nic levnějšího, a tyto byly na mě až dost drahé.
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Jsou to pouze svíčky Brisk pro moje auto, s výměnným intervalem dle výrobce auta nebo delším. ...
Jenže tohle píše Brisk, nikoli výrobce motoru! :idea:
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

U Splashe jsou předepsány svíce Denso ZXU20PR11 nebo NGK IKR6G11, odtrh 1,0 - 1,1 mm. U tříhrnkó Toyota to bude venkoncem podobné, tak 0,95 mm, co jsem nechal já, je snad úplně fajn :roll: .
Olej motorový u 1,0L Splashe je API SG :!: 8) až SM, u 1,2L jen SL, SM a viskozita 1,2L pouze 0W-20 nebo 5W-30 :x . Doslova je psáno, že při použití oleje 5W-30 se nesmí startovat motor za teploty pod -15°C :shock: :shock: .
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27543
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Pitris »

A já měl za to, že u SUZUKI jsou taky ještě normální.... :shock: :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:U Splashe jsou předepsány svíce Denso ZXU20PR11 nebo NGK IKR6G11, odtrh 1,0 - 1,1 mm. ...
No a kde mezi nimi vidíš nějaký Brisk? Kromě toho, ty 11-ky na konci označení předepsaných svíček znamenají odtrh 1,1 mm (vím, že ti tím nahrávám na smeč...).
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:U Splashe jsou předepsány svíce Denso ZXU20PR11 nebo NGK IKR6G11, odtrh 1,0 - 1,1 mm. ...
No a kde mezi nimi vidíš nějaký Brisk? Kromě toho, ty 11-ky na konci označení předepsaných svíček znamenají odtrh 1,1 mm (vím, že ti tím nahrávám na smeč...).
Já jsem Brisky zatím dal do P107, a tam se v návodu o značce a typu svíčky nic nepraví :idea: . Je to tajné :idea: .
Návod Suzuki je sdílnější, je také 2x tak tlustý. Je v něm mnógo informací. Např. doporučuje prohazovat kola jedno na stejnou stranu auta a druhé křížem :D . U svíček se praví: Pokud chcete používat svíčky jiných značek, poraďte se s Vaším dealerem Suzuki :roll: .
(A on Vám to rozmluví, páč má origoš svíce za výhodné ceny) :idea: :lol:
Koukal jsem na servis Yarisu Toyota Olomouc, nemají tak strašné ceny, ale pár úletů by bylo. 3,1 L oleje za 1575,- Kč. To bych s nimi tedy vymetl. 3ks svíčky (po 90000 km, takže asi Iridium) za 2374,- Kč.
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Typ svíček do P107 jsem našel pouze na netu, jako 1. majitel P107 s návodem k obsluze a servisní knížkou jsem se to nikde nedočetl. Po vyndání původních svíček jsem zjistil, že na netu v nabídkách to měli správně - jsou to ony. Pokud bych se v návodu k P107 dočetl, jaké tam jsou svíčky, možná bych koupil henty.
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Pokud tedy původní svíčky P107 měly odtrh 1,1 mm, zvětšil se za 89000 km v průměru o 0,2 mm. S tím se dá žít, kvůli tomu bych je nevyndaval.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Durex »

A víš jak roste napětí v závislosti na vzdálenost svíčky? Resp jaké napětí ještě znamená dostatečně velkou jiskru potřebnou ke správnému zapálení směsi? :lol: Jinak mi je jasný,že by si je kvůli 2 desetinám neměnil :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Durex píše:A víš jak roste napětí v závislosti na vzdálenost svíčky? Resp jaké napětí ještě znamená dostatečně velkou jiskru potřebnou ke správnému zapálení směsi? :lol: Jinak mi je jasný,že by si je kvůli 2 desetinám neměnil :lol:
To jest nedorozumění - nevyndaval bych je kvůli korekci odtrhu. Ostatně by se odtrh korigoval třeba někde v polovině životnosti, nikoliv před vyhozením :idea: . Pak by to dělalo asi 0,1 mm, a to bych chtěl viděl, kdo by svíce kvůli tomu vymontovával (samozřejmě, kromě Marečka, Hustolesa a... :D ).
Odpovědět