Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Tomik

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Tomik »

Díky za názory. Rozhodl jsem se pro EE LONGLIFE ECO 5w30. Ještě se zeptám, máte někdo zkušenosti s bonatrade.cz? Mají tam tento olej za zajímavou cenu s dopravou zdarma.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

No, HTHS 3,26 není nejmíň ale dívám se že všechno o A3 s normální HTHS viskozitou přišlo asi vniveč :( Dělej jak myslíš - ano, 5w30 A5 je lepší než 0w20, ovšem i Millers EE nabízí i víc. Obzvláště potom co si napsal: "Autorizák tam nalil 5W-40, což je ta lepší varianta". On totiž A5 není po stránce mazání lepší než A3. A5 je eko.
A i v 5w30 jsou oleje A3 (C3-10) - i u Millerse....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pedro »

Nechapu,proc se dost lidi boji viskoznich oleju,s HTHS A3, tedy pres 3,5. Dyk jsou v i 5-30 pro ty,co maj hruzu z ,,vysokych,, letnich cisel.
Tomik

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Tomik »

Jenže C3 není ve specifikaci Hondy uvedena. :( Je tam pouze A3/B3, A5/B5. Chtěl jsem tak nějak vyhovět té specifikaci. A nevím, jestli by mi tu C-10 tam autorizák vůbec nalil. Přemýšlím, že se vrátím zpět k původnímu výběru Valvoline Synpower 5W-30(40) A3, API SL s TBN 10 a normální HTHS. Plnou syntetiku 5w30(40) A3/B3, API SL s dostatečně velkou TBN >= 10 a HTHS >3.6 jsem u Millerse nenašel. :?
Pitris píše:No, HTHS 3,26 není nejmíň ale dívám se že všechno o A3 s normální HTHS viskozitou přišlo asi vniveč :( Dělej jak myslíš - ano, 5w30 A5 je lepší než 0w20, ovšem i Millers EE nabízí i víc. Obzvláště potom co si napsal: "Autorizák tam nalil 5W-40, což je ta lepší varianta". On totiž A5 není po stránce mazání lepší než A3. A5 je eko.
A i v 5w30 jsou oleje A3 (C3-10) - i u Millerse....
Shi
Příspěvky: 1342
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Shi »

Tomik píše:Díky za názory. Rozhodl jsem se pro EE LONGLIFE ECO 5w30. Ještě se zeptám, máte někdo zkušenosti s bonatrade.cz? Mají tam tento olej za zajímavou cenu s dopravou zdarma.
Nedávno mi odesílali Motul, takže bonatrade funguje.
Shi
Příspěvky: 1342
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Shi »

Pedro píše:Nechapu,proc se dost lidi boji viskoznich oleju,s HTHS A3, tedy pres 3,5. Dyk jsou v i 5-30 pro ty,co maj hruzu z ,,vysokych,, letnich cisel.
Háček je v tom, že v manuálu je zmíněno A5/B5, A3/B3 a API SM a viskozity 0w-20 až 5w-30.
Já jsem, vzhledem ke svému použití, hledal 0w-30 A3/B3/(B4) s API SM nebo lépe SN a je to celkem bída, protože buď oleje deklarují API SL a nebo ACEA C3 nebo 0w-40.

Vlastně jsem našel snad jen BP Visco 7000 M.

Až bude nálada, budu psát importérovi o stanovisko k olejům C3/C4, protože nechci dávat importérovi formální záminku k případnému vyvlečení se ze záruky, ačkoliv je mi jasné, že olejem C3 nic nezkazím.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

Tomik píše:Jenže C3 není ve specifikaci Hondy uvedena....
ACEA C3 je totéž co A3. Ta C3 je navíc mid saps. U Millerse třeba EE C3 s HTHS 3,61 a pokud dodržíš 10tkm na interval tak i TBN 7,85 je naprosto dostatečné :wink: Nebo pak třeba Trident; ten Valvoline je taky gut a nebo když chceš vyšší TBN tak např. Mobil1 0w40 NewLife....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od JurajP »

Shi píše:
Pedro píše:Nechapu,proc se dost lidi boji viskoznich oleju,s HTHS A3, tedy pres 3,5. Dyk jsou v i 5-30 pro ty,co maj hruzu z ,,vysokych,, letnich cisel.
Háček je v tom, že v manuálu je zmíněno A5/B5, A3/B3 a API SM a viskozity 0w-20 až 5w-30.
Já jsem, vzhledem ke svému použití, hledal 0w-30 A3/B3/(B4) s API SM nebo lépe SN a je to celkem bída, protože buď oleje deklarují API SL a nebo ACEA C3 nebo 0w-40.

Vlastně jsem našel snad jen BP Visco 7000 M.

Až bude nálada, budu psát importérovi o stanovisko k olejům C3/C4, protože nechci dávat importérovi formální záminku k případnému vyvlečení se ze záruky, ačkoliv je mi jasné, že olejem C3 nic nezkazím.
Preco nevyskusas ten Trident 5w30? Ten ma normu A3, SL/CF. Cize ten olej by tam mali naliat bez problemov.
Shi
Příspěvky: 1342
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Shi »

Dlouhodobě v jiném autě se skoro stejným motorem používám Total Quartz Energy 9000 0w-30 A3/B4 s API SL, jenomže nová Honda v návodě explicitně zmiňuje jako minimum API SM.

Ano, je to formulováno tak, že kde nejsou k dispozici oleje A3, lze použít API SM, tedy mohl bych to ignorovat, ale v případě záručního problému s motorem se nejspíš bude hledat jakákolvi záminka proč záruku neuznat.
----------
Pitris: Já vím, že C3 je skoro totéž co A3, v případě záruční opravy nelze zaručit, že rozhodnutí uznat/neuznat bude vydávat někdo, koho zajímá realita víc, než formality na papíře. V návodu od výrobce o ACEA "C" není ani slovo, takže čistě formálně nalitím oleje C3 naleju do motoru něco, co tam nepatří. A pokud v ruce nebudu mít Technical Bulletin Hondy, nebo aspoň stanovisko imporétra, tak budu tahat za kratší konec špagátu.
Naposledy upravil(a) Shi dne pát dub 07, 2017 11:08, celkem upraveno 1 x.
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od JurajP »

Shi píše:Dlouhodobě v jiném autě se skoro stejným motorem používám Total Quartz Energy 9000 0w-30 A3/B4 s API SL, jenomže nová Honda v návodě explicitně zmiňuje jako minimum API SM.

Ano, je to formulováno tak, že kde nejsou k dispozici oleje A3, lze použít API SM, tedy mohl bych to ignorovat, ale v případě záručního problému s motorem se nejspíš bude hledat jakákolvi záminka proč záruku neuznat.
kde v manualy sa to pise? Ja mam v uzivatelskej prirucke napisane len ACEA a SAE. O API tam zmienka nie je.
tato3
Příspěvky: 86
Registrován: pon zář 12, 2016 22:27

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od tato3 »

a ILSAC v príručke nemáš? GF 4-5?
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od JurajP »

toto mam ja v prirucke:
http://imgur.com/a/vHbDO
tato3
Příspěvky: 86
Registrován: pon zář 12, 2016 22:27

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od tato3 »

možno ešte niekde inde lebo toto je len "originálny honda olej"... niekde na konci v servisnom pláne?
Shi
Příspěvky: 1342
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Shi »

API je tam zmíněno někde, kde se píše o použití mimo Evropu, tedy buď asi o stránku dál, nebo v jiné sekci návodu, kde je řešeno dolévání oleje. Návod k autu mám bohužel v autě :-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

to Shi: Zřejmě budeš mít pravdu v tom že v servisech budou chtít SM a A3 bo o tom moc neví. Tak pak třeba ten 0w40 Mobil1 nebo 5w40 Sunoco Synturo Gold, ale pokud by nevadilo SL - což je (pro někoho nepochopitelně) z hlediska mazání lepší, tak od Tridentu 5w30 nebo 5w40.
No anebo pak ten Valvoline SynPower 5w30 nebo BP Visco 7000 M 0w30 - s API SM a ACEA A3....
Ale řekl bych a začíná to tak vypadat že bude čím dál těžší sehnat dobré oleje bez ACEA C"něco"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět