HODNOCENÍ OLEJE

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

HODNOCENÍ OLEJE

Příspěvek od Návštěvník »

Jaká značka oleje SAE 5W/30 A 5W/40 je podle vás nejlepší? Seřadte podle kvality: TOTAL ,CASTROL MOBIL,VALVOLINE,Q8,SHELL

1.
2.
3.
4.
5.
6.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Ve viskozitě 5W-30 Mobil 1 ESP http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... a-5W-30-4L
a v 5W-40 bych si z těchto značek nic nevybral.V této třídě bych volil Agip Tecsint SL 5W-40 http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... L-5W-40-4L.Je to jen můj názor a nikomu ho nenutím,rozhodnout se má každý podle svojí svobodné vůle.
bjukemen
Příspěvky: 4886
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

5W-30
1. Mobil 1 ESP Formula
2. Motul 8100 Eco-clean
3.Total Quartz Ineo MC3
4. Selénia WR Pure Energy
5. Valvoline SynPower XL-III


5W-40
1. Motul 8100 X-clean
2. Total Quartz 9000
3. Selénia Performer
4. Q8 Formula Excel
5. Valvoline SynPower
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bjukemen píše:5W-30
1. Mobil 1 ESP Formula
2. Motul 8100 Eco-clean
3.Total Quartz Ineo MC3
4. Selénia WR Pure Energy
5. Valvoline SynPower XL-III


5W-40
1. Motul 8100 X-clean
2. Total Quartz 9000
3. Selénia Performer
4. Q8 Formula Excel
5. Valvoline SynPower
zvláštní - ve třídě 5W30 má například Shell daleko vyšší vyskozní index než favorizovaný Mobil a má i nižší viskozitu při 40 stupních - t. j. dřív plní ve studeném motoru svoji funkci.
Je zvláštní sledovat, jak se mění sympatie jednotlivých uživatelů tohoto fóra - třeba Alfi byl zapřísáhlý Agipista a nyní přesedlal a je z něj zapřísáhlý Mobilista - proč ten posun, Alfi?? :wink:
Wolodyjowski

Re: HODNOCENÍ OLEJE

Příspěvek od Wolodyjowski »

Anonymous píše:Jaká značka oleje SAE 5W/30 A 5W/40 je podle vás nejlepší? Seřadte podle kvality: TOTAL ,CASTROL MOBIL,VALVOLINE,Q8,SHELL

1.
2.
3.
4.
5.
6.
Podle čeho byste chtěli takovou tabulku dělat? Co rozumíte pod pojmem "kvalita oleje"?
Šarlatánství a JPP (jedna paní povídala :( Všechny zmíněné značky produkují dostatečně kvalitní oleje.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

nejni vám to trocho blbý furt dělat reklamo vaší firmě?
bjukemen
Příspěvky: 4886
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...Castrol a Shell neuznavam preto som ich ani neuviedol,ale to je fuk...otazka zaznela odpoved tiež...

...a ked už sme pri tom ja som zaryty Totalista ale to je tiež nepodstatne,radšej aj ostatny uvedte oleje podla vašho vyberu a nepýtajte sa Blbosti... :wink: :!:
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Anonymous píše:
bjukemen píše:5W-30
1. Mobil 1 ESP Formula
2. Motul 8100 Eco-clean
3.Total Quartz Ineo MC3
4. Selénia WR Pure Energy
5. Valvoline SynPower XL-III


5W-40
1. Motul 8100 X-clean
2. Total Quartz 9000
3. Selénia Performer
4. Q8 Formula Excel
5. Valvoline SynPower
zvláštní - ve třídě 5W30 má například Shell daleko vyšší vyskozní index než favorizovaný Mobil a má i nižší viskozitu při 40 stupních - t. j. dřív plní ve studeném motoru svoji funkci.
Je zvláštní sledovat, jak se mění sympatie jednotlivých uživatelů tohoto fóra - třeba Alfi byl zapřísáhlý Agipista a nyní přesedlal a je z něj zapřísáhlý Mobilista - proč ten posun, Alfi?? :wink:
Tento příspěvek psal zřejmě luk.zah?(pokud ne omlouvám se)Podle těchto parametrů kvalita oleje nelze objektivně posoudit,a při 40°C je motor téměř teplý a olej maže.Při -40°C je to jinak.Pořád fandím Agipu ,ale z těch olejů co bylo na výběr bych vybral to ESPčko.Ve třídě 5W-40 bych si z daných proště nevybral a uvedl jsem Agip Tecsint SL.
Celkově mi ta otázka připadá k"ničemu"protože nikdo na světě zatím srovnávací tabulku kvality oleje neudělal a zřejmě asi neudělá,protože přeci nejlepší a nejkvalitnější oleje prodává Tesco pod svojí značkou a potom oleje Starline,které vyrábí zřejmě mimozemšťani za pomoci nejdokonalejších technologií :D .
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Anonymous píše:nejni vám to trocho blbý furt dělat reklamo vaší firmě?
Dávám jen odkaz,stejně si potencionální kupec vybere podle srovnání cen na http://www.zbozi.cz.
Nikdy jsem se zde nesnížil k tomu,jak jiní "Ahoj kluci,vím, že to sem nepatří, ale byl jsem trošku v šoku když jsem viděl ceny za olej SHell Helix ultra 5w-40 Nejen že ho na snad každé benzince Shell měli jen v 1L balení, ale výše ceny byla taky dost krutá. Na jedné beznzínce přes 400,-kč na druhé (v Plzni) bylo téměř 500,-kč za 1L! Naštěstí jsem objevil na netu http://www.e-oleje.com, kde prodávají tento olej v balení 5L a to za cenu 1100,-Kč ! Což je fantastické Krásný taky bylo, že potvrzení objednávky mi došlo ještě v pátek večer (asi ve 21hodin) a hned v úterý mi přišel email s odesláním balíku + odkaz na web pošty abych mohl krásně seldovat kde se právě nachází Olej přišel správný, levně a spokojenost 100 %" a našlo by se toho více(Hark group s.r.o.,Superautodíly....)
Tomu říkám hanebnost.Já píšu vždy sám za sebe a nedělám nadšeného zákazníka svého shopu.

Pokud po mě zákazník chtěl olej,který jsem neuměl dodat nebo neměl momentálně skladem a zákazník ho potřeboval okamžitě,vždy doporučuji místní e-shop(tímto zdravím p.Krále).Příště vložím odkaz jen na oleje,které na místním shopu nejsou,pokud bude nějaké příště...
Pokud moje psaní zde někoho urazilo nebo naštvalo,velice se mu tímto omlouvám,nebylo to mým záměrem.
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

alfi166silver píše: Tento příspěvek psal zřejmě luk.zah?(pokud ne omlouvám se)
Já to nebyl - já se podepisuju :-)
Ale s tím Shellem má podle mě anonym pravdu (jen mi to připadá jako obšlehnutý to, co jsem napsal)
Jinak Alfi je mi líto, ale s tou teplotou při 40 stupních nemáte pravdu. Je to opravdu jeden z nejdůležitějších údajů, podle kterých poznáte, kdy začne olej plnit svoji funkci.
40 stupňů není teplý motor ani omylem. Dá se krásně nakreslit ´´mazací křivka´´
Viskozita oleje v nižších teplotách než 40 stupňů se udává jen zřídka.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

a co hovorite na olej 5w-40-> Mobil Syst S
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=563
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

luk.zah píše:
alfi166silver píše: Tento příspěvek psal zřejmě luk.zah?(pokud ne omlouvám se)
Já to nebyl - já se podepisuju :-)
Ale s tím Shellem má podle mě anonym pravdu (jen mi to připadá jako obšlehnutý to, co jsem napsal)
Jinak Alfi je mi líto, ale s tou teplotou při 40 stupních nemáte pravdu. Je to opravdu jeden z nejdůležitějších údajů, podle kterých poznáte, kdy začne olej plnit svoji funkci.
40 stupňů není teplý motor ani omylem. Dá se krásně nakreslit ´´mazací křivka´´
Viskozita oleje v nižších teplotách než 40 stupňů se udává jen zřídka.
Pokud je 100%tně pravda to co zde píšete,tak žádný olej zřejmě při -5°C nebo i jen při 10°C nefunguje a oleje ve viskozitách 5W-50,10W-60 a podobné nemažou při 40°C vůbec.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Anonymous píše:a co hovorite na olej 5w-40-> Mobil Syst S
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=563
Je to standarní olej renomovaného výrobce v této třídě,pokud splňuje potřebné normy pro Vaše auto není důvod ho nepoužít,lepší volba než "něco" od Starline a jim podobných....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

alfi166silver píše:
Anonymous píše:a co hovorite na olej 5w-40-> Mobil Syst S
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=563
Je to standarní olej renomovaného výrobce v této třídě,pokud splňuje potřebné normy pro Vaše auto není důvod ho nepoužít,lepší volba než "něco" od Starline a jim podobných....
dik za odpoved...a je v danej triede pre diesle nieco lepsie?
zatial som s mobilom spokojny, idem ho dat do motora aj po 2x, ale kedze chcem pre auto to najlepsie :o)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Netušil jsem, že Alfi má vlastní e-shop s oleji! A nahánět si zákazníky v diskuzi na cizím webu rovněž považuji za hanebnost - a to myslím zcela obecně!

Jinak já jsem nakupoval zde i na superautodílech (vždy s objednávkou předem, ale formou osobního převzetí) a v obou případech jsem byl velmi spokojen. Přitom ani s jedním shopem nejsem nijak svázán.

Z jiného soudku: Třabaže používám oleje nejrůznějších značek a cenových hladin (podle toho, kam pak přijdou), zaznamenal jsem zajímavý vývoj cen u Shellu Helix Ultra 5W-40 - poté, co začal plnit API SM (namísto dřívějších "pouze" SJ), klesla jeho pultová cena na francouzsky hovořících trzích západní Evropy z cca 33 - 35 EUR za 5l balení na 24 - 26 EUR, přičemž nejde o žádnou "akci"! Pro zajímavost: Total 9000 Activa stojí kolem 33 EUR, Mobil1 36 EUR a Esso Ultron 44 EUR (vše 5W-40 API SJ). Cena 5l balení no-name oleje v dané kategorii se pohybuje mezi cca 16 - 25 EUR.
Odpovědět