geometrie kol/rezerva/vlastnosti pneu

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
nem
Příspěvky: 39
Registrován: čtv kvě 20, 2010 7:17
Bydliště: Prostějov

geometrie kol/rezerva/vlastnosti pneu

Příspěvek od nem »

Hojte!

Jak jste na tom se seřizováním geometrie?

Jak často seřizujete, za cca jakou cenu a jaké s tím máte zkušenosti?
modelář

Příspěvek od modelář »

A myslíš kompletní geometrii, nebo jen sbíhavost?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Dokud jsou pneumatiky dobře sjeté a auto jede rovně (či tam kam chceme), tak nevidím důvod.
Bývá to někdy součástí různých výhodných akcí. Co jsem se poptával, tak od 600Kč nahoru.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

modelář píše:A myslíš kompletní geometrii, nebo jen sbíhavost?
..definuj pojem kompletnú geometriu..lebo na niektorých vozidlach sa da iba zbiehavosť..hehe sry musel som :D

..no ja preventívne 2x za rok hlavne koli cestam ake su u nas..ale niektore servisy maju možnosť maleho doplatku za nastavenie geošky ked si u nich daš prezuť a vyvažiť pneu...

..ja chodim do servisu a tam za komplet predok + zadok pýtaju 30€ čo mi pride celkom dosť ale nieje ina možnosť...
modelář

Příspěvek od modelář »

bjukemen píše:
modelář píše:A myslíš kompletní geometrii, nebo jen sbíhavost?
..definuj pojem kompletnú geometriu..lebo na niektorých vozidlach sa da iba zbiehavosť..hehe sry musel som :D
To je přesně ten důvod, pro který jsem danou otázku položil. :)

K tomu, co napsal skodovkar: To, že se pneu nesjíždějí nerovnoměrně, ještě nemusí nutně znamenat, že geometrie pozdvozku (v širokém pojetí, tj. nejen sbíhavost, ale i odklony, záklony atd.) jsou OK. A naopak: příčinou nerovnoměrného sjíždění některých pneu nemusí být špatná geometrie podvozku.
Shi
Příspěvky: 1342
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Příspěvek od Shi »

skodovkar píše:Dokud jsou pneumatiky dobře sjeté a auto jede rovně (či tam kam chceme), tak nevidím důvod.
Auto jelo rovně, ale když jsem ho nechtíc dostal na limit (bláto v zatáčce), tak bylo nečekaně přetáčivé. Pojal jsem podezření a šup s ním na geometrii. Podezření se potvrdilo - jedno z předních kol mělo příliš velkou sbíhavost. Po seřízení geometrie, kdy obě přední kola měla nastavenu sbíhavist blízkou nule (byla tam ponechána jen malá sbíhavost) se na limitu vozidlo chová lépe, respektive limit nenastává.

Ale to, že jsem špatnou geometrii poznal, souvisí s výměnou originálních tlumičů (standardní Sachs) za tlumiče Koni FSD (tzv. zlaté Koni), se kterými auto poskytuje mnohem lepší zpětnou vazbu.
modelář

Příspěvek od modelář »

Nulovou sbíhavost si dokážu nastavit sám - s využitím pouhého "pocitu na volantu" při jízdě za různých podmínek. Je to dokonce přesnější (při kontrole na pořádném zařízení), než s využitím mechanického měřáku, který jsem dostal darem od jednoho nástrojaře. Bohužel touto "pocitovou" metodou neumím nastavit jakoukoli jinou konkrétní hodnotu, než +-0. :(

P.S.: Předpokladem jsou samozřejmě především stejné a stejně sjeté gumy.
Itall

Příspěvek od Itall »

V servisu Škoda u Fábie to stálo asi přes 700,-. Nevím přesně, co je to kompletní, páč vpředu se seřizuje sbíhavost a odklon (jakýsi záklon nejde) a u zadních nikdy nic neseřizovali a ani nehovořili o tom, že by to šlo.
Může mi někdo vysvětlit, proč se tu musí vyplňovat před odesláním ten ověřovací kód? Někdy to dost sere, s prominutím.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Tak se registruj a máš pokoj.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Škodovkáři, co to škrtnuté logo?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

modelář

Příspěvek od modelář »

Itall píše: páč vpředu se seřizuje sbíhavost a odklon (jakýsi záklon nejde) a u zadních nikdy nic neseřizovali a ani nehovořili o tom, že by to šlo.
Právě že výrobci se to snaží udělat servisně co nejblbuvzdornější, tedy pokud možno neseřizovací, což je jednak chyba, ale především škoda. Hlavně že servisy pak rejžují na "kompletní geometrii"... :evil:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:.....Může mi někdo vysvětlit, proč se tu musí vyplňovat před odesláním ten ověřovací kód? Někdy to dost sere, s prominutím.
Je to "daň" za anonymitu - jak napsal skodovkar, zaregistruj se, a máš pokoj :idea:
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Komplet a super za 600 v Kostelci na Hané. Však modelář dosvědčí.
byloObrázek
je Obrázek
modelář

Příspěvek od modelář »

ka-spel píše:... v Kostelci na Hané. Však modelář dosvědčí.
:?: :?
Odpovědět