Ford Focus ST

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od abc »

A co Brno :?: :idea: :D
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Shi »

Velmi děkuji za pozvání, ale tuhle jsem se musel účastnit nějaké menší rodinné sešlosti a jsem z toho vycucnutý jako citrón, takže pro mě to fakt není žádná radost a s díky proto vaše pozvání odmítnu, byť si ho vážím.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Colommbo »

Shi píše: pon črc 31, 2023 9:53 ...téměř abstinent...nesnáší hluk...
#me too...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Samozřejmě chápeme 👍👌, né každý je má takové akce 😉
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Pan_Ušáček
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 29, 2023 9:07

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pan_Ušáček »

Zdravim kluci,

letos v unorci jsem si koupil STcko s najezdem 94tis km (ted jsem se prehoupnul pres 100tis km).
Precetl jsem tady toho mnoho pred prvni vymenou oleje a poridil jsem Mobil 1 FS 0w40.
Myslim, ze hodne super olej!
Ale po prectneni novejsich prispevku jsem pochopil, ze novy slozeni toho FSka by melo byt horsi, bo se pletu?
Tak jsem zacal posilhavat po necom novym.
Volba padla na Ravenol, ktery je tady opevovan.
No, a ted moje otazka. Mne se zda jako nejlepsi volba VSTcko, ale hodne se tu vyzdvihuje SSLko.
Co byste, kucka, doporucili pro schema jizdy 80 okresky (po ohrati na ~80°C tomu rad topim) / 20mesto (dalnice vyjimecne, ale tam tomu stejne netopim). Studeny starty co nejmin.

Dik moc, VACLAV
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pitris »

Úplné v klidu dej 5w40 VST 👍
To SSL má/by mělo hlavní výhodu při hodně mrazivých startech.

PS 1: já to SSL-ko jezdím že jsem měl za cca 200,- litr a tak jsem si nakřečkoval 🤣 Jinak bych klidně dával léto i zima 5w40.
PS 2: Mobil1 FS 0w40 je hodně gut, a vim že se tu psalo o ku horšímu pozměněné receptuře u ESP. Jestli "dozelenali"🤢 i to FS-ko nevím.
Na druhou stranu ale změn zřejmě dostál i Ravenol, protože od letoška z popisu v jeho ofiko www stránkách zmizel wolfram ☹️ a už ho zmiňují jen u racing řady. Třeba u RCS 5w40. Tam je nejen wolfram ale i molybden a je to PAO+ester 👍 Jak Millers CFS.
A jinak s molybdenem (a borem) je v 5w40 i třeba Shell Helix Ultra, jemuž bych řekl že se to VST nyní kvalitou podobá (přiblížilo se/padlo k němu).
Naposledy upravil(a) Pitris dne čtv říj 26, 2023 9:51, celkem upraveno 1 x.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Pan_Ušáček
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 29, 2023 9:07

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pan_Ušáček »

Pitrisi, dik sakra moc :wink:
Joooo, ty mrazivy starty ted moc nejsou asi na poradu dne pri techto zimach :D
Ja to mam jako vikendovku, takze ho startuju vicemene jen parkrat tydne, takze asi pujdu do toho VSTcka 8)

Dik moc jeste jednou :!:
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

O změně FS nevím 😲😲
Co jsem koukal na rozbory, poslední je tam z roku 2017..
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pitris »

Pan_Ušáček píše: čtv říj 26, 2023 9:49Ja to mam jako vikendovku, takze ho startuju vicemene jen parkrat tydne, takze asi pujdu do toho VSTcka 8) Dik moc jeste jednou....
Nemáš zač. Ten VST by snad měl - byť asi o ten wolfram přišel zůstat pořád super 👍
Shi píše: sob črc 29, 2023 8:38 Bohužel Ravenol s wolframem končí - na německém fóru prý někde byla zmínka, že tam má být nějaký problém s dostupností aditivačního balíčku s woframem. Wolfram nahrazují estery a dalšími přísadami, kterými lze za cenu vyšších nákladů zajistit že oleje nebudou horší, než byly s wolframem....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Pan_Ušáček
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 29, 2023 9:07

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pan_Ušáček »

A kdyz Vas jeste jednou hezky poprosim, tak jaky oleje s wolframem byste doporucili krom toho RCS and CFS? Jsou vubec jeste nejake, o kterych ma smysl uvazovat :?:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pitris »

Millers CFS jede na PAO triesteru a nanosložce. Jestli je tam i wolfram nevím.
Co jde o Ravenol tak tam v 5w40 to RCS. A Shi psal že se dá mrknout i na oleje Ardeca, řada Pure sports....
Ale abych se přiznal tak jsem po jiných s wolframem nepátral protože mám na několik let zásoby SSL-ka ještě z doby před dvěma lety kdy v něm wolfram byl.
Jinak pak s esterovou složkou je třeba i Yacco Galaxie - on wolfram není jediná cesta jak zlepšit ochranu motoru. Při zatížení funguje i ten molybden, ester a (snad i) nanosložka.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
cimik
Příspěvky: 112
Registrován: ned čer 21, 2009 11:56
Bydliště: jihovýchod moravy

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od cimik »

Pan_Ušáček píše: čtv říj 26, 2023 7:22 Zdravim kluci,

letos v unorci jsem si koupil STcko s najezdem 94tis km (ted jsem se prehoupnul pres 100tis km).
Precetl jsem tady toho mnoho pred prvni vymenou oleje a poridil jsem Mobil 1 FS 0w40.
Myslim, ze hodne super olej!
Ale po prectneni novejsich prispevku jsem pochopil, ze novy slozeni toho FSka by melo byt horsi, bo se pletu?
Tak jsem zacal posilhavat po necom novym.
Volba padla na Ravenol, ktery je tady opevovan.
No, a ted moje otazka. Mne se zda jako nejlepsi volba VSTcko, ale hodne se tu vyzdvihuje SSLko.
Co byste, kucka, doporucili pro schema jizdy 80 okresky (po ohrati na ~80°C tomu rad topim) / 20mesto (dalnice vyjimecne, ale tam tomu stejne netopim). Studeny starty co nejmin.

Dik moc, VACLAV
Ahoj,
není STéčko jako STéčko, MK II a III. nemají filtr pevných částic (A3), MK IV už ano (C3).
Měl jsem jak MK III, tak teď mám MK IV. Do trojky jsem vyzkoušel několik olejů, největší spoko a dojem byl právě z toho Mobilu FS 0W-40. Horší dojem byl z toho Shellu.
SSLko od Ravenolu jsem nezkoušel, ale kluci ho tu chválí. Do MK IV šel Ravenol VSW 0w-30, teď dávám VMP 5w-30.
Myslím že chybu neuděláš s žádným, já každopádně měním olej cca po 8 - 10 tisících, samozřejmě s filtrem. Do benálu přidávám PP Ecomax od Millersu na léto, v zimě VIF.
Mazda 3 e-Skyactiv 186, r. 2024
Petro Canada Supreme Synthetic 0w-20

Fiat Punto 1,2 44kw, r. 2004
Liquy Moly Molygen New Generation 10w-40
Pan_Ušáček
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 29, 2023 9:07

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pan_Ušáček »

Pitrisi, diky moc za odpovedi.

Cimiku, zapomnel jsem, je to '14 bez filtru pevnych castic, a matne si vzpominam, ze jsem si jako prvni olej vybral to FSko od Mobilu diky tvym pozitivnim zkusenostem s nim :wink:
A do benalu taky leju PPE od Millersu, ale celorocne, nerozlisuju zimu/leto.
Jak jsem psal, koupil jsem ho v unorci s 94.xxx km, ted mam 100500km, takze asi 6tis najezd a pred zimou ho chci vymenit.
Je to spis vikendovka, nez trapeni ho nekde po meste, takze mu chci doprat neco dobryho, tim ale vubec nerikam, ze je to FSko spatny, spis jak jsem psal v prvnim prispevku, ze se mela menit receptura k zelenymu smysleni, ale mozna jsem to i blbe prectl a nebo pochopil, to jsem celej ja :D
Ale jak jsem psal, rad mu zatopim, nekdy treba 20km v kuse, kdyz to silnicni pravidla dovoli samozrejme :D
cimik
Příspěvky: 112
Registrován: ned čer 21, 2009 11:56
Bydliště: jihovýchod moravy

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od cimik »

Pan_Ušáček píše: čtv říj 26, 2023 16:17 Pitrisi, diky moc za odpovedi.

Cimiku, zapomnel jsem, je to '14 bez filtru pevnych castic, a matne si vzpominam, ze jsem si jako prvni olej vybral to FSko od Mobilu diky tvym pozitivnim zkusenostem s nim :wink:
A do benalu taky leju PPE od Millersu, ale celorocne, nerozlisuju zimu/leto.
Jak jsem psal, koupil jsem ho v unorci s 94.xxx km, ted mam 100500km, takze asi 6tis najezd a pred zimou ho chci vymenit.
Je to spis vikendovka, nez trapeni ho nekde po meste, takze mu chci doprat neco dobryho, tim ale vubec nerikam, ze je to FSko spatny, spis jak jsem psal v prvnim prispevku, ze se mela menit receptura k zelenymu smysleni, ale mozna jsem to i blbe prectl a nebo pochopil, to jsem celej ja :D
Ale jak jsem psal, rad mu zatopim, nekdy treba 20km v kuse, kdyz to silnicni pravidla dovoli samozrejme :D
Supr, upřesněno :wink:
Mít teď MK III tak bych se určitě držel viskozity 0w-40 v A3, a osobně bych dal SSL nebo Mobil FS. Hodně estéčkářů používá Millers XF Premium 0w-40, a Castrol Edge 0w-40, ten ti tady ale nikdo nedoporučí. Myslím že ze všech jmenovaných záleží pouze "dle vkusu každého soudruha" a sympatie ke značce.
Mazda 3 e-Skyactiv 186, r. 2024
Petro Canada Supreme Synthetic 0w-20

Fiat Punto 1,2 44kw, r. 2004
Liquy Moly Molygen New Generation 10w-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Colommbo »

Castrol Edge, aspoň po mém soudu, ano, předmětem zdejší animozity je Magnatec... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět