ethanol E85

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
xxx

Re: ethanol E85

Příspěvek od xxx »

Dobrý den,
já se Vám Ialle divím proč na návštěvníka (( pravděpodobně modelář ) vůbec reagujete, jeho katastrofické scénáře a rádoby originální znalosti teorie neobstojí.
1. Co se týče kopírování - nevím proč opisovat dávno prokázané
2- úpravy na E85 jsou u vozů nutné, na trhu jsou i jednotky na úpravu vozů při provozu na E85 - s doživotní zárukou a certicikací TUV
Certifikace TÜV
Naše jednotka E85 je certifikována evropským certifikačním úřadem TÜV:
•TÜV RheinlandIntercert Kft. test reports: 28210403 001 / 28211192 001
•TÜV NORD – KTI Kft. test report: B-9361/10

Tady je link http://www.e85systems.com/

3- návštěvník (modelář) není originální pravděpodobně převzal ( spíše přepsal - prostě má na to čas) myšlenky pana Čecha z fora škoda. panda z jeho eleborátu ( asi 40 stran ) na toto téma, bohuže pro p.Čecha pod článkem je diskuse skutečných motoristů kteří na to jezdí a mohou napsat svou zkušenost a zároveň mu vyvrací jeho katastrofické scénáře

Takže nic nového, jen se diskuse přesunula sem
konec konců zde je link :
komentáře / nad tím eleborát p.Čecha

http://skoda.panda.cz/komentare.php3?id=496&all=1

4- pan návštěvník bude stejně vše negovat, protože všude byl, všechno zná .....atd, to není o znalosti a vlastní zkušenost s E85, to je o egu a s tím se nedá nic dělat.
Já nemám čas na neustálé dohady- pokud na to modelář nechce jezdit ať nejezdí, ona se bude země otáčet dál.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: ethanol E85

Příspěvek od mipesa »

Jen nechápu proč se Návštěvníku pouštíš na tenký led v ničem nevypovídajícím a kontraverzním tvrzením o něčem, co funguje a fungovat bude.Je otázkou jak, komu a co funguje.Pro tebe jsou asi všichni, co se touto cestou pouští pitomci.To je tvůj problém.Čas a rozvoj nezastavíš s tím se musíš, bohužel tobě, smířit.Mě se taky nelíbí spousta věcí a fylozofovat o nich, tak na to nemám čas.Takže tobě nezbyde nic jiného než být minimální maximalista nebo maximální minimalista.Tím tě rozhodně nechci urazit, spíš to v určitém úhlu souvislosti můžeš brát jako kompliment.
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Jinej návštěvník píše:Že se toho neujme nějaký schopný právník, když nám prodejci a výrobci zamlčují důležité skutečnosti a prodávají palivo, které může poškodit motor? :lol: :lol:
Jasně! A chybí ještě upozornění: "Nesušte psa v mikrovlnce!" Někdo se holt bez podobných upozornění neobejde. :P Nebo snad někdo v minulosti dokázal vysoudit náhradu za poškození katu, když si z vlastní hlouposti natankoval olovnatý benzín? Dtto benzín do auta s naftovým motorem.
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

xxx píše:1. Co se týče kopírování - nevím proč opisovat dávno prokázané
Nějak nerozumím... Ale skutečností je, že opisováním recyklovaných hloupostí je na netu přehršel!
xxx píše:2- úpravy na E85 jsou u vozů nutné, na trhu jsou i jednotky na úpravu vozů při provozu na E85 - s doživotní zárukou a certicikací TUV
Certifikace TÜV
Naše jednotka E85 je certifikována evropským certifikačním úřadem TÜV:
•TÜV RheinlandIntercert Kft. test reports: 28210403 001 / 28211192 001
•TÜV NORD – KTI Kft. test report: B-9361/10

Tady je link http://www.e85systems.com/
Příznačné je, že ony certifikáty TUV jsou vždy nedostupné, resp. pouze ke koupi. Ale to už tu bylo, ne? :twisted: A "doživotnostní záruka"? Nejspíše jen do konce života... :lol: :lol: :lol:
xxx píše:3- návštěvník (modelář) není originální pravděpodobně převzal ( spíše přepsal - prostě má na to čas) myšlenky pana Čecha z fora škoda. panda z jeho eleborátu ( asi 40 stran ) na toto téma, bohuže pro p.Čecha pod článkem je diskuse skutečných motoristů kteří na to jezdí a mohou napsat svou zkušenost a zároveň mu vyvrací jeho katastrofické scénáře

Takže nic nového, jen se diskuse přesunula sem
konec konců zde je link :
komentáře / nad tím eleborát p.Čecha

http://skoda.panda.cz/komentare.php3?id=496&all=1
Díky za link, nečetl jsem ani ten elabotát, ani diskusi pod ním, ovšem až najdu čas, rád si to přečtu.
xxx píše:4- pan návštěvník bude stejně vše negovat, protože všude byl, všechno zná .....atd, to není o znalosti a vlastní zkušenost s E85, to je o egu a s tím se nedá nic dělat.
Já nemám čas na neustálé dohady- pokud na to modelář nechce jezdit ať nejezdí, ona se bude země otáčet dál.
Jak jsem uvedl výše, internetové elaboráty povětšinou nečtu, nemám na to čas. A pokud už něco napíšu, vycházím z toho, u čeho jsem byl, resp. s čím jsem se měl příležitost se důvěryhodně seznámit. Někdo holt měl těch příležitostí shodou okolností více, než jiní. S tím se ale fakt nedá nic dělat. A na co kdo jezdí, to je mi putna, jen by neměl vehementně přesvědčovat ostatní, že je to OK. Ostatně jeden z otrávených metylalkoholem také přežil bez následků několik promile, tak by mohl s čistým svědomím na základě osobní zkušenosti do světa troubit, jak je to prima a že nikomu nic nehrozí! :mrgreen:
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

mipesa píše:Jen nechápu proč se Návštěvníku pouštíš na tenký led v ničem nevypovídajícím a kontraverzním tvrzením o něčem, co funguje a fungovat bude.Je otázkou jak, komu a co funguje.
Ano, ta poslední věta citace je naprosto klíčová! Je to relevantní výpověď? Ano. Je dostatečně reprezentativní? Ne!
Aby bylo jasné, jak to myslím: Určitě ne všichni, kdož chlastali metylalkohol, zemřeli nebo alespoň oslepli. Je z toho však možno vyvozovat, že konzumace metylalkoholu je naprosto bezpečná? To není o pokroku, ale o hlouposti (viz citace níže)!
mipesa píše:Pro tebe jsou asi všichni, co se touto cestou pouští pitomci.To je tvůj problém.Čas a rozvoj nezastavíš s tím se musíš, bohužel tobě, smířit.Mě se taky nelíbí spousta věcí a fylozofovat o nich, tak na to nemám čas.Takže tobě nezbyde nic jiného než být minimální maximalista nebo maximální minimalista.Tím tě rozhodně nechci urazit, spíš to v určitém úhlu souvislosti můžeš brát jako kompliment.
Jestli to někdo chce sám zkoušet s vědomím všech rizik, je to jen jeho věc. Ostatně v historii byl zaznamenán dostatek případů, kdy např. významné farmaceutické objevy byly učiněny osobním testováním jejich účinků na samotných tvůrcích (o těch, kteří to nepřežili, se samozřejmě moc nepíše...). Ti ostatní by však měli mít možnost slyšet i skeptický hlas neladící s hlavním proudem nadšených obdivovatelů (teď to nějak nedokážu napasovat do trefné formulky :wink: o minimálním maximalistovi nebo maximálním minimalistovi).
xxx

Re: ethanol E85

Příspěvek od xxx »

Dobrý den modeláři (pravděpodobně )
začínáte se mi zamlouva přístupem k problematice E85, určitě si problematiku nastudujte na foru škoda.panda. K TUV já věděl že Vás to nenechá chladným, já ale přestavby nedělám ( opravdu neprodávám vše k čemu napíšu příspěvek - nemám obchoďák ) tak já myslím že protokoly musí předložit firma co montáž provádí včetně záruk.

K mé maličkosti, nebojte se já nezapoměl na na slib až budu mít od novona výsledek a zkoušky tlaků XADO dám to sem ( jsme v kontaktu a mám od něj první dojem po ccc 1000 KM )

Jinak neuvádějte, že někdo někoho přesvědčuje k přestavbám na provoz na E85, uvedlo se jen pro a proti. Úspory za cenu paliva oproti vyšším vstupním nákladům přestavby kdy certifikované jednotky začínají na 8000,- u 4 válce a to bez diagnostiky nastavení ŘJ, vyšším nárokům na servisní intervaly ( výměny svíček , mot. oleje ) , to že to není pro každého zde žádný přispivatel nepopřel. Vyhněme se ale nekorektním katastrofickým scénářům a jednoho úhlu pohledu. Myslím že to zvládneme.
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

xxx píše:... Jinak neuvádějte, že někdo někoho přesvědčuje k přestavbám na provoz na E85, uvedlo se jen pro a proti. ...
Ono je to mnohem horší: tady se to začasté prezentuje tak, že E85 lze tankovat bez jakýchkoli úprav! :evil:
xxx

Re: ethanol E85

Příspěvek od xxx »

Ano, tak bez úprav = bez záruk. Jinak myslím že už je to všem jasné. :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pitris »

Ano, takže nejenom u Saabu, Volva a Fordu, ale i u Škodovky (potažmo u VW) jsou úplní blbci, když upravují motory na E85 :twisted:
http://www.autoweb.cz/frankfurt-live-sk ... a-alkohol/
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
xxx

Re: ethanol E85

Příspěvek od xxx »

Tak nevím zda Pitris tím odkazem potvrzuje můj příspěvek o přestavbách na provoz E85 ? Každopádně to potvrzuje že automobilky přestavby dělají i zcela oficiálně, jak jsem uvedl .
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

xxx píše:... Každopádně to potvrzuje že automobilky přestavby dělají i zcela oficiálně, jak jsem uvedl .
Nic takového tu ale uvedeno nebylo! Přestavbová sada v podobě elektronického šidítka naroubovaného na vstřiky nemá ani zbla společného s "oficiální přestavbou" v automobilce :!: Ta spočívá mj. v použití jiných ventilů, jejich sedel a pístů a samozřejmě také zapal. svíček, jiných mapách v ŘJ, jiných vstřicích, podávacím čerpadle paliva a jeho vedení. Je znát ten rozdíl? :mrgreen:
xxx

Re: ethanol E85

Příspěvek od xxx »

No to ano u nového vozu z výroby v garanci, u jetého auta s 180 tis nalítáno jaksi oželíte zbytečnosti , pokud vím přestavby se omezují na přestavbovou jednotku, úpravu ŘJ a výměnu svíček platin na LPG, palivového filtru a uživatelé s tím nemají problém ( dokonce ani doporučovanou častější výměnu oleje dle vyjádření nepovažují za nutnou )

To vy jste uváděl že provoz na E85 je : cituji To, že se něco prodává a lidé na to jezdí, je důsledkem tristní ekonomické situace nutící zákazníky šetřit kde se dá, mnohdy za každou cenu: viz též např. metylalkoholová aféra a téměř třicítka obětí.

A ono to v zahraničí ale normálně běží ( léta ) a i přímo z výroby předních značek vozů, ono nové volvo si moc nekupují lidé pod tristní ekonomickou situací, nebo se pletu ? Pak bych byl rád takto tristně ekonomicky zatížen :lol:
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

xxx píše:No to ano u novéh vozu z výroby v garanci, u jetého auta s 180 tis nalítáno jaksi oželíte zbytečnosti , pokud vím přestavby se omezují na přestavbovou jednotku, úpravu ŘJ a výměnu svíček platin na LPG, palivového filtru a uživatelé s tím nemají problém ( dokonce ani doporučovanou častější výměnu oleje dle vyjádření nepovažují za nutnou )
To je zvláštní, že u nového auta to není zbytečnost a u jetého už ano. To je jako když by mladí neměli chlastat (třeba ten metylalkohol), ale staří již bez nebezpečí pro zdraví a život klidně mohli... :lol:
xxx píše:To vy jste uváděl že provoz na E85 je : cituji To, že se něco prodává a lidé na to jezdí, je důsledkem tristní ekonomické situace nutící zákazníky šetřit kde se dá, mnohdy za každou cenu: viz též např. metylalkoholová aféra a téměř třicítka obětí.

A ono to v zahraničí ale normálně běží ( léta ) a i přímo z výroby předních značek vozů, ono nové volvo si moc nekupují lidé pod tristní ekonomickou situací, nebo se pletu ? Pak bych byl rád takto tristně ekonomicky zatížen :lol:
Ano, ale já jsem také napsal toto:
Návštěvník píše:Zde se nejedná o žádné a už vůbec ne vědecké zdůvodnění, proč to nejde, ale o experimentální ověření, zda lze touto cestou v praxi jít. Řada výrobců aut takové experimenty provedla, a to s jednoznačným výsledkem: nezbytné technické a technologické úpravy natolik zvyšují výrobní náklady, že by to zákazník nebyl ochoten zaplatit (přesněji připlatit si), což má pochopitelně negativní dopad na tržní konkurenceschopnost takvého výrobku a tím i poptávku po něm se všemi nežádoucími zpětnými efekty na ziskovost. ...
Prostě "originál z fabriky" není pro chudáky, kteří mají hluboko do kapsy, což ostatně platí obecně: málokdo si může např. dovolit vytápět tepelným čerpadlem, aby si snížil variabilní náklady, když nemá na pokrytí fixních nákladů. To samé se týká pořízení třeba moderního vozu (pochopitelně nového) s turbodieselovým motorem, který jezdí přes 200 za 7,5 v průměru. Proto těch skutečných originálů na E85 moc není a v dohledné době ani nebude. A proto také pomřeli hlavně ti, kdož si kupovali ten nejlacinější chlast.
xxx

Re: ethanol E85

Příspěvek od xxx »

Určitě, ale dnes se již rozloučím, trochu se diskuse k alter. palivu E85 posouvá jinam k lidské tragédii s otravou panšovaného alkoholu ( To je jako když by mladí neměli chlastat (třeba ten metylalkohol), ale staří již bez nebezpečí pro zdraví a život klidně mohli...) jste chytrý člověk kusy slitin železa a železných komponentů v motoru od lidského organismu jistě rozeznáte.
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

xxx píše:... trochu se diskuse k alter. palivu E85 posouvá jinam k lidské tragédii s otravou panšovaného alkoholu ...
Ono to ale spolu bezprostředně souvisí: ten, kdo má hluboko do kapsy, se snaží ušetřit. A jestli kvůli tomu pije jedovatou látku anebo si lije do nádrže auta něco, co tam bez zásadnějších úprav rozhodně nepatří, je vcelku jedno - v obou případech na to v konečném důsledku dojede. Samozřejmě zbývá nezodpovězenou otázka, proč vůbec musí chlastat či jezdit autem, když na to vlastně nemá.
Odpovědět