E85 a svíčky - vliv na motor

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od Hombre »

Asych napsal pravdu, taky jsem nevěděl, že do Zeteka se dávjí dva druhy svíček 2+2 . Jediná informace, která byla pro mne zajimavá byla tá, že Fordy mají o něco větší napětí na cívce, než ostatní auta. Proto i ten odtrh na svíčkách 1,3mm ,který jsem upravoval na různé hodnoty a pak ještě ta věc, že každá svíčka háže jiskru dvakrát. Poprvé v klasické poloze a po druhé při vytlačování spalin pístem a otevřeném výfukovém ventilu.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:... Protože mi to potvrdili i kolegové z fóra,tak jsem byl velmi překvapen,že jsem měl v autě svíčky Bosch a proto jsem napsal,že nesouhlasím s tvým tvrzením,že na svíčkách výrobce rozhodně nešetří. Navíc mi nedávno potvrdil jiný kolega,že měl v autě také Bosch. ...
Pak ovšem při aplikaci modus ponens platí, že máš horší motor, než je ten Zetec od Forda, poněvadž tam výrobce na svíčkách nešetřil. Jinak řečeno, jestliže v případě tvého motoru výrobce šetřil dokonce na tak veledůležité součástce bezprostředně ovlivňující práci motoru, na čem všem dalším ještě ušetřil? :idea: :mrgreen:
No nevím jestli výrobce VTI na něčem šetřil nebo je tento motor horší,ale mě docela pobavil příspěvek jednoho účastníka diskuze na fordím fóru. :mrgreen:
Tak jsem právě rozbalil origo Ford svíčku dodanou pod Finis kódem 1493001 (4M5G12405XE), na keramice je natištěno FoMoCo AYFS22CB a na železe je vyražen znak Bosch a číslo HR 8 MEV Russia 312
A ještě mě napadla jedna věc,už jsi se podíval jaké svíce máš ve svém novém stroji? :wink:
Naposledy upravil(a) lengy60 dne ned bře 15, 2015 7:08, celkem upraveno 1 x.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od lengy60 »

Hombre píše:Asych napsal pravdu, taky jsem nevěděl, že do Zeteka se dávají dva druhy svíček 2+2 . Jediná informace, která byla pro mne zajímavá byla ta, že Fordy mají o něco větší napětí na cívce, než ostatní auta. Proto i ten odtrh na svíčkách 1,3mm ,který jsem upravoval na různé hodnoty a pak ještě ta věc, že každá svíčka háže jiskru dvakrát. Poprvé v klasické poloze a po druhé při vytlačování spalin pístem a otevřeném výfukovém ventilu.
To se divím,já myslel,že chodíš na fordí fórum. :D Tady je na téma zapalovacích svíček docela výživná diskuze. :lol: http://www.fordfans.cz/phpbb3/viewtopic ... bcbe8c0ba6
Ona je zajímavá i tím,že byla založena v dubnu 2004 a poslední příspěvek je ze září 2014.
Takže buď se jim po 10 letech podařilo vyřešit jaké svíčky do motoru vlastně dát a nebo to už všichni hodili ze skály. :idea: :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od Hombre »

Na toto foru již moc nechodím, jsem tam členem od 2004 :D a mám k tomu své osobní důvody, ikdyž s některýma se setkávám na srazech. Částkovice, spanilé jízdy...atd...byla má práce, ale vždy se někdo najde, který to dovede dělat lépe, ale jen hubou. :mrgreen:
O svíčkách je psáno dosti, to jo, ale že se osazoval motor 2+2 tam určitě není ani čárka, jinak bych o tom věděl. Spíše chodím na http://www.ford-mondeo.cz a taky jsem 2+2 svičky i tam nezaregistroval. :cry:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od lengy60 »

Právě,že se tam o těch 2 druzích svíček píše,tak proto jsem se ptal. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:... Proto i ten odtrh na svíčkách 1,3mm...
V době, kdy jsem se tomu aktivně věnoval, byl ten odtrh u zeteců dokonce 1,6 mm: extrém, který jsem nikde jinde nezaregistroval.
Hombre píše:... každá svíčka háže jiskru dvakrát. Poprvé v klasické poloze a po druhé při vytlačování spalin pístem a otevřeném výfukovém ventilu.
Tím důvodem není nějaký specifický záměr konstruktéra pálit do vytlačování spalin, ale prostě jen to, že v jisté době, kdy šlo o to zbavit se mechanického rozdělovače, se běžně používala jedna cívka pro dva válce. Takhle to měla řešené řada motorů, včetně Mitsubishi. Teprve v další etapě přišel elektronicky řízený cívkový monoblok a nakonec jedna cívka přímo na každé svíčce. Zpět k věci: dvě jiskry během jednoho 4T cyklu samozřejmě znamenají nižší životnost svíček.
Návštěvník

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... A ještě mě napadla jedna věc,už jsi se podíval jaké svíce máš ve svém novém stroji? :wink:
Už jsem se na to dlouho chystal, ale kvůli práci nedostal. Ovšem nyní, jsa vyprovokován tvým příspěvkem, se během dopoledne vydám do garáže... :lol:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od lengy60 »

Když už se bavíme o svíčkách,tak jsem objevil Denso Iridium Pover IXUH22 za přátelských 242,-Kč u auto cardo. :D Docela mě ale zaráží ta cenovka,aby to zase nebylo nějaké made in z lesních samot. :(
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:... A ještě mě napadla jedna věc,už jsi se podíval jaké svíce máš ve svém novém stroji? :wink:
Už jsem se na to dlouho chystal, ale kvůli práci nedostal. Ovšem nyní, jsa vyprovokován tvým příspěvkem, se během dopoledne vydám do garáže... :lol:
Tak to se omlouvám,nechtěl jsem ti kazit neděli. :oops:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Právě,že se tam o těch 2 druzích svíček píše,tak proto jsem se ptal. :D
Já jsem to tam určitě nepsal, na tom fóru jsem nikdy nebyl. Že bych se nyní měl zapojit...(abych zvěděl, co mne čeká a nemine)? :P
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:Právě,že se tam o těch 2 druzích svíček píše,tak proto jsem se ptal. :D
Já jsem to tam určitě nepsal, na tom fóru jsem nikdy nebyl. Že bych se nyní měl zapojit...(abych zvěděl, co mne čeká a nemine)? :P
Určitě jsi to nepsal,to bych si všiml. :wink: :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Tak to se omlouvám,nechtěl jsem ti kazit neděli. :oops:
To není žádné kazení neděle. Již včera jsem měl náležité odhodlání, jenže pak jsem usnul a následně musel odjet, abych si stihl nakoupit, a po návratu se mi do toho na teplém motoru nechtělo (předpokládám, že tam bude kuželová dosedací plocha :( ).
Návštěvník

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Určitě jsi to nepsal,to bych si všiml. :wink: :D
Tak to jsem moc rád, poněvadž jinak často upadám v podezření, že si "ty blbosti" vymýšlím. :mrgreen:
Návštěvník

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od Návštěvník »

Jenom mi, prosím, napiš, zda na jedné cívce visí vždy rozdílné svíčky, nebo ke každé cívce přísluší vždy stejné svíce. Nějak jsem si tehdy právě tohohle při demontáži těch svíček nevšiml (poněvadž zpátky jsem je nedával - šly tam Denso Iridium ITV16) a hledat na fordím fóru jsem líný. :oops:
Návštěvník

Re: E85 a svíčky - vliv na motor

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Tak jsem právě rozbalil origo Ford svíčku dodanou pod Finis kódem 1493001 (4M5G12405XE), na keramice je natištěno FoMoCo AYFS22CB a na železe je vyražen znak Bosch a číslo HR 8 MEV Russia 312
Jenom mne napadlo, zda má tohle nějakou vypovídací schopnost o tom, co tam vlastně výrobce motoru montuje ve fabrice?
Odpovědět