Durablend 10w-40 vs. esso

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
mario74

Durablend 10w-40 vs. esso

Příspěvek od mario74 »

Mal som Durablend 10w-40 bol vpohode. Po prechode na MakLife 10w-40 sa mi zvysila spotreba
oleja o cca 1l na 10000km ( t.j. plus cca 100% ), Takze sa vratim k Durablendu.
A teraz otazka : Co si myslite o oleji esso ultra 10w-40? Bracho ma Peugeot 206 a tam mu ho vrelo doporucuju ( z valvoline mu vraj klepu ventily )
auto Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96,
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

" ( z valvoline mu vraj klepu ventily )
auto Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96 "

V případě daného vozu tak akorát zřejmě klepe (a to hodně :P ) v palici toho, kdo takový výrok vůbec dokázal vypustit z úst!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27507
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Durablend 10w-40 vs. esso

Příspěvek od Pitris »

mario74 píše:Mal som Durablend 10w-40 bol vpohode. Po prechode na MakLife 10w-40 sa mi zvysila spotreba
oleja o cca 1l na 10000km ( t.j. plus cca 100% ), Takze sa vratim k Durablendu.
A teraz otazka : Co si myslite o oleji esso ultra 10w-40? Bracho ma Peugeot 206 a tam mu ho vrelo doporucuju ( z valvoline mu vraj klepu ventily )
auto Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96,
K tomu prvnímu - když byl Durablend v pohodě, proč si ho měnil za MaxLife? A jeho spotřeba nebyla vyšší určitě tím, že je to MaxLife.
K tomu druhému - oleje Esso jsou kvalitou nad průměrem, určitě ho bracho může použít (ale stejně tak i ten Valvoline, z oleje - pokud je použit olej správné API, ACEA a vhodné SAE) ventily KLEPAT NEBUDOU. Co ventilová vůle, nebo kvalita použitého paliva?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No právě: kvůli oleji mohou klepat tak okorát ventilová zdvihátka, jimiž ovšem předmětný motor vybaven není! A tzv. - lidově řečeno - "klepání ventilů" žádným způsobem nesouvisí s ventily samotnými, ale je průvodním zvukovým projevem klepání pístu ve válci v důsledku detonačního spalování, na což použitý motorový olej také nemá žádný vliv.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:" ( z valvoline mu vraj klepu ventily )
auto Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96 "

V případě daného vozu tak akorát zřejmě klepe (a to hodně :P ) v palici toho, kdo takový výrok vůbec dokázal vypustit z úst!
- z valvoline mu vraj klepu ventily v peugote 206
- Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96 je moje auto

to partis: kedze mam nabehane hodne na 100t km tak som chcel skusit ten maxlife. Ale velmi sa mi neosvedcil
lordlacik

Příspěvek od lordlacik »

Ak si chces "Anonym" vypočuť zvuk čo robí po MaxLife, tak nech sa páči.
Olej Durablend sme menili na MaxLife kvôli tomu, že už máme nabehané obaja nad 100k a MaxLife je práve pre takéto motory.
Tak prečo potom začalo bráškovi žrať olej a mne ťukať ventily? Aha áno, vymysleli sme si to. Srdečne ďakujeme za pomoc. :twisted:
Bratříku ja mám 106 nie 206
P106 2000 1,4 restyl sport facelift
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Durablend 10W-40 a MaxLife 10-40 jsou z hlediska norem, které splňují, naprosto rovnocenné oleje, pouze ten druhý má jinou aditivaci. Aditivaci, jejímž úkole je, mimo jiné, pomoci vyčistit starší motor. Ani jedno by nemělo způsobit zvýšení spotřeby oleje, ba právě naopak!

A prosím nepoužívat výraz "klepání" či "ťukání ventilů". Důvody jsem snad dostatečně vysvětlil.
mario74

Příspěvek od mario74 »

Vsimol som si ze maju rovnake specifikacie.
Aj ja som cakal opacny efekt, ako sa prejavil u mna :P
ALE netvrdim, ze je to len a iba vplivom toho maxlife. :wink:
FF

Příspěvek od FF »

Anonymous píše:Durablend 10W-40 a MaxLife 10-40 jsou z hlediska norem, které splňují, naprosto rovnocenné oleje...
DuaBlend
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=127

MaxLife
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=827

...majú rovnaké normy???!!!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To, co tam v případě MaxLife "chybí" - MB 229.1, H156, VW 500.00/505.00 (1/97), BMW Longlife Oil - je zcela nedůležité, jelikož to hravě splní snad každý značkový olej v SAE 10W/40, API: SL/CF, ACEA: A3/B3.
Odpovědět