Dolievate bezúdržbové akumulátory...?!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět

Dolievate bezúdržbové akumulátory...?!

36
40%
Nie/Ne
53
60%
 
Celkem hlasů: 89

modelář

Příspěvek od modelář »

skodovkar píše:Proboha co to chováš? :shock:
Nejspíše ufounky... :lol:
modelář

Příspěvek od modelář »

Inspirován zdejší debatou jsem se dnes odpoledne snažil dostat do akumulátoru. Přestože to vypadalo na dvě snadno demontovatelné sdružené (po 3 špuntech/článcích každá) krytky, nepodařilo se mi je vypáčit: mám pocit, že jsou buď přilepené nebo dokonce "přivařené" (technologií sváření plastů), jelikož se při tom páčení prostě ani trochu nehnou... :shock:
FF

Re: destilka

Příspěvek od FF »

Tomča píše:zdravím, já tuto vodu potřebuju do akvárka. Koupil jsem ji jednou v Tescu a pak už ji tam neměli. Nevíte, kdo je dovozce na Slovensku? V té maďarštině se špatně orientuju.
tom.tomca@sezam.cz
FF píše:...nestraš ma! Ja som to dolial deionizovanou vodou určenou o. i. aj k dolievaniu do akumulátorov. Je tam aj nejaká norma:

EN ISO 3696:2000
Výrobca a distribútor:
Spoločnosť Autoshop Kft.
2340 Kiskunlacháza, Vasút út 19., Maďarsko
http://www.autoshop.co.hu


...takto vyzerá, akurát nápisy sú v CZ/SK: http://www.autoshop.co.hu/kepek/ION/nagy/kep7.jpg
Majú ju u nás stále v Tescu.

Ja som ju kupoval presne pred rokom, kvôli ultrazvukovému zvlhčovaču a išlo mi len o cenu, pretože som toho potreboval na celú zimu (ústredné kúrenie v byte mi dokáže spraviť vlhkosť vzduchu na úrovni pod 30% a to je sucho ako sviňa, pritom cez najväčšie mrazy kúrim len na 18°C, pretože nemám zateplené a máme merače na radiátoroch - v kombinácii s tou nízkou vlhkosťou nie je totiž až taký pocit chladu :wink: ) - tých 5l stálo v akcii v Tescu (ak si dobre pamätám) 0,49€ :!: a kúpil som vtedy 30 litrov. 20 litrov potrebujem na tie najsuchšie obdobia v byte (v zime) a to som vtedy netušil, že je až taká kvalitná a s normou - našťastie! Pretože som narážku na kvalitu zaregistroval až teraz, keď som mal v akumulátore už doliate... :wink: ...a je pravda, že sa mi minulý akumulátor začal pomaly odporúčať po doliatí destilovanou vodou - o norme na čistotu som nemal ani len jedinú myšlienku v hlave. Samozrejme, na nálepke tej destilovanej vody bolo napísané na technické účely o. i. aj na dolievanie do akumulátorov - houby! Oni si tam napíšu čo chcú... ...norma je norma!
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

To bohužel také dobře znám. Ráno se vzbudíš a sucho a škrábe v krku. Já to řeším více nádobami s vodou v pokoji. Na spaní radiátor úplně zavírám, ale jsou tu trubky, takže to moc nepomůže (už jsem zvažoval zaizolování).
Pokud si chceš zlepšit efektivitu vytápění, tak si dej za radiátor hliníkovou folii, odrazí teplo, takže nebude vytápět stěnu.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..ty vole no vy ste nejaky fakt odolny ja ked nekurim tak mam v byte 19 a nie to 18,a ked kurim tak mam bežne okolo 25 stupnou v spalni 23 a aktualna vlhkosť vzduchu je 26%
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

:D kurit=topit, než mi to došlo, tak jsem si říkal, že jsi asi těžký kuřák :lol:
craken

Příspěvek od craken »

mozem sa opytat? ked idem nabijat bezudrzbovu bateriu... bateria ma na vrch taku samolepku a pod nou srbovatelne špunty... mam tie spunty pre nabijani povolit?
FF

Příspěvek od FF »

...ak máš "normálnu" nabíjačku (teda elektronicky riadenú, a nepustí viac ako 14,3V) tak nie, ak máš "nenormálnu" nabíjačku (teda nie elektronicky riadenú, ktorá pumpuje viac ako 14,3V, väčšinou aj vyše 16V) tak áno a musíš to strážiť, aby to nevyvrelo!!!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

craken píše:mozem sa opytat? ked idem nabijat bezudrzbovu bateriu... bateria ma na vrch taku samolepku a pod nou srbovatelne špunty... mam tie spunty pre nabijani povolit?
když máš možnost "otevřít" i bezúdržbovou aku, tak (alespoň) při nabíjení hlídej / dolej destilku.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..mám znameho kt. ma samodomo nabíjačku a stare članky nabíja šokom,na začiatku nastaví 20V necha ju tak pol hodku a potom znižuje na nejakych 16V podotýkam že nabíjačka dava okolo 25A :twisted: :twisted:
craken

Příspěvek od craken »

chlapi ... nabijam ten moj akumulator (80A) uz cca 8 hodin prudom cca 3 A a stale mi indikator na akumulatore svieti na cierno, co znamena ze je vybity... je to OK? v manuale auta je napisane ze treba nabijat velmi pomaly max 4 A a menej.... co s tym? kolko to este nechat nabijat?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Nechej to přes noc.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
@Matyzak

Příspěvek od @Matyzak »

kurit=topit, než mi to došlo, tak jsem si říkal, že jsi asi těžký kuřák ...
a topit po slovensky znamena niekomu strcit hlavu pod vodu a drzat ju tam :-) aby sa utopil :-))))))))
FF

Příspěvek od FF »

...a v jednom nemenovanom reťazci majú každý rok takú skrinku, ktorá sa pripojí do zapaľovača a vykuruje vnútorný priestor automobilu a na krabici je napísané "Topení do auta", ale na SK cenovke je napísané "Topenie do auta" :wink: - nie je to skvelé :?: :!: - keď si bude chcieť niekdo vytopiť auto, stačí stlačiť tlačidlo! :wink: :lol:
Brembo.SV

Příspěvek od Brembo.SV »

no mne magicke oko zmizlo,ked prisli silne mrazy,a mohol som dobijat,kolko som chcel a oko zelene uz nikdy nebolo. Niekedy pomoze po nabiti zatriast bateriou a oko sa ukaze. Niektore aku maju to oko ale debilne riesene bez spodneho dorazu a gulicka zmizne ktovie kam,alebo sa len skratka sa zadrhne dole a uz sa neobjavi.
Odpovědět