Cítíte se bezpečně v "pětihvězdičkovém autě"? Omyl

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

modelář

Cítíte se bezpečně v "pětihvězdičkovém autě"? Omyl

Příspěvek od modelář »

Konečně měl někdo další (tedy kromě mé maličkosti - já to tvrdím už roky a jsem za to vždy peskován :twisted: ) odvahu pojmenovat věci pravými jmény:
http://auto.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=684966

Díky za to!

P.S.: Můj dovětek: "Já ti to furt říkám - neseď příliš blízko/daleko, příliš vzpřímeně/příliš naležato, zhubni/ztloustni, musíš povyrůst/už nesmíš dále růst, nedávej si nohu přes nohu/neseď s koleny u sebe, nenos brýle/nekuř doutník, neseď v kožichu ani nahá... atd. atd., nebo tě ty airbagy (a/nebo bezpečnostní pásy s pyrotechnickými předpínači a hydraulickými omezovači tahu) zabijou! :lol:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Tohle je s prominutím buzerace.
1. Podle čeho se bude posuzovat jak a kde mám mít pás? Budou běhat s pravítkem?
2.Naprostá většina vozů má tříkotevní samonavíjecí pás, tak jak může jít pouze přes břicho?
3. Pokud si někdo nalepí obličej na volant, nebo si dá nohy na desku a má-li airbag, tak je to blbec a jak známo proti lidské blbosti je marné bojovat.
4. Každému může vyhovovat trochu jiná poloha vzhledem k výhledu z vozu i jeho fyziologii.
5. Kontrola opěrek hlavy? Minimálně u škodovek marná práce, ať jsou jakkoli, tak jsou špatně (ale prý se poslední dobou zlepšily).
6. Kde je nějaká právní úprava pro výkon kontroly?

Za sebe chci dodat, že si vždy místo upravím, sedím tak daleko od airbagu jak to jde a pásy jsou pro mě samozřejmostí.
Samozřejmě upozornit může, ale pokutovat nemá podle čeho, je-li zapnutý pás a děti v sedačkách, je-li to možné.
Naposledy upravil(a) skodovkar dne stř pro 08, 2010 17:03, celkem upraveno 1 x.
modelář

Příspěvek od modelář »

A nezapomeňte si projít fakt "výživnou" diskusi pod tím článkem! :wink:

P.S.: Sám jsem se nezapojil... :)
FF

Příspěvek od FF »

...mali by (podľa mňa) pokutovať to, keď má niekto aktívny airbag a nemá pás aj pri úplne pomalej rýchlosti a naopak ak nedeaktivuje airbag ak tam má dieťa v autosedačke!!!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Jó, ani "pětihvězdičkový" auto, ani zapnutej pás, a ani airbagy nejsou zárukou bezpečnosti. Pokud člověk nejezdí "hlavou", (a ten druhý taky), tak se může stát - a stane se - velký bum s fatálními následky, a ani "5hvězdiček" nepomůže......A je fakt, že pás se dá zapnout špatně, a největší kravina je nepoutat se v autě s airbagy......
Naposledy upravil(a) Pitris dne stř pro 08, 2010 21:53, celkem upraveno 1 x.
modelář

Příspěvek od modelář »

skodovkar píše:...sedím tak daleko od airbagu jak to jde...
Tak zrovna tohle Ti nemusí moc pomoct: jde totiž hlavně o to, aby příslušná část těla řidiče, resp. pasažéra, padla do již vyfukujícího se airbagu. A tuto podmínku není vůbec jednoduché naplnit. Pár faktorů jsem už zmínil, samozřejmě záleží rovněž na rychlosti vozu, momentu aktivace systému, úhlu nárazu/dopadu atd. atd.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

skodovkar píše:.....sedím tak daleko od airbagu jak to jde.....
Sedět by měl řidič tak, že by měl mít téměř natažené / mírně pokrčené ruce, když položí zápěstí na vršek volantu......
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Přesně tak, to má být , sedím pohodlně a bezpečně ovládám auto. Dokonce máme ve dvou směrech nastavitelný volant. Myslel jsem tím lidi, kteří na volantu doslova visí za dvě ruce a mají ho pod bradou.
Sám za sebe říkám, že érbeg v autě nechci. Už při malém ťukanci to udělá škodu za desítky tisíc, dokonce myslím, že má jistou omezenou životnost. A pokud vím, tak se nedá z TP vyškrtnout. "Nemám Airbag, umírám jako chlap." :lol:
A když jsem spolujzedec tak zaujmu pohodlnou ležérní polohu až za sloupkem.
modelář

Příspěvek od modelář »

skodovkar píše:.....že má jistou omezenou životnost. A pokud vím, tak se nedá z TP vyškrtnout......A když jsem spolujzedec tak zaujmu pohodlnou ležérní polohu až za sloupkem.
Ano, pyrotechnická patrona jak airbagů, tak i předpínačů bezp. pásů má životnost 8 let. Nevím nic o tom, že by airbag(-y) figuroval(-y) v TP.

Jinak jsem zřejmě nebyl správně pochopen: Pokud sedíš příliš daleko, nejspíše dopadneš do už zcela vyfouklého airbagu, což je rovněž špatně! Deformační zóny přístrojovky osazené airbagem totiž počítají s jeho uplatněním, jinak řečeno - nepočítá se s tím, že narazíš do přístrojovky nechráněný airbagem.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Bohužel velký TP u sebe nemám, auto je i s ním nyní nedostupné. Ale pamatuji se, že po nehodě jsem chtěl co nejvíce srazit náklady na opravu , ale byl jsem zaskočen, protože to je v TP a na STK to mohou zkontrolovat.Krom toho by to byly nepovolené úpravy atd.
modelář

Příspěvek od modelář »

skodovkar píše:... protože to je v TP a na STK to mohou zkontrolovat
Fakt o tom dost pochybuji. Nic to však na věci nemění: jestliže s tím bylo auto homologováno, být tam prostě musí!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Airbag v techničáku zaznamenaný nemám, a doporučení Hondy na překontrolování tohoto systému je 10let.
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Tak já ve "velkém TP" airbagy mám poznačené...
modelář

Příspěvek od modelář »

Bylo to auto kupované jako nové v ČR, nebo bylo prvně registrované v zahraničí, a pak dotažené do ČR jako ojeté?
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

dovoz aus SRN
Odpovědět