CINOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Dino

Příspěvek od Dino »

Anonymous píše:
ka-spel píše:Včera jsem objevil Cinol za výlohou místní zástavárny. 4l 5W40 za 450 a 10W40 za 300.
Tak to maj hodně drahý :D :D :D :lol: :lol: :lol:
TO TEDA :lol: :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ka-spel píše:Včera jsem objevil Cinol za výlohou místní zástavárny. 4l 5W40 za 450 a 10W40 za 300.
Ňáký předražený, ne? Já kupuji na benzince 5l Cinolu 5W-40 za 520 Kč.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Anonymous píše:
ka-spel píše:Včera jsem objevil Cinol za výlohou místní zástavárny. 4l 5W40 za 450 a 10W40 za 300.
Ňáký předražený, ne? Já kupuji na benzince 5l Cinolu 5W-40 za 520 Kč.
:D A to má na tom pumpa 55% marži :D :D :D
Pkod1

Příspěvek od Pkod1 »

alfi166silver píše:http://www.petrol.cz/noviny/clanek.asp?id=8145
Tady se sešli :D a diskutovali,když si to přečteš tak dojdeš k názoru,že sice Velvana udělala prasárnu,ale ti postižení moc nekřičeli,protože 80% toho asi pravda byla.
myslel jsem spise technicke vysvetleni proc alkalicka rezerva nemusi byt spravne hodnotici meritko kvality. Pokud je hodnotici parametr chybne zvoleny, jsou i vysledky testu zavadejici.
treba tady na str.3
http://www.hekra.cz/magaziny/magazin2_04.pdf
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

O nezávislosti toho testu si nedělám iluze,je to jak s Autem roku v Čechách,HTP Fabia II poráží Aston Martin DB9 :lol: :lol: ...
Je mi jasné,že technologie se vyvíjejí a novou chemickou sloučeninu testovat starou metodou moc nejde nebo vyjdou podivné výsledky.Jestli ta alkalická rezerva v daném případě je správné měřítko kvality opravdu nevím,spíš jsem chtěl poukázat,jak se tam dohadují "má to na obalu napsanou normu a stejně ji nesplňuje,my to děláme jinak a zákazníci si stejně vyberou to levnější......".To,že nikdo neřeší.Norma je přeci norma a buďto jí splní a nebo ne.A tak je to se vším,milion norem na obalu a ve finále se zjistí,že tomu výrobku ty normy nikdo neudělil a právníci pak začnou"že tu normu přeci jen pokrývá nebo se k ní blíží,nikde jsme netvrdili,že výrobek tou normou prošel atd...."
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Zkoušku provádím především kvůli synovi, který tento olej nabízí v servise do aut vyrobených do roku 2000, pro interval 10000 km nebo jeden rok. Měl těžké spaní z toho, že si někdo může poškodit Cinolem motor. Po vypuštění Cinolu budu testovat Rheinol 5w-40, který dealer nabízí za neskutečnou cenu. :lol: :lol: :lol:
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Anonymous píše:Zkoušku provádím především kvůli synovi, který tento olej nabízí v servise do aut vyrobených do roku 2000, pro interval 10000 km nebo jeden rok. Měl těžké spaní z toho, že si někdo může poškodit Cinolem motor. Po vypuštění Cinolu budu testovat Rheinol 5w-40, který dealer nabízí za neskutečnou cenu. :lol: :lol: :lol:
Opět se projevila senilita a zapoměl jsem se podepsat.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...o Cinole tu už bola davnejšie debata,ja som s touto značkou celkom spokojný použivam aj ine vyrobky tejto značky a pridu mi celkom kvalitne,no to ma malu vypovedaciu hodnotu...tak či tak Cinol bude zrejme BP :!:
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

hloupej vepřík píše:
ka-spel píše:Včera jsem objevil Cinol za výlohou místní zástavárny. 4l 5W40 za 450 a 10W40 za 300.
Ty jsi je tam zasek :shock: :D :D :D :D

:lol:
byloObrázek
je Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Anonymous píše:Po vypuštění Cinolu budu testovat Rheinol 5w-40, který dealer nabízí za neskutečnou cenu. :lol: :lol: :lol:
To je nějaká divná firma. Mít stránky jen v němčině a ruštině. :D

Připadá mě to na jedno kopyto jako Kuttenkeuler.
byloObrázek
je Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

všechny oleje jsou na jedno kopyto
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Anonymous píše:všechny oleje jsou na jedno kopyto
Maximálně v tom, že jsou mastné a jsou z ropy.
byloObrázek
je Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ka-spel píše:
Anonymous píše:všechny oleje jsou na jedno kopyto
Maximálně v tom, že jsou mastné a jsou z ropy.
a některé ani to! :lol:
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Anonymous píše:
ka-spel píše:
Anonymous píše:všechny oleje jsou na jedno kopyto
Maximálně v tom, že jsou mastné a jsou z ropy.
a některé ani to! :lol:
Někteří to šidí a dělají syntetické náhražky. :lol:
byloObrázek
je Obrázek
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Olej je vyměněný.Celkem se s ním najelo 31200 km. Z toho asi 6000 do 5 km, asi 5000 do 20 km, kolem 10000 km do 50 km a zbytek delší trasy s tunovým autem na vleku.Motor má nyní najeto 532000 km a vyfasoval 7,5 litrů Rheinolu 5w-40.
Odpovědět