Cinol SJ/ CF 10W/40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Olej 222

Cinol SJ/ CF 10W/40

Příspěvek od Olej 222 »

Zdravím, potřebuji radu. Koupil jsem Mondeo, r.v. 98, 1.6 16V, najeto pouze 75 000km. Jezdil na 5W/40, ale chci přejít na 10W/40 Benzín/diesel. Mám doma mot. olej Cinol 10W/40, API SJ/CF, ACEA A3,B, MB 229.1, VW 505.00, 500.00
Mohu tento olej použít, ikdyž kvalita oleje asi není nic moc? Nechal bych ho tam max. 10 000km. Děkuji za radu.
modelář

Příspěvek od modelář »

1/ Jaké normy předepisuje výrobce vozu?
2/ Jak jsi poznal, že "kvalita je asi nic moc"?
3/ Jaké důvody Tě vedou k "přechodu"?
Olej 222

Příspěvek od Olej 222 »

1)Nevím, kde to najít, co přepisuje výrobce, v servisce a brožurce jsem nic nenašel. 2) Cena byla asi 320,- za 4 litry a norma API SJ, tak jsem myslel, že olej je nic moc, nevím. Už jsem koupil Divinol 10W/40, ten má API SL, což si myslím, že už tam mohu bez problémů nalít. 3) Přecházím na 10W/40 i z finančních důvodů a v zimě moc nejezdím. Olejový filtr mám od firmy ALCO přímo na Mondeo, snad to stačí, ale příště bych koupil raději MANN. Děkuji :wink: .
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Ford rika WSS-M2C913, coz jsou "jeho" Ford Formula E/F 5W30 nebo toto
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1627 nebo
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=130

Ale tou 10W40, kterou mas, taky nic nezkazis...
Olej 222

Příspěvek od Olej 222 »

Ano, přesně tem Mobil olej, co dal DEMO do odkazu, je uveden na štítku po předchozí výměně oleje :wink: . Kdybych věděl, že je cena toho oleje takhle nízko, tak bych ho objednal, tak příště :wink: . Jsem rád, že alspoň tím Divinolem nic neskazím. Děkuji vám všem za rady.

Snad ani tím filtrem jsem nic nezkazil, mám ALCO, ale příště mám vzít raději MANN nebo UFI?
modelář

Příspěvek od modelář »

API SJ je pro motor z r.v. 1998 bezpochyby zcela dostačující. Fígl ovšem spočívá v tom, že výrobce motoru předepisuje použití oleje v ACEA A1, tj. se sníženou HTHS viskozitou. Přesto lze bez obav použít olej v ACEA A3, tedy se standardní HTHS viskozitou, na který ten motor navíc jezdil až doposud, neboť žádný olej v SAE 5W-40 nemá sníženou HTHS viskozitu (v tomhle ten štítek prostě nesedí). Ještě bych se zajímal o délku výměnných lhůt, ale 10 tis. km je zřejmě ideál, byť výrobce určitě předpokládal "horní hranici" výše.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27508
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Jestli má motor najeto opravdu jen 75tkm, je dobře použitelný ten Mobil 5w30 A1.
Ale zrovna tak se dá použít 5w40 nebo i 10w40 A3 - a jak napsal modelář, olej API SJ stačí.
Záleží taky na jízdních podmínkách - pokud převažuje hodně studených startů, a krátkých jízd, je vhodnější ta "pětka", jestli je auto v garáži, a jezdí se delší cesty, stačí "desítka".

Co se týká zde uvedených značek filtrů, já bych volil MANN.....jinak - o filtrech třeba zde:
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=2721
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

CINOL je dobry olej... nema take meno mozno ako ine znakcy ktorych mena lepsie zneju ale olej je rovnaky...
Teda okrem olejov MOBIL a ELF kt. ja povazujem za najlepsie oleje na trhu.
Ale cinol sa bez problemov vyrovna znackam ako MOGUL, MOL, ESSO, Q8 atd a podla mna prevysuje kvalitativnou urovnou znacku Valvoline.

Takze toho CINOLU by som sa nebal, môj otec na nom jazdi uz cca tri roky a bez problemov. a Taktiez ja som viac krat pouzil CINOL 5w-40 pretoze splna mnou pozadovanu oplacku normu...
Ale vacsinou pouzivam MOBIL alebo ELF.. tie oleje umazu vsetko aj bez normy len su kapanek drahsie :-)
Návštěvník

Tomáš Karasek

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravim, viem ze okolo CINOLU sa tu viedla uz velakrat dlha debata... no ja chcem podotknut alebo oboznamit Vas kt. mozno o tom este neviete o novom druhu CINOLU 5W-40 zvlast urceny pre PD motory... Ja som ho kúpil v kamennom obchode za 32 € čo si myslim ze je veľmi dobrá suma... zdá sa mi ze to je kvalitny olej teda.. resp. taky ako ostatné žiadne negatívne prejavy od motora zatial neboli a spravil som na nom už cca 1500km.. Plní normy : API SM/CF, ACEA A3/B3/C3, MB 229.31, VW 502.00, 505.00, 505.01, BMW Longlife LL – 04, FORD WSS - M2C917A, Porsche, PEUGEOT HDI

Ja som s nim zatial úplne spokojný, vyzerá to tak ze uz budem dávať len tento olej. Moje vozidlo SEAT LEON 1,9 TDI PD najazdených mnou 63 000km a kedze to bol dovoz môzem len hadáť koľko má v skutočnosti.. ale momentálne svieti na tachometri 198 500km.

tu je aj link na ten olej http://www.cinol.cz/
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Nestačím se divit, Cinol fakt válí. No já bych ještě více uvítal 5W-50. :D
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Jak už jsem psal v jiném tématu..Nedávno jsem dělal rozvody na feldě,která jezdí cca 70 tis km na olej CINOL 10W-40..Po sundání ventilového víka,krytu rozvodového řetězu a vany jsem ŽÁDNÝ maras nenašel..Vše mělo jen zlatavý nádech,bez usazenin,či karbonu..Tak že ten olej není žádný šunt apod.,tak jako si většina lidí myslí..Začnu jej tedy doporučovat a používat taky ,samo s přihlédnutím na specifikace doporučené výrobcem motoru.. :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27508
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Je fakt, (jak tu sám dříve napsal) že Cinol 10w40 používal - a ke spokojenosti - i Jerry3....
Odpovědět