Cim mazete cepy plovoucich brzdovych trmenu

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
PPP

Příspěvek od PPP »

Hmm. Zeby som sa uklepol a predsa len napisal slovo "mazat"? Mysli ze nie, aspon to neviem najst, snad len v tom zmysle ze u brzd niet co mazat. Piestiky sa mazu brzdovkou a vodiacim capom nejake mazivo nepomoze pri tych silach ktore tam posobia. Pisal som nieco o chraneni. Capy aj piestiky chodia volne kym nezahrdzaveju a tomu treba zabranit.
PPP

Příspěvek od PPP »

Mam malo skusenosti so silikonovymi pastami poznam len druhy ktore sa predavaju ako teplovodive pre chladice a potom utesnovaciu a chraniacu pre vodovody a ani jedna nie je vhodna pre mazanie, pretoze ma prilis vysoku viskozitu. Ale pred vodou chrania perfektne. Mozno ta pasta co pouzivate je prilis tekuta inac si neviem predstavit ako by mohla v plastovych prevodovkach znizovat trenie :).
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, je to pasta konzistence a "průhlednosti" vlasového gelu.
Jinak pohyblivé části brzd (nehovořím teď o pístkách ve třmenech!) je samozřejmě nutné mazat a čím je auto starší, tím častěji, neboť např. i v místech tvrdého chromování čepů dochází časem k lokálnímu opotřebení, které způsobuje vůle a váznutí/neplynulému pohybu. Ano, bavíme se o minimálním vzájemném pohybu, ale stačí to rozdělat a podívat se na třecí plochy: rozsah vzájemného pohybu je patrný na první pohled.
Jan Tomasek

Příspěvek od Jan Tomasek »

Anonymous píše: Dobrá. Jmenovat konkrétní produkt ovšem nebudu, abych nebyl nařčen z reklamy, jak se tady nedávno stalo několika přispěvatelům... :(

Na mazání kotoučových brzd osobních vozidel bylo vyvinuto speciální plastické mazivo. Je plně syntetické, odolává vysokým teplotám a vyznačuje se minimálním odlučováním oleje. Obsahuje kombinaci pevných maziv, která umožňuje přenos vysokých tlaků i při nízkých kluzných rychlostech. Jeho označení dle DIN 51502 je KX2R-50, tedy pro laiky: je pro valivá i kluzná uložení dle DIN 51825, na bázi synt. olejů ostatních, konzistence 2 dle NLGI, teplotní rozsah od -50 do +180°C. Má bílou barvu.
Oleje.cz neni verejnopravni medium a nevim, proc se tedy branite reklame, navic je mozne uvest vic produktu nez jeden, at si uzivatel vybere - nerozumim vam. Toto neni akademicka diskuse, ja potrebuji ty cepy necim namazat a zatim vubec nevim cim.

Zkousel jsem na googlu najit "KX2R-50", takovy retezec se vsak na interenetu nevyskytuje. Na Dotaz "51825 51502 cz" jsem se dostal k http://www.csmarketing.cz/produkty_mobi ... rex_47.htm a http://www.cesomot.cz/ssogi.html ale mam urcite pochybnosti o tom druhem produktu, jelikoz firma, ktera ho prodava vychvaluje i slick 50.
Tak ja vazne nevim, kazdy je tu strasne chytry, ale poradit nikdo nedokaze (krome jerryho, ale jeho naroz zpochybnujete ovsem bez argumentu)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Jan Tomášek: Otázka zněla: "Čím mažete...?" A moje odpověď byla: "Mažu měděnou vazelínou...". Víc k tomu asi už neřeknu. :lol:
Uživatelský avatar
spina
Site Admin
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 18, 2004 12:10

Příspěvek od spina »

Anonymous píše: Dobrá. Jmenovat konkrétní produkt ovšem nebudu, abych nebyl nařčen z reklamy, jak se tady nedávno stalo několika přispěvatelům... :(
Jmenovat konkretni produkt klidne muzete, to neni reklama, ale to co tady nedavno predvedl jeden clovek vystupujici az pod 4 prezdivkami to bylo jednani na vsech forech nepripustne!

Jen pro informaci: Do kazdeho prispevku na konec dal odkaz na svoje stranky a to tak, ze si dokonce i odpovidal na vlastni prispevky, reklamu sem z jeho prispevku smazal a nekdy sem smazal i jeho prispevky, driv nez si toho nekdo mohl vsimnout, proto nevite o zavaznosti jeho jednani.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jan Tomasek píše: Tak ja vazne nevim, kazdy je tu strasne chytry, ale poradit nikdo nedokaze (krome jerryho, ale jeho naroz zpochybnujete ovsem bez argumentu)
Možná jste měl trochu přemýšlet, než jste to sem napsal... :?
Jerry3 Vám poradil "měděnou vazelínu" bez udání označení produktu a výrobce (pomíjím nesprávnost použitého termínu uvedeného zde v uvozovkách).
Já jsem vhodný produkt velmi podrobně a terminologicky správně popsal do detailů, ale poradit nedokážu... Hmm, máte podivná měřítka pane.

No nic, co se dá dělat... Produkt se nazývá RENOLIT G 2002 G. Shánět Vám jej ale nebudu.
Jan Tomasek

Příspěvek od Jan Tomasek »

Anonymous píše:
Jan Tomasek píše: Tak ja vazne nevim, kazdy je tu strasne chytry, ale poradit nikdo nedokaze (krome jerryho, ale jeho naroz zpochybnujete ovsem bez argumentu)
Možná jste měl trochu přemýšlet, než jste to sem napsal... :?
Jerry3 Vám poradil "měděnou vazelínu" bez udání označení produktu a výrobce (pomíjím nesprávnost použitého termínu uvedeného zde v uvozovkách).
Já jsem vhodný produkt velmi podrobně a terminologicky správně popsal do detailů, ale poradit nedokážu... Hmm, máte podivná měřítka pane.

No nic, co se dá dělat... Produkt se nazývá RENOLIT G 2002 G. Shánět Vám jej ale nebudu.
Problem je v tom, ze nejakou medenou pastu jsem nasel na internetu v eshopech hned, ale vami presne zadany produkt absolutne ne (mozna proto, ze zadani bylo prilis presne). A dokonce ani ted ne. Na dotaz "renolit G 2002 G" vraci google jen same nesmysly s vyjimkou jednoho nemeckeho obrazku, kde k mazani brzd doporucuji Renolit G 2002 G, ale to je vse - neni to podezrele. Maziva Renolit vyrabi fuchs oil, tak se jeste zkusim zeptat u nich v kamennem obchode na "Renolit G 2002 G" a uvidim, co se dovim.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Co je podezřelé a není neumím posoudit - asi proto, že mým zdrojem vědomostí není pan Google.
KarelR

Příspěvek od KarelR »

No pane anonymní, nechci pitomě plácat, ale rozvláčné rady, okecávání kolem a nakonec nenajitelný výrobek je akce k ničemu. Mohu-li poradit poradím, nemohu-li nebo nechci, držim hubu. To že vy nepoužíváte k vyhledávání google je sice hezké, ale nám amatérům, potřebujícím radu je to platné jako mrtvému hašlerka. Jistě se vám podařilo nás ohromit svými znalostmi a koukáme na to s otevřenou hubou... ale to je tak vše, děkuji tedy za ochotu, která mi nepomůže a jelikož Jerry poradil sice dle vás špatně, zato ale použitelnou věc, kterou lze najít i koupit a funguje mu, bude fungovat i mě. Brzdy potřebuji opravit tento měsíc, ježto musím na STK a prostě nebudu půl roku shánět nějakou specialitu, kterou skoro nikdo nezná. Jistě tedy pochopíte, že Jerrymu za jeho radu poděkuji skutečně a na rozdíl od vás bez ironie, jeho rada totiž skutečně pomůže. I když výrobek blíže nespecifikoval, předpokládám, že by toto mohlo být ono a je to zde v nabídce:

Tectane měděná pasta ve spreji (400 ml, spray)
Pro montáže a demontáže segmentů kotoučových či bubnových brzd, kloubových závěsů, čepů, výfuků... Dostupnost: Skladem Cena bez DPH: 124,- Kč, Cena s DPH: 148,- Kč...
Návštěvník

Lukosan

Příspěvek od Návštěvník »

Nechci se příliš mísit do debaty, neb tomu prd rozumím, ale v knížkách Cedrycha a Andrta je pro montáž brzd škodovek předepisováno použití pasty Lukosan, což je silikonová pasta, nabízená i ve zdejším shopu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

KarelR píše:No pane anonymní, nechci pitomě plácat, ale rozvláčné rady, okecávání kolem a nakonec nenajitelný výrobek je akce k ničemu. Mohu-li poradit poradím, nemohu-li nebo nechci, držim hubu. To že vy nepoužíváte k vyhledávání google je sice hezké, ale nám amatérům, potřebujícím radu je to platné jako mrtvému hašlerka. Jistě se vám podařilo nás ohromit svými znalostmi a koukáme na to s otevřenou hubou... ale to je tak vše, děkuji tedy za ochotu, která mi nepomůže a jelikož Jerry poradil sice dle vás špatně, zato ale použitelnou věc, kterou lze najít i koupit a funguje mu, bude fungovat i mě. Brzdy potřebuji opravit tento měsíc, ježto musím na STK a prostě nebudu půl roku shánět nějakou specialitu, kterou skoro nikdo nezná. Jistě tedy pochopíte, že Jerrymu za jeho radu poděkuji skutečně a na rozdíl od vás bez ironie, jeho rada totiž skutečně pomůže. I když výrobek blíže nespecifikoval, předpokládám, že by toto mohlo být ono a je to zde v nabídce:

Tectane měděná pasta ve spreji (400 ml, spray)
Pro montáže a demontáže segmentů kotoučových či bubnových brzd, kloubových závěsů, čepů, výfuků... Dostupnost: Skladem Cena bez DPH: 124,- Kč, Cena s DPH: 148,- Kč...
Pan Jerry3 napsal, že to maže před zimou a po zimě. Při této frekcenci domazávání (resp. výměny maziva) tam může dávat prakticky jakékoliv slušnější plastické mazivo.

Ve Vámi citovaném návodu ke spreji stojí na co je vhodný. Čepy plovoucích třmenů to nejsou.

A silikonová pasta Lukosan? Silikonová maziva dobře odolávají vysokým teplotám a dobře se snášejí s elastomery, ale jejich mazací vlastnosti jsou dost mizerné - horší, než u maziv na bázi minerálních olejů. Pro nízké rychlosti a vysoké tlaky nejsou vhodná.
paddy

Příspěvek od paddy »

Anonymous píše: Na mazání kotoučových brzd osobních vozidel bylo vyvinuto speciální plastické mazivo. Je plně syntetické, odolává vysokým teplotám a vyznačuje se minimálním odlučováním oleje. Obsahuje kombinaci pevných maziv, která umožňuje přenos vysokých tlaků i při nízkých kluzných rychlostech. Jeho označení dle DIN 51502 je KX2R-50, tedy pro laiky: je pro valivá i kluzná uložení dle DIN 51825, na bázi synt. olejů ostatních, konzistence 2 dle NLGI, teplotní rozsah od -50 do +180°C. Má bílou barvu.
mozes mi prosim ta napisat kde sa take mazivo (KX2R-50) da zohnat a kto ho vyraba ? pretoze podla toho co som zistoval tak mazivo takejto specifikacie je extrem ktory je bezne nezohnatelny a aj dost drahy, jedine co som nasiel najblizsie k tejto specifikacii je od Slovnaftu -30 az +180C, NLGI 1-2 a aj to sa predava min v 1kg baleniach ...
paddy

Příspěvek od paddy »

sorry, uz som si to precital, neklikol som si predtym na dalsiu stranku s odpovedami :-(
KarelR

Příspěvek od KarelR »

Měl jsem cestu přez Brno, takže měděná pasta ve spreji je doma... :D , příští týden jsem doma, takže vyzkouším funkčnost. Celkové hodnocení ale stejně nemá vypovídací hodnotu dřív než bude mazivo vyzkoušeno při delším provozu, možná nejraději po celou zimu.
Odpovědět