chladicí nemrznoucí směs

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Durex »

Tak pokud by byly úplně stejné,tak proč vlastně dělat G48 když mám G11 ... Alespoň takhle to vidím já. Proto by mě zajímalo,čím se liší,popřípadě čím se musí lišit motor (materiál chladícího systému) aby bylo lepší použití G48 oproti G11 ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Pitris »

Citace ze http://envi.upce.cz/pisprace/prezencni/ ... _01_04.pdf od str. 10
:arrow: ....chladící kapalina Fridex G 48 je shodná s chladící kapalinou Škoda G11.... :arrow:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Autoxxxrady

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Autoxxxrady »

Označení kapalin G11 a G12 je záležitost koncernu Škoda. A G48 tak si ji značí např. Velvana. Jinak jsou to oba typy C podle normy VW. Dál to tady nebudu rozepisovat. Je to jedna a ta samá kapalina.
VW TL 774 typ C
Místo toho, aby používali VW TL 774 typ C, tak ve Škodovce mají G11. Je to stejný jen název je jiný. Je to jen slovíčkaření.
Autoxxxrady

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Autoxxxrady »

WSS-M97B44-D můžeš místo ní použít VW TL 774 D. Např. Fridex G Plus nebo něco jiného co plní VW TL 774 D/F.
Obě dvě používají stejnou technologii inhibitorů koroze OAT bez silikátů.
e1H

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od e1H »

Příspěvek byl smazán.
Naposledy upravil(a) e1H dne ned bře 26, 2017 19:55, celkem upraveno 1 x.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od skodovkar »

Já bych do toho určitě nešel, protože to nemá smysl ani cenově a ani to nemá VW normu. Nenašel jsem tam viskozity a nic podobného, takže to ve mně nebudí vůbec důvěru.
e1H

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od e1H »

Příspěvek byl smazán.
Naposledy upravil(a) e1H dne ned bře 26, 2017 19:55, celkem upraveno 1 x.
filo0

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od filo0 »

Nikde som hlavne nenašiel z čoho je ten zázrak vyrobený, všade píšu že je to patentované a neviem čo ale nikde zloženie. A tie veci akože voda v chladiacom systéme je niečo zlé a že zhrdzavie celý motor zvnútra :shock: v dnešnej dobe hádam nikto nejazdí na čistú vodu z vodovodu a ak tam predsa je aspoň liter nejakej tej nemrznúcej tak určite tam nebude ani vodný kameň a hrdza. Sám som vypustil z auta po 5-tich rokoch chladiacu náplň a bola dokonale čistá. Dokonca aj vodná pumpa bola pri výmene rozvodov ako nová. Takže to bu bu bu sa mi zdá prehnané.
Autoxxxrady

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Autoxxxrady »

Byla dokonale čistá? Tak to ti gratuluju.
filo0

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od filo0 »

Pravidelná údržba a servis sa opláca už 11 ročnou bezchybnou prevádzkou :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Pitris »

to e1H: Evans Coolants vím že existuje, ale vyzkoušeno nemám. Nevím, ale jak píšeš - kdyby to byl "šmejd", asi by se k distribuci toho třeba právě ten Millers nepropůjčil....
A jak je to s VW normami pro "antifreeze" netuším, ale hodnota alkality je jen jedno z kritérií....

to filo0 a Autoxxxrady: Já když vypustím po 4 letech červenou chladicí kapalinu, tak je taky čistá :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Autoxxxrady

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Autoxxxrady »

Pro e1H: U chladící kapaliny se parametry mění. Nové kapaliny nejsou vhodné pro staré motory. Chladící kapaliny mají různé složení a různé inhibitory koroze, které jsou vhodné pro jiné materiály. Do felicie nebudeš dávat G12++ nebo G13
Autoxxxrady

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Autoxxxrady »

Durex píše:Tak pokud by byly úplně stejné,tak proč vlastně dělat G48 když mám G11 ... Alespoň takhle to vidím já. Proto by mě zajímalo,čím se liší,popřípadě čím se musí lišit motor (materiál chladícího systému) aby bylo lepší použití G48 oproti G11 ...
G48 a G11 jsou stejné. To jen každý to značí jinak. G11 to značí Škodovka. Neni v tom potřeba hledat zbytečně vedu.
Nebo je to taky kapalina typu VW TL 774 C podle normy VW tak ji řikají ve VW. Jsou to všechny stejné kapaliny, ale každý tomu říká po svym. Škodovka prodá hodně vozidel, tak si dělá svoji normu. Pak se v tom spotřebitelé akoráť ztrácejí. G48 ji značí výrobci kapalin.
Debata čím se liší G48 a G11 je nesmysl jsou obě uplně stejné. Jen G48 obchodní název výrobce kapaliny a G11 norma co splňuje.
e1H

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od e1H »

Příspěvek byl smazán.
Naposledy upravil(a) e1H dne ned bře 26, 2017 19:55, celkem upraveno 1 x.
Autoxxxrady

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Autoxxxrady »

Tak to je v pohodě. Všude dávat G13 a je to. Je nejnovější a nejlepší. To se to bude chladit.

G12++ můžeš míchat v jedný tabulce G12 a G12+ a v druhý jen s G13 atd.

G11 bych nemíchal s žádnou. G12 a G12+ to jsou kapaliny sejné. Bez silikátů ty klidně míchej. A G12++ obsahuje silikáty.
Kam patří G12 klidně dávej G12 nebo G12+
Kam patří G12+ dávej G12+
Kam patří G12++ dávej G12++
Kam patří G13 dávej G13

Nevidim důvod nic nahrazovat jinou lepší. Ty kapaliny odpovídají složení materiálů chladících systémů. Lepší kapalinou do starýho systému si moc nepomůžeš.
G13 se asi dá použít jako náhrada i za G11 teď to nevim na 100%, ale nevidim důvod to dělat, když se dá sehnat kvalitní G11. Jedině, že by G13 byla levnější nebo G11 se přestala vyrábět.
Naposledy upravil(a) Autoxxxrady dne ned zář 15, 2013 19:16, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět