Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

denial
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 12, 2021 21:11

Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od denial »

Dobry den,

zhanam nejake externe elektricke 12V cerpadlo/pumpu s dlhou hadickou na odsatie E5 100+ benzinu premeneneho na mocovku z nadrze auta, ktore dlho stalo.
Ponorne cerpadlo miesto plavaka pre mna nie je alternativa, lebo k benzinovej nadrzi sa nedostanem.

Hodilo by sa mi nieco taketo, ale pouzitelne aj na BENZIN bez toho, aby som vyletel do vzduchu
https://www.lidl.sk/p/ultimate-speed-ol ... p100366548

A najlepsie za menej ako 400 eur, co som nasiel vhodne aj na benzin.

Diky za tip.
Egorich
Příspěvky: 53
Registrován: stř kvě 25, 2022 9:32

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od Egorich »

Dobry den,

Dědečkova metoda nebude fungovat?
https://youtu.be/3Rn5csR33KE?t=36

Bude to o něco levnější :D
BMW E91 320d m47n204d4 12/2006, Helix Ultra Professional AM-L 5W-30
EO optimal diesel + Wynn's Supremium Diesel
denial
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 12, 2021 21:11

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od denial »

tusim tam hovori, ze nadrz musi byt plna na viac ako 80%
ja tam mam tak 5-10 litrov
Egorich
Příspěvky: 53
Registrován: stř kvě 25, 2022 9:32

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od Egorich »

Na množství nezáleží, hlavní je, aby byla hadice ponořená v benzínu.

Proč vyhazovat 5 litrů starého benzínu? Přidejte 20 litrů čerstvého benzínu a poté naplňte plnou nádrž na čerpací stanici.
BMW E91 320d m47n204d4 12/2006, Helix Ultra Professional AM-L 5W-30
EO optimal diesel + Wynn's Supremium Diesel
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27493
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od Pitris »

Egorich píše: úte úno 27, 2024 16:33 Proč vyhazovat 5 litrů starého benzínu? Přidejte 20 litrů čerstvého benzínu a poté naplňte plnou nádrž na čerpací stanici.
Viděl bych to podobně. A kór když N98....
Jak dlouho stálo to auto? 5 let?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
1.9JTD

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od 1.9JTD »

Nám po (manželkinom) benzínovom kixe mechanik vyše 40 litrov benzínu tak, že zapojil akosi palivové čerpadlo čo má auto v nádrži na akumulátor, kdesi rozpojil a nadpojil hadičku.
S názorom dotankovať kvalitné palivo s dobrým aditívom sa viem tiež stotožniť - ak nie je závažný dôvod na to odčerpanie.
Naposledy upravil(a) 1.9JTD dne pon bře 11, 2024 18:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od Colommbo »

Jak už psáno - není-li nějaký extra důvod přemístění zbytku paliva z nádrže, v případě jeho méně než malého množství bych dolil nový benzín, u pumpy dotankoval a hotové, vyřízené...
Mimochodem - u toho čerpadla v odkazu (tedy nemá-li založené vlákno být reklamou právě na něj) píšou Pro odčerpávání motorového oleje, nafty a topného oleje, tož by mělo v pohodě vzít i benzín...
P.S. Odpojit přívod ke vstřikům, napojit na něj něco do nádoby a vyprázdnit nádrž po zapnutí zapalování čerpadlem v nádrži je taky možnost...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
1.9JTD

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od 1.9JTD »

Alebo niečo takéto (mali sme v práci než to niekto "sprivatizoval" - nafta do traktorov neide z priestorových dôvodov naliať lievikom z 25-litrovej bandasky)

Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od Colommbo »

Mám doma, ale při potřebě přemístění většího objemu paliva z toho fakt bolí ruce - vlastní zkušenost, po dvou 20L kanystrech mě už chytaly křeče...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
1.9JTD

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od 1.9JTD »

Poznám inak - keď mi mechanik prvý krát menil olej v Muici po jej kúpe - poctivo ho dokonale zarovnal po hornú mierku. Potreboval som doliať štvrť litra niečoho, on odsávačku nikdy nemal, nemá a mať zrejme nebude...
Nejak sa mi podarilo nadpojiť tenkú hadičku na vršok od rozprašovača čohosi no narobil som sa ako...a skoro prišiel o prsty, než som to vyťahal. Pôvodne som zvažoval otočiť tesnenie piesta hustilky no tie mrchy majú spätný ventil, teda prd. Ale s tou ručnou pumpou to kolegom celkom odsýpalo - teda vlastne odlievalo :)
denial
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 12, 2021 21:11

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od denial »

vozidlo je dlhodobo odstavene bez znaciek a nepouziva sa a uz niekolko rokov v procese prihlasovania, ktory zamrzol kvoli krize, globalnemu oteplovaniu, inflacii, etc.
auto ma mechanicke AC palivove cerpadlo pohanane vackovym hriadelom, trysky su iba v karburatore a v nadrzi nie je ziadne cerpadlo.
s autom sa na benzinku nedostanem a nema pre mna zmysel do neho liat dalsie litre benzinu, ked sa nepouziva.
obcas do neho nalejem z bandasky E5 100+ benzin a nastartujem ho. na SK 98 benzin nie je.
rucny balonik tam uz mam namontovany, s nim to vycucat bolo zdlhave a neprakticke.
doteraz problem nebol, teraz uz je.

v navode k lidl cerpadlu z prveho odkazu sa pise
Zariadenie sa nesmie používať na odčerpanie horľavých kvapalín ako benzín, ropa alebo prevodový olej.
Taktiež nie je povolené odčerpanie lúhov, potravín, farieb a lakov.
1.9JTD

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od 1.9JTD »

Nešlo by napojiť karburátor inak - náhradným spôsobom a benzín nechať vytiecť do nejakej nádoby pôvodnou hadičkou?
TAk by to mohlo ísť naštartovať podľa mňa - na čistý kvalitný benzín a mechanické čerpadlo dokáže dúfam vyťahať ten sajrajtoidný.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27493
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od Pitris »

denial píše: úte úno 27, 2024 19:45 vozidlo je dlhodobo odstavene bez znaciek a nepouziva sa a uz niekolko rokov v procese prihlasovania, ktory zamrzol kvoli krize, globalnemu oteplovaniu, inflacii, etc.
Tak to pak chápu ale jaké čerpadlo mne nenapadá.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Cerpadlo na odsati benzinu z nadrze

Příspěvek od jarson1 »

Niekde som videl zubove cerpadlo pohanane vrtackou. To by mohlo klapnut. Ja viem, vrtacka tak trochu iskri, ale keby si mal bezkartacovu tak ta nie. A palivo bude iba vo vedeni. K vrtacke sa nedostane ani teoreticky. Okrem toho benzin hori iba vo forme vyparov, resp . Rozpraseny aby mal vzduch. Tekuty a bez vzduchu nie.
Alebo si kup proste akekolvek cerpadlo priamo na benzin , napriklad pre motorky kde byvaju mimo madrz a napoj normalne na 12v autobaterku.
Alebo napriklad toto ( priamo na benzin):
https://www.darcekvakcii.sk/xtrobb-2146 ... fcQAvD_BwE
Myslim , ze povodna otazka bola prave na univerzalne palivove cerpadlo na 12v. Teda pre teba idealne riesenie :D
Inak nemusis to kupovat prave tam. Maju to vsade mozne a aj lacnejsie...inak dokonca aj kaufland online obchod to ma...
https://www.kaufland.sk/product/4690327 ... vUQAvD_BwE
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět