castrol edge turbo diesel vs. texaco havoline 505.01 TDiPD

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
infinity

castrol edge turbo diesel vs. texaco havoline 505.01 TDiPD

Příspěvek od infinity »

Zdravím odborníky přes oleje :D . Mám fabii 1,9TDi PD 74kW předchozí majitel lil castrol tuším txt, nebo tak něco se specifikací 505.01. Já teď dvakrát texaco havoline 505.01. Přemýšlím, že bych se vrátil k Castrolu a to Castrol edge turbo diesel. Jaký máte názor na tyto dva oleje co se kvality týče?
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

S tím Texacem nemám žádnou zkušenost, ale ten Castrol EDGE(TD) mohu doporučit, používám tři druhy EDGE, sice jsem původně nechtěl,ale je hodně žádaný hlavně do koncernových aut.Poptávka po něm se mi docela zvyšuje i když je oproti jiným olejům dražší.Castrol má stále zvuk a kvalita je u tohoto oleje také na místě.TXT se už nedělá, alespoň co já mám informace.S ním jsem měl ty nejlepší zkušenosti.Pokud se Vám ho podaří sehnat tak asi nebude v normě 505.01.Já ho používal 505.00 i do PD, ale za to už jsem zde za uši dostal.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..tiež v poslednom čase počuvam na EDGE len samu chvalu a da sa zohnať za celkom fajn ceny...ale to Texaco nieje o nič horšie myslím Chevron ma kvalitne oleje..
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Ten EDGE 5W/40 Turbo Diesel ma normu 502 00,505 00,505 01. Na www.olejposta.sk je v 5 l kanistri za velmy dobru cenu. Mam ho momentalne v aute,a ked je tam i kvalitna nafta,tak je motor velmi tichy.
Odpovědět