Castrol (10W/40)

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Hanako

Castrol (10W/40)

Příspěvek od Hanako »

Zdravím.
Na štítku u motoru je zaškrtnuto Castrol 10W/40 a napsáno GLX (jestli je to tedy možné,ale je to dost čitelné)
nikde jsem ale takové označení nenašel a rád bych si koupil něco na dolití,protože olej podle servisu atd. má najeto 3 000km.
Chci se zeptat,tento olej je polosyntetika?
děkuji
Hanako

Příspěvek od Hanako »

ještě jsem chtěl dodat
motor 2,2i (160k) - Peugeot
Návštěvník

Re: Castrol (10W/40)

Příspěvek od Návštěvník »

Hanako píše:Zdravím.
Na štítku u motoru je zaškrtnuto Castrol 10W/40 a napsáno GLX (jestli je to tedy možné,ale je to dost čitelné)
nikde jsem ale takové označení nenašel a rád bych sikoupil něco na dolití,protože olej podle servisu atd. má najeto 3 000km.
Chci se zeptat,tento olej je polosyntetika?
děkuji
Společnost Castrol používá jiná označení pro oleje dodávané do servisní sítě ozn. GLX a jiná označení pro obchodní sítě, např GTX 3 PROTECTION nyní jako Magnatec, GTX 5 Lightec nyní jako Softec atd.
Doporučuji pro příště:
1. nejprve zjistit normu výrobce pro daný typ motoru (viz servisní knížka - pravděpodně norma PSA E nebo podobná.
2. požadovat při výměně olej, který danou normu splňuje.

Ve vašem případě, pro klid duše zajet do zmiň. servisu a dokoupit, případně zakoupit v prodeji olej viskozity 10W/40, v případě Castrolu je to pak naprosto jednoduché. Ps. určit na základě viskozity, co je dnes miner./semisynt./fullsynt. nelze!
Hanako

Příspěvek od Hanako »

http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... nky_mytus1
takže podle těchto článků vlastně mohu dolít čímkoliv...to mi vlastně stačí.
A potom vyměnit taky čím koliv.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Castrol (10W/40)

Příspěvek od Pitris »

Hanako píše:.....Na štítku u motoru je zaškrtnuto Castrol 10W/40 a napsáno GLX (jestli je to tedy možné,ale je to dost čitelné)
nikde jsem ale takové označení nenašel a rád bych si koupil něco na dolití.....
Hanako píše:.....vlastně mohu dolít čímkoliv....A potom vyměnit taky čím koliv.
Ano. Čímkoliv v SAE 10w40, co bude mít normu API min. SH/CD
Hanako

Příspěvek od Hanako »

tak je to Castrol GXL a ten jsem našel...
Hanako

Příspěvek od Hanako »

Hanako píše:tak je to Castrol GXL a ten jsem našel...
Splňuje specifikace: ACEA A3,B3, API SJ/CF, VW 505.00, MB 229.1
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Hanako píše:
Hanako píše:tak je to Castrol GXL a ten jsem našel...
Splňuje specifikace: ACEA A3,B3, API SJ/CF, VW 505.00, MB 229.1
taku istu specifikaciu : ACEA A3,B3, API SJ/CF, VW 505.00, MB 229.1, ma aj CINOL, HEKRA ci CARLSON... :-) ktore su viac ako o polovicu lacnejsie....
modelář

Příspěvek od modelář »

Náhodný dialog dvou zákazníků před regálem s obrovským výběrem olejů v zahraničním hypermarketu:

On: "Jsou tohle oleje do motoru osobáku?"
Já: "Naprostá většina olejů v tomto regálu je určena pro osobáky, oleje pro skůtry, lodě a zahradní techniku jsou až úplně na konci vpravo."
On (nastrkuje mi před obličej pětilitrovku Castrolu Magnatec): "A hodí se mi tenhle?"
Já: "No a do jakého vozu se Vám má hodit?"
On (evidentně zaskočen mou otázkou): "Do Roveru."
Já: "A máte tam benzínový nebo dieselový motor?" (Pozn.: regál je rozdělen na část "oleje pro benzínové motory" a "oleje pro dieselové motory", on vytáhl ten Castrol s části "pro benzínové motory".)
On: "To nevím."
Já: "Tak jinak: Tankujete benzín nebo naftu?"
On: "Naftu."
Já: "Pak je to s výběrem trochu složitější a v každém případě je třeba znát normy předepsané výrobcem."
On: "Jaké normy?"
Já (po vysvětlení a názorné ukázce výčtu norem na obalu toho Castrolu v jeho ruce): "No a proč Vám padl do oka zrovna tenhle?"
On: "Poněvadž Castrol dobře znám, jsou to přece "nejlepší oleje", a kromě toho jsem ho tam už lil." (Ve stavu konsternace z toho, co slyším, jsem se ho nějak opominul zeptat, zda šlo o pouhé dolití, nebo o výměnu.)
Já: "Pokud ovšem neznáte předpis výrobce motoru, může jít o špatnou volbu."
On (vrací Castrol do regálu): "Tak to Vám "pěkně" děkuji!" (Zhnuseně odešel.)
Hanako

Příspěvek od Hanako »

Anonymous píše:
Hanako píše:
Hanako píše:tak je to Castrol GXL a ten jsem našel...
Splňuje specifikace: ACEA A3,B3, API SJ/CF, VW 505.00, MB 229.1
taku istu specifikaciu : ACEA A3,B3, API SJ/CF, VW 505.00, MB 229.1, ma aj CINOL, HEKRA ci CARLSON... :-) ktore su viac ako o polovicu lacnejsie....
psal jsem to jenom ohledně specifikace....teď vím,že do toho mohu lít mogul....jezdím na něj už 15let a nemohu si stěžovat...hlavně ohledně ceny
Odpovědět