Carlson-nemrznoucí směs

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
lopo

Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od lopo »

Dobrý večer,dnes jsem nalil nemrzku Carlson -20c vůně pomeranč do ostřikovačů,to co se dělo potom bylo něco šíleného,tak hořký a agresivní smrad jsem v životě nezažil,okamžitě se mi zatočila hlava a musel jsem z auta ven,po prvním ostřiku.V kanystru mi zbyla polovina a tak jsem se otočil a dojel zpět na benzinku kde jsem to koupil,chtěl jsem aby si pumpařka přičichla ke kanystru,stalo se to co jsem čekal,málem to s ní praštilo,zatočila se jí hlava a udělala krok dozadu.Ještě ted mám tu hořkost na jazyku.Paní mi dala jinou,vonavou od jiného výrobce a tu hrůzu si vzala,že to není normální.Pěknej driják,jestli to někdo budete kupovat,než to nalijete,určitě si nejdříve čichněte,pro jistotu.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od Colommbo »

To je jasný, ty ku*vy namísto voňavýho pomeranče namíchali hnusnej hořkej grep... :twisted: Nicméně děkujeme za upozornění! :wink: btw předevčírem jsem si kupoval svoje oblíbený cigára a dostal jsem "dárkové balení" dvou krabiček s izolepou přilepenou malou lahvičkou jakési slovenské voděnky. S ohledem na nedávnou (?) situaci na trhu s alkoholickými nápoji to radši naleju do ostřikovače... 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od skodovkar »

Že ona paní do toho strčila nos? :lol: Copak jste nikdo neměl chemii, že nevíte jak se čichá k podobným svinstvům :?: To mi připomíná, jak spolužák nasál výpary z koncetrované kyseliny mravenčí :lol:
filo0

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od filo0 »

Dobrý nápad čuchať to zblízka :P . Mám v aute Carlson z Tesca do -30°C s vôňou jablka. Ako jablko to určite nevonia, ale dnu v aute necítim nijaký hnusný zápach ani nič podobné. Väčšina nemrziek smrdí ostrým smradom, pretože inak by neboli nemrznúce :wink:
Návštěvník

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od Návštěvník »

filo0 píše:... Väčšina nemrziek smrdí ostrým smradom, pretože inak by neboli nemrznúce :wink:
Nějak mi uniká důvod, proč by tomu tak mělo být. Přinejmenším znám kvalitní nemrzky, u kterých to neplatí.
Návštěvník

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od Návštěvník »

To je jako s tvrdým alhkoholem.Nalijí tam cokoli,hlavní je aby to prodali.Mastný okna mám skoro pořád v zimě.Někdo mi říkal,že není dobrý mít při -5 st.kapalinu na -20.Že to mám ředit,ale nepomáhá to
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od Pedro »

Chalpci,je to sice nemoderní,ale vrátil jsem se před lety,ke kombinaci lihu a jaru.Odmastí,nezmrzne,voní. Z tý chemie ekochemie,co se doporučuje je mi na blití. Navíc jar lehce mastí a hadičky s motorkem to maj rádi.
Ahoj z hor,-12 a 15 cm bílejch sr.ček.
5 mm Sava eskymo v pohodě i na louce v kopci.
Návštěvník

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:...Někdo mi říkal,že není dobrý mít při -5 st.kapalinu na -20.Že to mám ředit,ale nepomáhá to
Tak tento druh nesmyslu jsem ještě neslyšel! Základem je kvalitní kapalina, pokud možno dodatečně neředěná a už vůbec ne míchaná s letní (dolitá do zbytku letní směsi v nádobce ostřikovače) :!:
Návštěvník

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od Návštěvník »

PePe píše:...ke kombinaci lihu a jaru.Odmastí,nezmrzne,voní. ...
Jar pění, v zimě zásadní chyba, neboť pěna okamžitě namrzá!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:
jerome píše:......Carlson.....

Ale jednu zkušenost s jejich výrobky přece jen mám - použil jsem jejich nemrznoucí směs do ostřikovače, a od té doby mám na kapotě u trysek "krásné fleky" :( Děkuji - nechci....
A krom toho, používat směs naředěnou nebo vyrobenou na -18 nebo -20°C je málo. Stačí, aby po ránu bylo -10 nebo -12°C, a může být problém, protože ta směs v nádržce sice tekutá zůstane, ale může začít tuhnout v tryskách, nebo pak mrzne při jízdě na skle. Ta směs by měla být na min. -30°C.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
filo0

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od filo0 »

Pravda, tá do -30°C robí také mrznúce šmúhy na okne, ale nezamrzne, šmuhy sa samé rozpadnú ale keď som mal slabú a riedenú, tak keď som to nastriekal, mohol som pozorovať krásny efekt rýchleho mrazu po celom skle, z vedeckého hľadiska to bolo krásne vidieť ako to bleskurýchle mrzne a vytvára krásne tvary, ale ja som na cestu nevidel :)
zbloudilec

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od zbloudilec »

Já používám tu z Lidlu,5lt za 100,- a žádný problém,voní,nedělá šmuhy a nemastí okno.Vyhrála i v testu.

http://www.blesk.cz/clanek/radce-auto/1 ... -smes.html
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od Colommbo »

Každé pořádné auto má vyhřívané trysky... 8) Ale! Stará áčková Omča měla nádržku s kapalinou na levém podběhu pěkně u motoru, takže když někdy obsah "náhodou připozatuhl", tož jej motor zase rozehřál. U nové Omči konstruktéři nádržku vsadili podélně do předního nárazníku ještě před chladiče, aby se tam proudícím studeným vzduchem ještě více ochlazovala... :evil:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
zbloudilec

Re: Carlson-nemrznoucí směs

Příspěvek od zbloudilec »

Colommbo píše:Každé pořádné auto má vyhřívané trysky... 8) Ale! Stará áčková Omča měla nádržku s kapalinou na levém podběhu pěkně u motoru, takže když někdy obsah "náhodou připozatuhl", tož jej motor zase rozehřál. U nové Omči konstruktéři nádržku vsadili podélně do předního nárazníku ještě před chladiče, aby se tam proudícím studeným vzduchem ještě více ochlazovala... :evil:
Já měl Passata B3-Budiž mu tavná pec lehká-a ten měl taky nádobu u motoru na 6lt a vyhřívané trysky,byl to r.v.89,2.0 16V GT.
Odpovědět