BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Řekl bych, že nikdy nemáš 100% jistotu 🙂

Nejhorší, co jsem kdy koupil, byly rejdový čepy G.S.P, vydržely ½ roku, prachovka v háji a čepy mlátí... Půjdou tam Meyle Heavy Duty. Už na první pohled a hlavně dle váhy úplně jiná liga
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od jarson1 »

Delphi brzdove dosky - mam na honde vpredu, kupene narycho lebo ine nebolo po ruke. Velmi prijemne prekvapili. Zo zaciatku subjektivne slabsie hlavne co sa tyka takeho toho nabehu po zosliapnuti, dnes uz mi to vobec take hrozne nepride. Mozno som si iba zvykol...
Ale oni tie brzdy na civicu su tak vseobecne asi dost podarene. Neskusal som samozrejme ale myslim, ze by to brzdilo dobre aj keby som tam dal kožky zo slaniny :mrgreen:
A na podvozok co som skusal tak plus mínus na jedno kopyto. Mozno Yamato , Oyodo a Febest. Ten hlavne aj ma(l) super ceny.
Za spicku povazujem Sankey 555.
Podla skusenosti a rád inych ( osobne som nemal) z eu " znaciek" si hodne chvalia Meyle HD.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od bjukemen »

kazdopadne aby sme neboli off topic, delphi brzdi dobre ,ani mi nikdy nezhoreli (mozno som sa slabo snazil) a maju aj oznacenie brzdoveho koeficientu v podobe dvojpismena ktore sa da dohladat v tabulke
Naposledy upravil(a) bjukemen dne úte pro 26, 2023 16:26, celkem upraveno 1 x.
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
marcel36
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 13, 2023 17:30
Bydliště: Trebišov

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od marcel36 »

Čo a týka podvozku, teda ramená, stabilizačné tyčky,silentbloky tak jednoznačne Meyle HD,aj Lemforder. Videl som vedľa seba na rovnaký typ auta viac značiek tyčiek a Meyle HD boli najmohutnejšie. Čo sa týka bŕzd, tak veľa mechanikov kombinuje značky kotúčov s inými značkami dosiek(objednávam a typujem telefonicky autodiely, čiže denne to riešim so zákazníkmi-mechanikmi). Hlavne poslednú dobu sa rôzne kombinuje, pretože predtým osvedčené brzdy odrazu pískajú. Nie som mechanik, píšem len to, čo mi hovoria mechanici.
Peugeot 508 GT 2.2HDI,Ravenol VMP 5W30 (predtým Total Ineo MC3 5W30), prevodovka Ravenol TW-S
Peugeot 307 2.0HDI 100kw,Ravenol VST 5W40(predtým Total Quartz 9000 5W40)
marcel36
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 13, 2023 17:30
Bydliště: Trebišov

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od marcel36 »

Ale vo všeobecnosti... Brembo aj Textar komplety, prípadne kombinácia Brembo+Textar bude dobre fungovať. Komplet ATE+ATE ideálny na dlhšie trasy kde sa stihnú zahriať a teda by mali dobre brzdiť a nepískať a majú aj dlhšiu životnosť keďže sú jedny z najtvrdších.
Peugeot 508 GT 2.2HDI,Ravenol VMP 5W30 (predtým Total Ineo MC3 5W30), prevodovka Ravenol TW-S
Peugeot 307 2.0HDI 100kw,Ravenol VST 5W40(predtým Total Quartz 9000 5W40)
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od rousini »

Na motorkářích si vícero lidí stěžovalo na kotouče brembo. Že se výroba přesunula do Polska, že se kroutí a houby vydrží...
Tak jsem teď na auto vzal dopředu radši bosch + textar, zadek neznačkový (na Ruďocha, staříčka, aby dal ještě STK).
Brzdí, nepíská. S novými třmeny se to pěkně vrací, všechno je studený.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od jarson1 »

Posledne na stk - menil som po 360tkm bubny na carine - pred stk kontrola v servise na valcoch vykazala ovalitu tesne nad " novy" stk limit. Tak som to vymenil komplet.
Pakne ate, bubny ashika ( vsak, co uz sa da tu pokazit, ze ? ).
Stk ostra - no co myslite? Ano da sa pokazit aj novy bubon. Ovalita vacsia nez na starom :mrgreen:
Nazor technika - reklamovat, dal mi odfotit aj natocit na videjko obrazovku z merania...
Na otazku co teda kupit , povedal , ze jedine co sa tyka jotucov a bubnov ( nie oblozenia) na co sa da spolahnut je ate, textar a ked inak nejde tak trw.
A presne - ate ani textar nebolo dostupne v potrebnom case, vzal som trw ....a hľa :shock:
Vsjo v parjadke :wink:
Jak moze sustruh vyrobit vajco, rozmyslam doteraz :D
Inak reklamaciu uznali bez problemov. Ok. Ashika...ktovie kde a kto to robil...neriesim. Ale prekvapila ma hlavne info, ze velmi casto su problemy s bosch.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

jarson1 píše: ned lis 19, 2023 14:25 . Ashika...ktovie kde a kto to robil...neriesim.
Polskej Číňan, s kořeny v Indii za misku rýže a hezkej úsměv 🤣
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od bjukemen »

podla mna sa trw dostalo ku kvalite az po odkupeni remsa v roku 1999, dneska vsetka zmes co je bezne v predaji je od remsa ale to nevadi az na tu tvrdost, schvalne si niekto kuknite na trw platnicku ci tam je kod lms112 alebo lms116
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

A vidíte, já s tátou máme s TRW brzdami špatnou zkušenost.. ano, je to teda dost dlouho, cirka 8 let, ale Civic je tenkrát nebral... Pískaly, nešly zajet, nebrzdily...
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od bjukemen »

myslim ze lahko mohli byt falosne
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris »

Pitris JUNIOR píše: ned lis 19, 2023 15:12 A vidíte, já s tátou máme s TRW brzdami špatnou zkušenost.. ano, je to teda dost dlouho, cirka 8 let, ale Civic je tenkrát nebral... Pískaly, nešly zajet, nebrzdily...
To přitlač kamaráde 😄 (víc jak) 8 let už ho nemáme. Řekl bych tak 12-13 roků co jsem koupil quatro komplet TRW. Bylo to tvrdý jak šutr - předek jakžtakž zajet šel ale vzadu skoro bez šance. Dlouho to tam ale nebylo, dal jsem to pryč a šlo tam něco jinýho. Nechci kecat už nevím přesně co ale mám dojem že jsem vzal ATE. A bylo to OK.
A podobně jsem se na minulým Accordu netrefil s Ferodo. Tam vzadu kotouče jaksi zčernaly uvnitř. A šly tam (tuším zase ty) ATE. A vzal bych je i na současnýho ale byly mě doporučeny Textary - a max spokojenost. Jak jsem psal, Textary kotouče všechny čtyři a desky vzadu Textar a vpředu zelený EBC 👍
Naposledy upravil(a) Pitris dne ned lis 19, 2023 15:48, celkem upraveno 1 x.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od jarson1 »

Ja hovorim o bubnoch. S TRW na oblozeni mam skusenost len taku,ze som to mal na Carine v kombinacii TRW/TRW vpredu ( kotucova brzda) s tym , ze som to tak kupil. Brzdili velmi dobre.Neviem kolko by vydrzali, boli menene pre zaseknuty strmen, ked jedna doska sla na plech a vzala sebou aj kotuc aj lozisko.
Naposledy upravil(a) jarson1 dne ned lis 19, 2023 15:49, celkem upraveno 2 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od jarson1 »

Na honde pouzivam normalne ate vsetko.
S jednou vynimkou ked som naposled z nudze dal Delphi. To uz sa spominalo vyssie.
Zahryzlo mi strmen a kedze som nechcel ( nemohol) auto odstavit ani na minimalny čas, tak repas nebol riesenie. Zohnal som vtedy strmene z ufa 8. Lenze tam uz davaju prave europske TRW v originale a ja som mal japonske Nissin. Dosky maju tieto strmene uplne ine. ...povodne ate teda nešli vlozit preto Delphi.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Matěj »

Dobrý den,
mám prozaický problém. Pískají mi brzdové destičky, ale paradoxně ne když brzdím, ale když normálně jedu.
Je slyšet podle rychlosti otáčení kola jak to pískne. Když jedu pomalinku, tak je slyšet písk, písk, písk, písk. Když to valím, tak se to pískání sline do jednoho rychlého píííííííísk. Ale stačí, když se jemně dotknu brzdového pedálu a přibrzdím a pískání ustane.

Trvalo to zhruba 14 dnů, tak jsem dal včera auto svému mechanikovi, aby vyměnil brzdové destičky.
Dnes ráno jsem jel do práce a je to ještě horší. Musím mít zapnuté rádio, abych to neslyšel, bo tohle se nedá.

Zkusil jsem ty destičky „vypálit“ podle návodu tady na fóru. 6x ze 110 na 20 a pak jsem jel dalších 15 minut v klidu po dálnici.
Teda moc se to nezlepšilo. To vypálení zkusím ještě jednou, až pojedu z práce, ale spíš se chci zeptat, jestli někdo nemá radu, co by to mohlo být ?
Mechanik tvrdí, že kotouče jsou silné a jako nové, jen tam prý byl malý grot, který ubrousil.

Takže jedu pískám, lehce se dotknu brzdy a nepískám.
No dá rozum, že nemohu jezdit s lehce drženou brzdou, to nejde.

Děkuji za případné rady.
Odpovědět