Brzdové desky REMSA

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Freev

Brzdové desky REMSA

Příspěvek od Freev »

Zdar, budu měnit kamarádce brzdové desky na Fábce 1.4 8v, r.v. 2002. V trostu.com, kde mám slevy jsou celkem dost výhodné brzdové desky zn. REMSA. Máte s nima někdo zkušenost? Doposud jsem dával ATE popř. BOSCH. Ta cenovka Rems je aktuálně 430,-Kč vč. DPH.
bjukemen
Příspěvky: 4889
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..maš štastie: robili sme brzdy teda chceli sme bratovi na Golfe 4 (modelář nebude nadšený) kotúče Brembo (vyzerali origo) a chytrí servisák tvrdil Remsa je Good tak brat chcel ušetriť ušetril asi 150sk tak ich dal po celu dobu s nich asi 10 000km nevzalo takmer nič a čo bolo horšie auto prd brzdilo,dosky su tvrde ako skala..moje odporúčanie rozhodne nebrať

..ja mam skusenosti horšie so značkami Remsa,Icer,Fomar Friction,Vector

..odporučam dosky Brembo,ATE,TRW,Textar,Mintex alebo aj Delphi
C2H5OH

Příspěvek od C2H5OH »

Ale zase vydrží :wink: :wink: :wink: Věčně :lol:
bjukemen
Příspěvky: 4889
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..to je pravda ale netvrdím že všetky ich vyrobky su zle,ako sm kukal maju rozde produkty

..zrejme tie konkretne boli lacnejšie,ale na Italovu Fabku by boli ako uliate on i tak chodí pomali

http://www.remsa.com/index.php/mod.prod ... relmenu.20
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Asi pred rokom som tiež menil predné , tiež na 4-kovom golfe a dal som ATE. Teda kúpil som sadu ATE aj s doskami. Vnútri som našiel dosky Remsa.
Jedine čo by som im vyčítal - radi si zapískajú, ale zase nie vždy. Asi som dostal "hudobne nadanú fajtu" :mrgreen:
bjukemen
Příspěvky: 4889
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..to maš fasa,nie každemu dosky pískajú a ešte zadara,ja so možem pískať leda tak sam :mrgreen: :mrgreen:


..ešte mi povedz že aky je rozdiel v brzdení teda účinku
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bjukemen píše:..to maš fasa,nie každemu dosky pískajú a ešte zadara,ja so možem pískať leda tak sam :mrgreen: :mrgreen:


..ešte mi povedz že aky je rozdiel v brzdení teda účinku
:D No nehrajú práve "tú moju", ale brzdia dobre. Občas mám pocit, že stačí na brzdový pedál škaredo pozrieť a stojím. Asi po 1000 km po výmene som absolvoval STK, technikovi som povedal, že brzdy nemusia byť ešte celkom "sadnuté", ale po meraní mi povedal , že brzdný účinok je OK. Hodnoty si nepamätám a protokol sa mi teraz nechce hľadať.
Tých prvých pár zabrzdení hneď po výmene teda nebolo nič slávne, ale veľmi rýchlo si to "sadlo" (pritom som činné plochy kotúčov aj dosiek pred montážou starostlivo odmastil). Pôvodne tam boli, ak si dobre pamätám kotúče Bosch a dosky Pagid. Tie boli celkom ticho. Vydržím ešte nejakých 120 000, apotom si kúpim tie Pagidy :mrgreen:
bjukemen
Příspěvky: 4889
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..že ešte 120 000 hehe si zabil ja tak dlhonemam žiadne auto.. no tak jasne pagid je Top len tažšie sa zhanaju a su trochen drahšie...

..ale mam rad brzdy ked sa len dotkneš pedala a si na skle :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Možno nejak "blbo" jazdím, ale naozaj mi spravidla toľko vydržia.
bjukemen
Příspěvky: 4889
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..mne zase tak 40 000km a ked sa zajazdí nejaky ten vrch atd. tak aj menej :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bjukemen píše:..mne zase tak 40 000km a ked sa zajazdí nejaky ten vrch atd. tak aj menej :D
Iste, ale to je už trochu "iné kafe". Kde Ťa možno vidieť, teda na ktorých vrchoch?
bjukemen
Příspěvky: 4889
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..tento rok už asi nikde nemam na to auto momentalne,ale predtým amatersky brezno č. balog,dobšina nie vela občas s kamošom dvaja na aute G 2 alebo 3


..nebol som ani oficialne zapísany :D :D zbytočne platiť podarilo sa zajazdiť to je hlavne :D

..mam plan až stihnem aspon niečo skusiť tento rok len s mojím pažovtom 406 coupe je to na nič priliž tažke je
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

REMSA jsou v poho, sice tvrdší,ale né tak jako TRW (montováno do prvovýroby,jak desky tak kotouče) a třebas FERODO..Dobrá alternativa jsou desky FRI-TECH..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
bjukemen
Příspěvky: 4889
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

NOVON píše:REMSA jsou v poho, sice tvrdší,ale né tak jako TRW ..

..TRW su tvrdé.?..neviem ja som mal taku mäkšiu zmes a brzdili dobre ale nezda sa mi že by trw boli tvrdšie ako remsa

..no ono každy ma ine naroky ja radšej mäkšie platne čo brzdia vždy a intenzivne ako nejaku sračku čo nebrzdí
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Zkušenost nemám, doporučuji poctivý azbest. To se potom práší za kočárem!
Odpovědět