AVANOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

...presne ako piše Alfi Mannol som použil 1 krat a podla subjektivneho pohladu sa motor spraval slušne žiadny štrkot ani klepanie...a vzhladom k cene sa pre vas ani neoplatí uvažovať o inom oleji...

Súhlasím s bjukemenom,ja som mal tiež celú zimu v aute Mannol 5w-40 a bez problémov.A za takú cenu...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

čínské oleje jsou velice kvalitní. čínské státní rafinerie mají certifikáty api a některé jsou kooperativní podniky s největšími "značkovými výrobci"
Šůrák nejvěčí

Příspěvek od Šůrák nejvěčí »

Mám najeto na CINOL 5W-40 120tis. km, bez problémů, žádná spotřeba oleje, žádné zvuky (cvakání hydroštelů atp.). Mám ho v TDI, po výměně normálně zčerná tak za 1500km, tak že čistící vlastnosti v poho, vše je čisté. Motor má nalítáno 380tis.km Velká spokojenost. :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Šůrák nejvěčí píše:Mám najeto na CINOL 5W-40 120tis. km, bez problémů, žádná spotřeba oleje, žádné zvuky (cvakání hydroštelů atp.). Mám ho v TDI, po výměně normálně zčerná tak za 1500km, tak že čistící vlastnosti v poho, vše je čisté. Motor má nalítáno 380tis.km Velká spokojenost. :wink:
Po kolika tisících měníte? Jak moc motor točíte? Funguje turbo? Díky a bez urážky.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Šůrák nejvěčí píše:Mám najeto na CINOL 5W-40 120tis. km, bez problémů, žádná spotřeba oleje, žádné zvuky (cvakání hydroštelů atp.). Mám ho v TDI, po výměně normálně zčerná tak za 1500km, tak že čistící vlastnosti v poho, vše je čisté. Motor má nalítáno 380tis.km Velká spokojenost. :wink:
Po kolika tisících měníte? Jak moc motor točíte? Funguje turbo? Díky a bez urážky.
120 tisíc je dost a to už má svoji vypovídací hodnotu a jestli je to, co tu píštete pravda, tak to je olej dobrý. Koukám na Cinol trochu s patra, ale jestliže s ním máte tak dobré zkušenosti, tak bych ho třebas taky zkusil.
Šůrák nejvěčí

Příspěvek od Šůrák nejvěčí »

Auto nijak nešetřím, ale ani to s tím vyváděním nijak nepřeháním, jezdím prostě normálně, když potřebuji tak mu naložím. Jak jsem už psal, vše funguje a s turbem nemám problém. Tady co jsem viděl tak se to tady už několikrát řešilo ohledně Cinolu. Nikdo ho tady chválit nebude, vzhledem k jeho ceně. Osobně netvrdím že je to nejlepší olej to určitě ne, jen píšu svou zkušenost. Měním po 10tis. km. Věřte nebo ne..... 8)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Jan Nowak píše:O ten Avanol jsem se zajímal proto, že mám ve firmě 6 osobáků a 4 dodávky, kde navzdory ´´předpisům´´ výrobce měním oleje a filtry už po 8 tis. km. Do těchto aut dávám Texaco 5W40 (do svého již zmíněný Shell). Texaco kupuji za cca. 200Kč/litr, a to je tedy +/- 10000Kč 4-5 krát do roka, tudíž v průměru 45000 kč ročně pouze za olej, a to není málo.
Ještě by se dalo uvažovat o značce Q8 :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:ahojky lidi tak ted taky nevím zda to dát mám 1,9tdi octaku 66kw ale přemešlím taky na cene jaký je dobrý olej za podobné peníze a kde ho maj dík moc nebo poradte mám tam zatím 10w-40 ale chci 5w -40
Taky poradím třeba tu Q8 - 5w40 Formula Excel http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=418
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Šůrák nejvěčí píše:Auto nijak nešetřím, ale ani to s tím vyváděním nijak nepřeháním, jezdím prostě normálně, když potřebuji tak mu naložím. Jak jsem už psal, vše funguje a s turbem nemám problém. Tady co jsem viděl tak se to tady už několikrát řešilo ohledně Cinolu. Nikdo ho tady chválit nebude, vzhledem k jeho ceně. Osobně netvrdím že je to nejlepší olej to určitě ne, jen píšu svou zkušenost. Měním po 10tis. km. Věřte nebo ne..... 8)
já osobní zkušenost s Cinolem nemám, ale Jerry3 (pamětníci vzpomenou) ho úspěšně v některých starších autech používal.
Naposledy upravil(a) Pitris dne sob dub 18, 2009 12:25, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Šůrák nejvěčí píše:Auto nijak nešetřím, ale ani to s tím vyváděním nijak nepřeháním, jezdím prostě normálně, když potřebuji tak mu naložím. Jak jsem už psal, vše funguje a s turbem nemám problém. Tady co jsem viděl tak se to tady už několikrát řešilo ohledně Cinolu. Nikdo ho tady chválit nebude, vzhledem k jeho ceně. Osobně netvrdím že je to nejlepší olej to určitě ne, jen píšu svou zkušenost. Měním po 10tis. km. Věřte nebo ne..... 8)
Tady jde o záruky, které firma Moravia Chem s.r.o. Zlín určitě nedá. Vždyť tam byla URNA kvůli kauze Biolíh. Ten kdo si dává do vozu jejich výrobky, ostřikovačema počínaje a oleji konče je hazardér. Každopádně jsem rád za Váš názor a prosím, neuražte se.
Šůrák nejvěčí

Příspěvek od Šůrák nejvěčí »

Anonymous píše:
Šůrák nejvěčí píše:Auto nijak nešetřím, ale ani to s tím vyváděním nijak nepřeháním, jezdím prostě normálně, když potřebuji tak mu naložím. Jak jsem už psal, vše funguje a s turbem nemám problém. Tady co jsem viděl tak se to tady už několikrát řešilo ohledně Cinolu. Nikdo ho tady chválit nebude, vzhledem k jeho ceně. Osobně netvrdím že je to nejlepší olej to určitě ne, jen píšu svou zkušenost. Měním po 10tis. km. Věřte nebo ne..... 8)
Tady jde o záruky, které firma Moravia Chem s.r.o. Zlín určitě nedá. Vždyť tam byla URNA kvůli kauze Biolíh. Ten kdo si dává do vozu jejich výrobky, ostřikovačema počínaje a oleji konče je hazardér. Každopádně jsem rád za Váš názor a prosím, neuražte se.
Vše v pořádku, jen jsem přispěl svojí troškou do mlýna, nikomu nic nevnucuju, samozřejmě že třeba Q8 za tu cenu je větší jistota i kvalita než CINOL.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Šůrák nejvěčí píše:Auto nijak nešetřím, ale ani to s tím vyváděním nijak nepřeháním, jezdím prostě normálně, když potřebuji tak mu naložím. Jak jsem už psal, vše funguje a s turbem nemám problém. Tady co jsem viděl tak se to tady už několikrát řešilo ohledně Cinolu. Nikdo ho tady chválit nebude, vzhledem k jeho ceně. Osobně netvrdím že je to nejlepší olej to určitě ne, jen píšu svou zkušenost. Měním po 10tis. km. Věřte nebo ne..... 8)
Tady jde o záruky, které firma Moravia Chem s.r.o. Zlín určitě nedá. Vždyť tam byla URNA kvůli kauze Biolíh. Ten kdo si dává do vozu jejich výrobky, ostřikovačema počínaje a oleji konče je hazardér. Každopádně jsem rád za Váš názor a prosím, neuražte se.
Zajímalo by mne, jak souvisí tunelování státních prostředků, tj. v daném případě "neodvod" daní, s kvalitou výrobku, který je už nějaký ten pátek na trhu a podle všeho je hojně používán. Osobně jsem zrovna na Cinol nezaregistroval žádné stížnosti. A komu vadí, že je levný, ať ho prostě nekupuje!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Anonymous píše:
Šůrák nejvěčí píše:Auto nijak nešetřím, ale ani to s tím vyváděním nijak nepřeháním, jezdím prostě normálně, když potřebuji tak mu naložím. Jak jsem už psal, vše funguje a s turbem nemám problém. Tady co jsem viděl tak se to tady už několikrát řešilo ohledně Cinolu. Nikdo ho tady chválit nebude, vzhledem k jeho ceně. Osobně netvrdím že je to nejlepší olej to určitě ne, jen píšu svou zkušenost. Měním po 10tis. km. Věřte nebo ne..... 8)
Tady jde o záruky, které firma Moravia Chem s.r.o. Zlín určitě nedá. Vždyť tam byla URNA kvůli kauze Biolíh. Ten kdo si dává do vozu jejich výrobky, ostřikovačema počínaje a oleji konče je hazardér. Každopádně jsem rád za Váš názor a prosím, neuražte se.
Zajímalo by mne, jak souvisí tunelování státních prostředků, tj. v daném případě "neodvod" daní, s kvalitou výrobku, který je už nějaký ten pátek na trhu a podle všeho je hojně používán. Osobně jsem zrovna na Cinol nezaregistroval žádné stížnosti. A komu vadí, že je levný, ať ho prostě nekupuje!
Jak to spolu souvisí? Tak já Vám to řeknu! Ty řepáci nás všechny jen okrádali. A nedělám si naděje, že oleje a jejich produkty budou dobré. Když ta firma krátí daně, bude krátit vše!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No, je vidět, že se v tom moc nevyznáš: Umíš si vůbec představit, kolik by toho "kráceného oleje" při jeho dnešní pultové ceně museli votočit, aby byl vejvar srovnatelnej s krácením minerální daně u biolihu? Ba ne, takhle se velké peníze určitě nedělají!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:No, je vidět, že se v tom moc nevyznáš: Umíš si vůbec představit, kolik by toho "kráceného oleje" při jeho dnešní pultové ceně museli votočit, aby byl vejvar srovnatelnej s krácením minerální daně u biolihu? Ba ne, takhle se velké peníze určitě nedělají!
Rozhodně ta firma smrdí. Takže asi tak....
Odpovědět