AVANOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Freev

Příspěvek od Freev »

alfi166silver píše:To Jan Nowak : Napíšu tu svojí osobní zkušenost sice s jiným olejem,ale stojí to za zamyšlení...Asi tak před třemi roky,když jsem ještě pracoval v Německu,tak jsem si do svojí alfy koupil v Praktikeru Mobil 1 0W-40.Normálně tam stojí 5ti litrovej kanist 70,-euro,ale měli 20% slevu auf alles,tak jsem si ho koupil.Po nalití do auta mi s tímhle olejem klesla spotřeba oleje téměř na nulu.Cca po 8mi měsících jsem měl najetý kilometry a chtěl měnit.Tak jsem zase koupil Mobil 1, ale tentokrát z německý e-bay za 24,-euro 4 litry kanistr :wink: .Jsem si mnul ruce jak jsem ušetřil..Během 10.000km jsem dolil 6 litrů oleje do motoru!!!Další výměnu jsem už nalil Agip SX a ejhle,spotřeba oleje zase téměř nula.Kde asi bude chyba? Jsem trochu zapátral a od svých dodavatelů se dozvěděl,že snad prý jsou dvě"edice" toho Mobilu,jedna pro ty,co jdou jen a jen po ceně a pak oficiální.Už i u nás v některých eshopech se tyto levné Mobil 1 objevují....Když jsem si přepočítal úsporu na tom Mobilu z ebay,tak vlastně žádná nebyla.Osobně to dnes dělám tak,že nakupuju oleje od oficiálních dodavatelů nebo ty,které jsou určeny nebo pochází z německého oficiálního trhu. Tím chci naznačit,že asi opravdu platí že za málo peněz je málo muziky.....
Ahoj, dost drsná zkušenost :( Dá se nějak ten špatnej Mobil odlišit, třeba obalem? Není pro výrobce náročnější výrábět třeba méně aditivovanej olej, popř. jinak ošizenej, zkus to nějak rozebrat. Asi i v olejích dorazí časem vlna plagiátů z Číny stejně jako ložiska ZKL, vrtáty, moto Blata a další.Dík
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Motoru se nic nestalo nebo o tom nevím :? .Spíš jsem se poučil, že ne vše je jen o ceně.Někde ještě mám prázdný obal od toho Mobilu z ebay a můžu ho porovnat s obalem co mám od oficiálního dovozce.Myslím si,že se to dá snadno poznat,když někdo nabízí 4litry Mobil 1 0W-40 za 998,- nebo 5W-50 za 940,- a litrovku která normálně stojí 16,-euro za 250,- nebo i 209,-tak je to divný.To stejný Mobil 1 ESP,ten je drahej normálně a od minulýho měsíce Exxon Mobil zdražoval dovozcům... Vím kolik je ofic.nákupka a to mám dost velkou slevu,ale tyhle ceny se nápadně podobají těm z ebay.de nebo polskýho allegra.Prostě někdy se ušetřená koruna,v měm případě euro :D ,prostě prodraží.....
Freev

Příspěvek od Freev »

Dík, zkus ještě nějak srovnat obal. Co na to Řepoňa? :D žiješ ještě?
To zas byl den

Příspěvek od To zas byl den »

Anonymous píše:ahojky lidi tak ted taky nevím zda to dát mám 1,9tdi octaku 66kw ale přemešlím taky na cene jaký je dobrý olej za podobné peníze a kde ho maj dík moc nebo poradte mám tam zatím 10w-40 ale chci 5w -40
Ty seš taky dobrej češtin jako já, hele a proč to chceš udělat? seš s tim volejem co tam máš spokojenej? máš ňákej problém z motorem? Pročti to tady a výsledek máš jasnej.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To zas byl den píše:
Anonymous píše:ahojky lidi tak ted taky nevím zda to dát mám 1,9tdi octaku 66kw ale přemešlím taky na cene jaký je dobrý olej za podobné peníze a kde ho maj dík moc nebo poradte mám tam zatím 10w-40 ale chci 5w -40
Ty seš taky dobrej češtin jako já, hele a proč to chceš udělat? seš s tim volejem co tam máš spokojenej? máš ňákej problém z motorem? Pročti to tady a výsledek máš jasnej.
Nechápu ty tipy, co mají auto za 2OO talířů a olej tam lejou skoro fritovací...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Jan Nowak píše:Druhá věc je cena. Ta za 5 litrů těchto olejů atakuje hranici 2000 kč a to je moc moc.
pokud se jedná o MOBIL1, ať už 0w40, nebo 5w50, tak celkem běžná cena je kolem
300,-/litr - a někde i níž.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Avanol jsou oleje v kvalitě Mobilu nebo Elfu.http://www.avanol.com.pl/wrzecion.html
DonSalieri_

Příspěvek od DonSalieri_ »

Anonymous píše:Avanol jsou oleje v kvalitě Mobilu nebo Elfu.http://www.avanol.com.pl/wrzecion.html
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jan Nowak

Příspěvek od Jan Nowak »

Anonymous píše:Avanol jsou oleje v kvalitě Mobilu nebo Elfu.http://www.avanol.com.pl/wrzecion.html
Tak tomuhle ani já sám nevěřím, a to jsem poměrně optimista ohledně kvality těchto olejů.
Podle mého tomu nevěří ani původní pisatel příspěvku, jelikož se pod něj ´´radši´´ ani nepodepsal, aby nesklidil výsměch :idea:
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Uz len to smrdi,ze to vyrabaju alebo balia Poliaci. Ti su 2. najvacsimi dodavatelmi smejdou. Na 1. mieste je Čína. Kvalitou su si rovnaky,akurat Poliaci vam predaju cokolvek,hlavny je zisk.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:Uz len to smrdi,ze to vyrabaju alebo balia Poliaci. Ti su 2. najvacsimi dodavatelmi smejdou. Na 1. mieste je Čína. Kvalitou su si rovnaky,akurat Poliaci vam predaju cokolvek,hlavny je zisk.
Oliwa samochodova :lol:
MAČO

Příspěvek od MAČO »

Ne aby někoho z Vás napadlo si tenhle olej lít do auta, měl sem ho přes zimu v autě a to dostalo takovou ťafku, že se z toho vzpamatovávalo až do teď. Zachránil mě Liqui moly 10w40 Superleichtlauf, to je olej, který můžu s klidným spaním doporučit všem, kterým odpovídají jeho specifikace.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Avanol jsou oleje v kvalitě Mobilu nebo Elfu.http://www.avanol.com.pl/wrzecion.html
vtipálku - kolik máš v sobě piv?
Mates z Pardubic

Příspěvek od Mates z Pardubic »

Pitris píše:
Anonymous píše:Avanol jsou oleje v kvalitě Mobilu nebo Elfu.http://www.avanol.com.pl/wrzecion.html
vtipálku - kolik máš v sobě piv?
Tak takhle jsem se už dlouho nezasmál :wink: :lol: :lol: :lol:
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

alfi166silver píše:Osobně nevím jak to zjistit, ale takový rozbor stojí cca 5-10.000,-Kč. Mohl bych nabídnout Mannol za podobné peníze jako je ten Avanol.Mannol pro německý SCT dělá belgický Wolf Oil,což je dost solidní firma. Wolf Oil je uveden jako výrobce na obalu.Nebo pak se dá jednat jěště o německém Autolu,jehož vlastnem je Agip a Agip je na obalu též uveden.U sudového řešení nebo větším odběru se dá cena vytvořit a jak jste psal,že jste z Krušných hor,tak to máte ke mě kousek..Ale jsou to levné oleje....
...presne ako piše Alfi Mannol som použil 1 krat a podla subjektivneho pohladu sa motor spraval slušne žiadny štrkot ani klepanie...a vzhladom k cene sa pre vas ani neoplatí uvažovať o inom oleji...

...2 nemyslím že pleje Orlen by mali vo vas vzdbudzovať nedoveru,za cenu aku sa predavaju je to pomerne slušny olej...
Odpovědět